טיפול פסיכולוגי ע"י פסיכולוג קליני
צפיות: 3219 \\ מילים: 378 \\ פורסם בתאריך: 21.10.12

קצב החיים המהיר שמכתיבה לנו התרבות המודרנית הוא אינו מובן מאליו וכתוצאה מכך, אנשים רבים מרגישים קושי להתמודד עמו וזה לגיטימי. החיים בישראל שנת 2013 הם לא תמיד פשוטים ולעתים דרושה עזרה מקצועית שתסייע ותעניק לנו את הכלים על מנת שנוכל להתמודד בצורה נכונה עם האתגרים שהחיים מציבים בפנינו.

טיפול פסיכולוגי זה למעשה פגישה המתקיימת בין שני צדדים, אחד מהם הוא הצד המקצועי והצד השני הוא המטופל - כאשר המטרה של הפגישה היא להביא את המטופל לכדי תחושה של רווחה ופורקן רגשיים.

במה טיפול פסיכולוגי שונה מכל שיחה אחרת בין שני חברים טובים? התשובה לכך טמונה במידת המיומנות שבה אוחז הצד המטפל. מדובר לרוב באיש מקצוע שלמד שנים רבות את התחום ולכן הוא יודע כיצד יש לנתח את הסיטואציות שמציג בפניו המטופל וכיצד יש לפעול על מנת לשפר את איכות חייו.

מתי פונים לפסיכולוג?

על השאלה הזו קשה לענות באופן חד משמעי, היות ומדובר בשאלה מאוד סובייקטיבית ובסופו של יום, זה עניין של תחושה אישית. ההמלצה הכללית היא לפנות אל פסיכולוג קליני כשאתם מרגישים שיש משהו שמטריד ומעיק עליכם, אתם רוצים לשפר היבט חשוב בחייכם אך לא יודעים כיצד ו/או יש עניין משמעותי שמעיב על סדר היום שלכם.

עבור אנשים רבים הפנייה לפסיכולוג היא איננה מובנת מאליו, בין אם בגלל סטריאוטיפים שניצנים מהם עדיין מוטמעים בתרבות שלנו או בגלל שהם רואים זאת כסימן לכך שהם נכנעו ולכך שהם אינם יודעים להתמודד לבדם עם המציאות.

בפועל, בדיוק ההיפך הוא הנכון - הבחירה לפנות לפסיכולוג לא מעידה על כך שויתרתם אלא שאתם בוחרים לקחת אחריות על חייכם ולנווט אותם למקומות טובים ובריאים יותר. הטיפ שלי? אל תמתינו עד שתגיעו לרגעי משבר ואז תצטרכו לפנות לפסיכולוג כדי לערוך בקרת נזקים. עשו זאת קודם, כשאתם מרגישים סימנים לכך שמשהו בחייכם לא מתנהל בצורה תקינה, על מנת שתוכלו למצוא מזור רגשי ולחזור למסלול הנכון במהרה.

כיצד בוחרים פסיכולוג?

כפי שניתן להבין, אחריות גדולה מוטלת על כתפיו של הפסיכולוג והציפיות ממנו הן בהתאם. לכן, אחת השאלות החשובות שתצטרכו לשאול את עצמכם - לאחר שנפלה ההחלטה לקבל ייעוץ מקצועי - היא באיזה איש מקצוע כדאי לבחור?

אפשר לעסוק בהשוואות בין תארים והכשרות ככל שתרצו ועל אף שכבודם במקומם מונח וגם זה פרמטר חשוב - מה שחשוב עוד יותר זו הדינאמיקה שלכם עם הפסיכולוג שבו תבחרו. אם נחזור למהות המושג 'טיפול פסיכולוגי', הרי מדובר בשיחה בין שני אנשים. לכן, פסיכולוג צריך להיות בראש ובראשונה איש שיחה נעים ורק לאחר מכן איש מקצוע עם מיומנויות וניסיון.

ג'ימס לוי
ד"ר ג'ימס לוי
בשנת 1976 סיימתי את הדוקטורט בפסיכולוגיה. רשום בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות. ניתן ליצור קשר לקבלת ייעוץ. טיפול בקליניקה פרטית בנתניה.
מאמרים נוספים מהקטגוריה
נעמי בר
מהי חרדה ?
הריאקציה המונחת ביסוד מצבי פחד ודאגה היא הכוננות לקראת סכנה פוטנציאלית אשר הייתה חיונית, ללא ספק, להישרדות במהלך האבולוציה.
נכתב ע"י נעמי בר בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 25.07.14
אלעד רימו
פסיכולוג קליני - מי זה ובמה הוא מטפל?
פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע אשר עבר הכשרה ארוכה והוסמך להעניק טיפול רגשי לאנשים הסובלים מקשיים ומצוקות. המטפל יתאים את הטיפול בהתאם לצרכיו היחודיים של המטופל.
נכתב ע"י אלעד רימו בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 06.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם ג'ימס לוי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*