בתי אבות בישראל
צפיות: 1897 \\ מילים: 301 \\ פורסם בתאריך: 06.10.16
מהם בתי אבות בישראל.

במדינת ישראל,משפחותיהם של מבוגרים וקשישים בני גיל הזהב יכולים כיום לבחור להתגורר בבתי אבות באופן קבוע בכל רחבי הארץ. וזאת בניגוד לשנים קודמות בהן מספר בתי האבות היה מוגבל לשכונות וערים מסוימות בלבד, הרי שכעת ישנו היצע רחב ומגוון מאד של בתי אבות ושל בתי דיור מוגן. המשמעות היא שיש שיפור מיידי באיכות החיים של מבוגרים עצמאיים וגם קשישים סיעודיים שנמצאים במצבים רפואיים שונים. בתי האבות לעצמאיים מיועדים גם לקשישים שיכולים לבצע שורה ארוכה של פעולות יום יומיות לבדם וללא עזרה, בלא מעט בתי אבות קיימות גם מחלקות יעודיות גם לקשישים שזקוקים לעזרה מועטה וגם לקשישים שתלויים לחלוטין בעזרת הזולת.
אופי המחלקות והשירות הרפואי הניתנים בתוך בתי אבות משפיע על הרכב האוכלוסייה באותו מקום.במחלקה סיעודית מורכבת למשל מתגוררים קשישים סיעודיים שנזקקים לזונדה, בעוד במחלקה סיעודית רגילה גרים קשישים שדורשים טיפול מתמיד. מנגד, מחלקה לתשושי נפש בבתי אבות בישראל יכולה להתאים לקשישים שסובלים ממחלות כמו אלצהיימר, דמנציה,פרקינסון וכדומה. אלו המחלקות שאליהן מופנים קשישים תשושי נפש על ידי פסיכוגריאטר  בעל הכשרה מתאימה.


כיצד אנו יודעים איזה בית אבות לבחור ליקירנו?

בתי אבות בישראל מאפשרים לכל משפחה שיש לה קשיש לבחור את המחלקה שמתאימה לו. הבחירה מתבצעת על פי המצב הרפואי של הקשיש, ההמלצות שבהן הוא מחזיק מטעם מטפל מוסמך וכמובן הרקע הבריאותי שלו. שיקולים נוספים שכדאי להתייחס אליהם הם המרחק של בית האבות מאזור המגורים של בני המשפחה, עלות השהות החודשית בבית האבות לרבות דמי כניסה ותשלומים חודשיים וכן סוגי השירותים וסל התרבות והפנאי שמספק בית האבות לקשיש.
המטרה העיקרית של בתי אבות בישראל היא לאפשר לקשישים חיים איכותיים נוחים יותר וקלים יותר מאשר בדירתם הפרטית בה הם נמצאים לבדם וללא פיקוח רב שעות היום.בבתי אבות מועסקים צוותים רפואיים מסביב לשעון, ישנם גופי אבטחה שאחראיים על בטיחות הדיירים וניתן גם לשלב פעילויות פנאי ותרבות. השירותים בבתי אבות נגזרים ממצבו הבריאותי של הדייר ונמצאים תחת פיקוח של נציגי משרד הבריאות,משרד הרווחה וכן גופים מוסדיים נוספים.
יניב כהן
יניב כהן
יניב כהן
יועץ לפתרונות דיור מוגן והשמה בבתי אבות ובתי דיור מוגן
www.goldcare.co.il
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אלון כהן
כסא גלגלים – עולם שלם של גלגלים
חברת "טבע החיים" מציעה מגוון רחב של כסאות גלגלים אקטיביים, כסאות גלגלים סיעודיים, ועוד אפשרויות רבות לפתרונות שינוע מתקדמים. מכיוון שכסא גלגלים משמש כתחליף רגלי
נכתב ע"י אלון כהן בקטגוריה בריאות גיל הזהב בתאריך 19.05.15
שחר סעדון
עגלת תרופות ממוחשבת
העגלה משמשת לפן הרפואי, משתמשים בה בבתי חולים, בתי אבות, וניתן לספור עוד מגוון רב של מוסדות רפואיים אשר משתמשים בעגלה הזו.
נכתב ע"י שחר סעדון בקטגוריה בריאות גיל הזהב בתאריך 18.03.13
מעוניינים ליצור קשר עם יניב כהן? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*