איך להקים אתר אינטרנט מצליח?
צפיות: 3369 \\ מילים: 556 \\ פורסם בתאריך: 21.10.12
כדי להמחיש את חשיבותו של הקמת אתר אינטרנט, נסו לחשוב על כמות המותגים אליהם אתם נחשפים ברשת על בסיס יומיומי. סביר להניח שתוכלו למנות יותר מכמה שמות בודדים. כדי שגם אתם תצליחו 'להתגנב' לתודעתם של גולשים אחרים, לא די להקים אתר אינטרנט סטנדרטי, אלא חשוב להקים אתר אינטרנט מצליח.

לא פשוט להקים אתר אינטרנט יוצא דופן. נראה שכולם נעזרים באותם טריקים וכבר קשה עד בלתי אפשרי להמציא את הגלגל מחדש. אלא שבמקום לחפש את הגימיק או את הסממן שיהפוך את האתר שלכם ליוצא דופן, כדאי שקודם כל תשקיעו בפרטים בסיסיים יותר ותתרכזו בהקמת אתר מצליח. מרוב רצון לחדש ולהפתיע, בעלי אתרים לעתים שוכחים איזה משקל חשוב יש לכל מה שנוגע למעטפת האתר או הממשק שלו וחבל - אלה הם הקריטריונים שמצליחים לזכות אתכם בלקוחות חדשים.

מחקר מתחרים וניתוח שוק

חכמינו אמרו שכל מעשה במחשבה תחילה ולכן גם בכל הנוגע לבניית אתרים, מומלץ לא לקפוץ ישר למים העמוקים אלא לחקור תחילה את הרדודים. קלישאות לחוד ומציאות לחוד, מה שזה אומר בפועל הוא שעליכם לבצע מחקר של המתחרים מהז'אנר העסקי שלכם ולראות מה יש להם להציע באמצעות אתר האינטרנט שלהם.

נסו להתנתק לרגע מהקונוטציות העסקיות ולשים את עצמכם בנעליו של גולש רגיל. האם האתר של המתחרים מדבר 'בשפה' שלכם? הכוונה לא לשפת דיבור ממשית, אלא לסגנון הכתיבה של האתר, האם הוא קולע לטעמכם? האם הניווט באתר פשוט? האם האתר אסתטי ומזמין? נסו לרשום לעצמכם בצד כמה נקודות לחיוב וכמה נקודות לשלילה, כדי שתוכלו לעצב את האתר שלכם על סמך הטעויות וההברקות של המתחרים.

מהות האתר

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר של רוב אתרי האינטרנט הלא מצליחים היא שנדמה כי הם מתעקשים להתפזר בכל מיני חזיתות מבלי להציע שום דבר קונקרטי לגולש. אל תחטאו גם אתם בסעיף הזה, אלא גבשו מבעוד מועד קונספט אחיד וברור, אותו תוכלו להגיש לחברת בניית האתרים עמה יצרתם קשר. גם אם לא תצליחו לחשוב על דרך יוצאת דופן למשוך גולשים לאתר שלכם, נסו לנתח את האתר ברמה בסיסית יותר - אילו עמודים צריכים להופיע בו, מה המידע החשוב שעליו לכלול וכו'. באמצעות סיעור מוחין עם חברת בניית האתרים, בוודאי תוכלו לפתח אפילו יותר את טיוטת המבנה הראשונית.

קדימה, בונים את האתר!

רק עכשיו סיימתם את השלב התיאורטי וניתן כעת לגשת לבניית האתר עצמו, אך חכו! עבודתכם לא נגמרת כאן. למעשה, תידרשו לשיתוף פעולה מלא לאורך כל תהליך בניית האתר וככל שתטיבו לשתף פעולה ולקחת חלק פעיל - כך סביר שהתוצר הסופי יקלע לטעמכם. יחד עם זאת, חשוב לשמור על איזון בין שיתוף פעולה לבין היכולת לקבל רעיונות וביקורות מחברת בניית האתרים עצמה, מה שנקרא בשפתנו "ראש פתוח". לעתים לחברת בניית האתרים, ממרומי ניסיונה, יש את היכולת לראות דברים שאתם אינכם מצליחים לראות בשלבים הגולמיים ולכן כדי להקשיב לה.

חשוב מאוד לשזור אלמנטים שיווקיים בעת בניית האתר, כי הרי בסופו של דבר מדובר באתר מסחרי שאמור להניב רווחים. הכוונה לכל מיני קופונים שהלקוחות יוכלו להוריד ולממש, מועדון לקוחות שאליו הגולשים יוכלו להצטרף וכל 'תכסיס' שיווקי אחר שניתן להציע ללקוחות, כמו לדוגמא דוגמיות בחינם או קבלת קטעי מידע בחינם.

שיווק אתרים באינטרנט

נניח שסיימתם את השלב של בניית האתר ונניח שהאתר קולע לטעמכם - האם זה אוטומטית הופך את האתר למצליח? בהחלט לא. למעשה, רק עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. כדי להפוך את האתר למצליח, תידרשו לשווק אותו ברחבי הרשת. תוכלו לעשות זאת באמצעות פרסום מאמרים מקצועיים, באמצעות פרסום האתר ברשתות החברתיות ובאמצעות רכישת מודעות ממומנות בגוגל- הכל במטרה להגדיל את חשיפתו של האתר ולמשוך אליו לקוחות פוטנציאליים.

בשורה תחתונה - אתר מצליח הוא אתר שמבקרים בו כמדי יום גולשים רבים ומצליח להשיג כמות מכירות ופניות לשביעות רצון בעל האתר.
טל גולדפרב
טל גולדפרב
חברת URL בניית אתרים באינטרנט מתמחה בנושאי עיצוב ובניית אתרים, קידום אתרים ושיווק עסקים ברשת האינטרנט. מאז שנת 2006 ועד היום הקמנו וקידמנו עשרות אתרי אינטרנט בתחומים שונים ומגוונים.
077-4604410
מאמרים מאת טל גולדפרב
עורך דין פלילי - הכרטיס שלך לחופש!
גם אדם נטול כל היסטוריה פלילית, עלול למצוא את עצמו ביום מן הימים מסובך בתיק פלילי, בין אם בתור חשוד או אפילו בתור עד.
פורסם בקטגוריה משפט פלילי בתאריך 21.10.12
עיצוב הבית בסגנון כפרי
לעיצוב הבית בסגנון כפרי יש מאפיינים ייחודיים כדוגמת: עץ, פליז ונחושת כחומר גלם דומיננטי, אריחים מצוירים שמקנים אווירה כפרית ייחודית ועוד.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 06.08.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
שי ברסמן
טיפים לבניית אתר - חלק א
טיפים שיעזרו לך לבנות אתר אתרך.עזרה לקידום אתר. כיצד בונים אתר.
נכתב ע"י שי ברסמן בקטגוריה בניית אתרים בתאריך 01.07.13
msolution msolution
בניית אתר אינטרנט למתחילים
מציג לכם קצת על האפשרות של העבודה מהבית, יתרונות וחסרונות, ונותן לכם קצת חומר למחשבה לפני ההחלטה הגורלית של לעזוב מקום עבודה.
נכתב ע"י msolution msolution בקטגוריה בניית אתרים בתאריך 22.04.14
מעוניינים ליצור קשר עם טל גולדפרב? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*