בית חכם
צפיות: 2057 \\ מילים: 521 \\ פורסם בתאריך: 30.03.14
בית חכם הוא קונספקט שכאילו נלקח מתוך סרט עתידני. בית חכם הוא בית שאחד מיתרונותיו הבולטים הוא שניתן לשלוט באביזרים חשמליים שונים בבית על-ידי שלט אחד. אמנם לא כל-כך יקר לבנות בית חכם כמו שזה היה בעבר אך עדיין קונים ישראלים וקונים מערביים בכלל עדיין לא מתלהבים כל-כך מרעיון הבית החכם. האינטרנט הפך את חיינו לקלים בהרבה. נדמה שהאינטרנט הוא זה שמאפשר כיום לבצע דברים שבעבר נראו בלתי אפשריים לביצוע. אך בעוד ניתן לשלם חשבונות דרך רשת האינטרנט, לבצע קניות דרך רשת האינטרנט, לדבר עם חברים במחיר אפסי בצדו השני של העולם בזכות רשת האינטרנט, לברר על מזג האוויר דרך הרשת, לקרוא חדשות, לראות את הסדרות האהובות עלינו דרך האינטרנט וכן הלאה, הבית החכם פשוט מציע נוחות מסוג שונה לגמרי ולא נוחות אשר מציעה רשת האינטרנט.

בית חכם מציע נוחות מסוג שונה לגמרי. בית חכם למשל מאפשר להפעיל את מכונת הקפה אשר נמצאת במטבח מבלי לקום מהספה בסלון. כמו כן, בית חכם מאפשר לפתוח את התריסים בחדר השינה או את הוילון מבלי לקום מהמיטה. בית חכם גם לא פעם מאחד את כל המכשירים החשמליים השונים שמרכיבים יחד את מערכת הקולנוע הביתית כמו הרסיבר, מכשיר הדי-וי-די, הטלוויזיה בעלת המסך הרחב, הרמקולים וכן הלאה.

בית חכם הוא מעין חלום עבור אנשים אחדים. אנשים אלו ישכללו את הבית שלהם עד להפיכתו לבית חכם. אנשים אלה הינם אנשים אשר לא פעם הם חובבי טכנולוגיה וחידושים ואשר הפרוטה מצויה בכיסם. אנשים אחרים מעדיפים לא להתפתות ולהמשיך לחיות את חייהם בתוך בית רגיל ולא בתוך בית חכם. עצלנות, פינוק והתמכרות לטכנולוגיה ללא צל של ספק יכולים להיות תופעות לוואי בעקבות התמכרות למנעמיו של בית חכם.

בית חכם הוא חזון אשר נראה כאילו לקחת אותו מסרט עתידני. בסרטים רבים יש מוטיב חוזר של בית חכם כאשר יוצרי הסרט מדמיינים את העתיד. רובוטים אשר מגישים ארוחות ערב מפוארות, אורות וטלוויזיות אשר נדלקים על-ידי שלט רחוק, בית שמזהה את נוכחות הדיירים וכן הלאה. כיום בית חכם הוא אינו רק עוד חזון אשר הוציאו אותו מתוך סצינה קולנועית. היום כל אדם יכול בקלות יחסית לאבזר את הבית שלו באמצעים טכנולוגיים שונים כדי שגם הוא יוכן להנות מהיתרונות של בית חכם. כמובן שככל שעובר הזמן המחירים של בית חכם הולכים ונהיים זולים יותר בדומה למחירים של מוצרי חשמל רבים. טלוויזיות פלזמה, מכשירי די-וי-די ומערכות קולנוע ביתי הם רק חלק מהמוצרים שהמחיר שלהם יורד ככל שהזמן עובר וכך גם האביזרים אשר מרכיבים בית חכם.

בית חכם מודרני הוא בית אשר ניתן לשלוט בכל המכשירים החשמליים בו על-ידי שלטים רחוקים. ניתן לכוון את המזגן, להגיף את התריסים, יצרנית הסוככים והסככות קרן אור שמש, לעמעם את האורות בחדר השינה וכן הלאה על-ידי שלט רחוק ומבלי לקום מהספה. בית חכם פשוט משדרג בצורה משמעותית את כל החידושים הטכנולוגיים אשר מזמן כבר קיימים בחיינו. עם זאת, בניגוד למה שרואים לא פעם בסרטים המתארים את העתיד הרחוק, עדיין אין רובוטים שמבשלים ארוחות גורמה בתוך בית חכם. אבל בקלות יחסית מאוד ניתן לכוון את הטוסטר או את התנור עוד מהחנייה או מצדו השני של הבית.

בית חכם הוא עדיין לא דבר מאוד פופולארי בישראל או בעולם המערבי. ישנם אלמנטים של בית חכם בבתים רבים. עם זאת, בבתים רבים הדיירים בוחרים שלא לאבזר את הבית שלהם באביזרים טכנולוגיים חדשים כדי שגם הבית שלהם יוכל להפוך להיות מה שנראה כאילו יצא מסרט עתידני - בית חכם.
מאמרים מאת shiri tayari
בניה קלה - שיטה יעילה ומהירה לבנייה
במאמר זה נספק עבורכם מידע על בניה קלה. הבניה הקלה נועדה לאנשים שחלמו על קניית בית בישראל וויתרו על לקיחת משכנתא מסיבית אשר תפגום בבטחונם הכלכלי.
פורסם בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 09.09.14
שואבי אבק לרכב
מעוניינים בשואבי אבק לרכב ? בעלים של חברת ניקיון ואקס לרכב ? מעוניינים בשואבי אבק לניקוי הפנימי ? במאמר זה נסביר לכם כיצד עובדים שואבי אבק לרכב
פורסם בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 07.07.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
DSD STUDIO
בית חכם: מגוון רחב של יתרונות
בשנים האחרונות, יחד עם התפתחות הטכנולוגיה, הלכה וגברה הפופולאריות של בתים חכמים. בית שכזה, הכולל מערכת אלקטרונית לשליטה על כל מערכותיו ומכשירי החשמל שלו.
נכתב ע"י DSD STUDIO בקטגוריה בית חכם בתאריך 01.12.14
איריס אודיו מוטיב
מערכת חכמה לניהול הבית
לב המערכת הינו מסך מגע בעל ממשק הפעלה ויזואלי וידידותי המאפשר לבצע מגוון פעולות:
נכתב ע"י איריס אודיו מוטיב בקטגוריה בית חכם בתאריך 27.11.13
מעוניינים ליצור קשר עם shiri tayari? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*