10 טיפים קלילים לחיים בריאים על פי הרפואה הסינית
צפיות: 1822 \\ מילים: 1861 \\ פורסם בתאריך: 30.03.14
10 טיפים קלילים לחיים בריאים
 
 
לפניכם רשימה של 10 דברים פשוטים שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את הבריאות שלכם. רובם נראים מובנים מאליו, אבל לפעמים אנו זקוקים לתזכורת קטנה הרי אנחנו כל כך עסוקים שזה קשה למצוא את הזמן לטפל בעצמנו.
הטיפים מבוססים על עקרונות הרפואה הסינית והכי חשוב קלילים ליישום.
 
 
לאכול אוכל אמיתי
 
 
.ובכן, לאכול אוכל אמיתי לא תמיד כל כך קל, במיוחד כאשר אנו קצרים בזמן
 .הנוחות בדרך כלל מנצחת את הרצון לתזונה נכונה, במיוחד משום שהיום אנו טובעים במגוון המאכלים המהירים והארוזים מאכלים אלו בדרך כלל מלאים בכימיקלים, שומנים וערך תזונתי כל כך נמוך שצריך לאכול הרבה יותר כדי להרגיש מלא וזוהי בדיוק אחת הדרכים הפופולאריות כיום להעלאה במשקל. מהר מאוד תגלו שכאשר אתם אוכלים אוכל אמיתי וטרי תחושת השובע גדלה והצורך לאכול כמויות גדולות נעלם, ולכן תמיד יש להעדיף תמיד איכות על פני כמות.
 
הדרך שבה אני מגדירה "אוכל אמיתי" בצורה קלה ופשוטה היא מאכלים שקרובים ככל האפשר לצורתם הטבעית, כפי שהוציאו אותם מהאדמה או מהעץ. התרחקות ממאכלים ארוזים זוהי דרך טובה להבטיח עמידה בטיפ זה, שכן מזונות ארוזים כמעט תמיד מכילים חומרים משמרים, משפרי טעם, שומנים, מלח, סוכרים ומיני מרכיבים שקשה לבטא את שמם. חוקי התוויות משתנים ממדינה למדינה אבל במקומות רבים לא דורשים מחברות
לתייג כל מה שהמוצר מכיל, כך שזה כמעט בלתי אפשרי לדעת מה באמת נכנס לכם לפה.
 
 אכילת מזונות טריים, מייצור מקומי שנמצאים בעונה היא הדרך הטובה ביותר להראות את הגוף שלך קצת אהבה. הרי מערכות הגוף שלנו נועדו, ומערכות העיכול שלנו התפתחו כדי לתפקד בצורה הטובה ביותר כאשר אנו אוכלים בדרך זו. בהתחלה זה מצריך קצת יותר תכנון, אבל ברגע שאתה מתחיל לאכול מזון טרי, תוכל להבחין מהר מאוד כמה מדהים שאתה מרגיש, ועד מהרה משולשי פיצה ואוכל מהיר לא מדברים אליך יותר ואתה תוהה איך יכולת איי פעם לאכול בצורה הזו.
 
הרבה פעמים אני שומעת את המשפט "אבל אני מרגיש טוב". מה שאנו לא לוקחים בחשבון הוא שלגוף יש "יצר נקמה ופגיעה ממושכת בתזונתנו תורגש בגיל מאוחר יותר, ולהרגיש טוב כולם רוצים לא רק היום, אלה גם בגיל מאוחר יותר.

http://www.iris-natural-point.com/#!tips/c1xi4 
 
 
צאו החוצה
 
לתורה הסינית העתיקה מערכת יחסים אינטימית עם הטבע. עצם קיומה ותהליכיה סובבים סביב הטבע הגאות והשפל של עונות השנה. כשהייתי בסין, שמתי לב שלא הייתה הפרדה בין פנים וחוץ, חלונות תמיד היו פתוחים (רק תנסו לסגור אחד), ותמיד יש להם אוויר צח, שהוא היבט חשוב של בריאות. סגירת הבתים שלנו גורם לאוויר לקפוא על שמריו, ולתקופות ארוכות הדבר עלול לגרום למחלות שונות. לגופנו הצורך התמידי לנשום אוויר צח, פעולה פשוטה של הליכה בחוץ משיגה את מטרה זו ועוד הרבה אחרות.
 
אנו מקבלים את האנרגיה מכדור הארץ, ולא על ידי רביצה מול המחשב. השהייה בחוץ מאוד מרגיעה את הגוף, ומראה הצמחים והפרחים מלטף לנו את העיניים ובהליכה יחפה בדשא או בחוף הים אנו ממש מתחברים לכדור הארץ (תודו שגם אתם מרגישים את זה). להיות בטבע מזין את כל החושים שלנו והכי חשוב בונה את אנרגיית גופנו, הצ'י. יציאה לטיולים היא דרך יעילה מאוד להזרמת אנרגיה ומניעה ממחלות הנגרמות על ידי קיפאון, הרי כולנו יודעים שמה שטוב לנפש טוב גם לגוף.
 
 
תנו ביטוי לרגשות שלכם
 
בריאות נפשית היא חלק גדול מהרפואה הסינית. ראוי גם לציין כי ברפואה הסינית, הרגשות הם אחד הגורמים של מחלה. זה אולי נראה מוזר לנו במערב, אבל חישבו על איך אתם מרגישים כאשר מישהו שאתם אוהבים הולך לעולמו, או בן משפחה שחלה במחלה קשה. אלו הם רגשות חזקים מאוד והם בהחלט עלולים להשפיע על הבריאות שלכם. כמובן שקיום הרגשות הוא חלק נורמאלי בהיותנו בני אנוש, הרגשות הופכים לפתולוגיים רק כאשר הם מודחקים או מופנמים, מקבלים ביטוי לא מאוזן (התפרצויות פראיות לדוגמא) או נשארים כפצע פתוח תקופת זמן ארוכה.
 
הדבר החשוב ביותר לחיים רגשיים מאוזנים הוא, אם יש משהו שקורה בחיים שלך, להכיר בו. זהו הצעד הראשון, הוא לא תמיד קל, אבל הוא חיוני כדי לעבור אותו בצורה בריאה. השני הוא לאפשר לעצמך להרגיש מבלי לשפוט את עצמך, לעיתים קרובות אנו
.שופטים את הרגשות שלנו ומשווים אותם למקרה דומה אחר, לפעמים חמור יותר שגורם להחמרת התחושה. ברגע שתרשו לעצמכם להרגיש ולבטא בצורה בריאה את תחושותיכם תוכלו בסופו של דבר לשחרר את הרגש ולאפשר לו להמשיך הלאה מכם.
 
 
תזכירו לעצמכם לנשום
 
כל מי שאי פעם עשה יוגה או למד אומנויות לחימה מבין את החשיבות של הנשימה. היא הבסיס לסוגים רבים של מדיטציה ונשימה היא הכרחית לשמירה עלינו בחיים. הריאות קשורות בעצב ויגון ברפואה סינית, ורבים מהדרכים בן אנו יכולים לשחרר צער אינטנסיבי או מכריע הוא באמצעות תרגילי נשימה עמוקים
 
בזמנים של מתח, דאגה, כעס או עצב כמה נשימות עמוקות יכול להפיג רגשות חזקים אלו ולנקות את הראש. הנשימה היא הריפוי מפליא, לקיחת החדש והפטרות מהישן. נשימה עמוקה גם מביאה יותר חמצן לגוף ויותר חמצן פירושו תפקוד מוח מוגבר וזה
,תמיד דבר טוב. חמצן משפר את המערכת החיסונית, מרגיע את הנפש ומייצב את מערכת העצבים, משפר את הריכוז וזיכרון, מאיץ את יכולתו של הגוף להתאושש לאחר מאמץ גופני, משפר את העיכול, מקל על כאבי ראש ומיגרנות, מסייע לסילוק רעלים בדם ומחזק את הלב.
אז תנשמו עמוק זה טוב לבריאות.
 
http://www.iris-natural-point.com/#!tips/c1xi4 

היה מודע
 
מעולם לא היה פרדוקס כזה, שמישהו שאמור להיות כל כך קל יכול להיות כל כך קשה.
מה המשמעות של להיות מודע ?
.להיות נוכח, להיות מרוכז לחלוטין עם כל ההוויה שלך בכל מה שאתה עושה (או לא עושה) ברגע הנוכחי.
 
,זה קשה במיוחד עבורנו, אנו חיים בתרבות שבה "חשיבות" לריבוי משימות. ככל שאתה יכול לעשות בפעם אחת, כך אתה נחשב "מאסטר" ריבוי המשימות וקנאתם של כל עמיתך לעבודה.
 
מכיוון שהרפואה הסינית צמחה מתוך תורת הטאואיסטית, יש דגש גדול על שימת לב בכל דבר שאתה עושה בהווה. לא לעשות כמה שיותר בו זמנית, אלא להיות ממוקד ומפוקס בכל דבר שאתם עושים. הרעיון במונחים של בריאות הוא שכאשר אתה עושה דבר אחד, הצ'י או האנרגיה שלך ממוקד ואתה יכול לתעל את כל האנרגיה שלך לתוך אותו הדבר. כאשר אתה עושה יותר מדבר אחד בבת אחת, אתה מפזר את הצ'י שלך.
הצ'י שלך עובד הכי טוב כאשר אתה מרוכז, פיזור הצ'י שלך יוביל למחסור ובסופו של דבר יכול לגרום למחלות.
 
הסיבה האחרת של להיות מודע טוב לבריאות שלך, הוא הטחול, שהוא האיבר של מערכת העיכול ברפואה הסינית, הוא האחראי על עיכול כל מה שמגיע אל תוך הגוף. זה לא רק אוכל ושתייה, אלה מידע ותמריצים גם כן. ריבוי משימות אומר שהטחול צריך לעבוד קשה במיוחד כדי לעכל אוכל / מידע / גירוי באותו זמן וזה מתיש אותו. אנחנו חיים בתרבות בעלת חוסר גדול בטחול, להיות מודע זה בעצם להיות נחמד לטחול שלך, שהוא באמת בליבה של הבריאות שלנו.
 
 
לישון מספיק
 
שינה היא הזמן של הגוף לנוח ולהחלים. השינה הכרחית לגוף בכדי לתקן עצמו מכל נזק, עד לרמה התאית. זוהי ההזדמנות של הגוף לבנות את מאגרי האנרגיה שלו, כך שהוא יכול להשאיר אותך ערני, לשמור על הלב פועם, נשימת הריאות שלך ולהשאיר אותך חיי ובריא שנים רבות. אנחנו חיים בתרבות שמקפחת שינה. לעתים קרובות אנו דוחסים פעילויות רבות כל כך לחיינו, כך שאנחנו פשוט לא יכולים לקבל את השינה אותה אנו צריכים כל כך לחיינו כדי לתפקד ברמה אופטימאלית.
 
חוסר שינה מספקת יסכל את האנרגיה שלנו, ויש לו השפעה משמעותית על היכולת שלנו להתמקד, להתרכז וישפיע בצורה משמעותית על הזכרון, כולנו מתפקדים הרבה יותר טוב ומרגישים חדים וממוקדים לאחר לילה של שינה טובה.
. יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לכם לישון. הימנעו ממזונות כמו מאכלים חריפים, קפה ואלכוהול בשעות הערב לפני השינה. הם יכולים לגרות את מערכת העצבים ולגרום לקושי בהרדמות. עיסוי כפות הרגליים לפני השינה מאוד מרגיע ופותח את המרידיאנים (ערוצי האנרגיה בגוף) ומאפשר זרימה חופשית וחסרת מעצורים של הצ'י. ודא שהחדר חשוך לחלוטין, המוח מקשר חשכה עם שינה וקשה יותר לישון בחדר שבו יש יותר מדי אור. ולבסוף, נסה ללכת לישון לפני 23:00. ברפואה הסינית יש שעון איברים, כל איבר מקבל שעתיים ביום שבו הוא צריך להתחדש. זמן הכבד הוא מ-23:00 עד 1:00. וזהו הזמן הטוב ביותר לגופנו להיות במצב שינה, כמו כן הכבד אחראי על רבים מהתהליכים והתגובות הרגשיות בגופנו.
 
 
לשתות הרבה מים
 
כמה פעמים שמענו את זה? אבל זה נכון. יש מחלות רבות שעילתן היא פשוט התייבשות, הגוף מכיל 70% מים, ולכן צריכת מים בכמות מספקת חיונית לגופנו לתפקד ברמות אופטימאליות. מים מטהרים את הגוף ועוזרים לשטוף החוצה רעלים שעלולים לגרום למחלה. התחילו את הבוקר עם כוס מים מרעננת שתעזור לשטוף את כל הרעלנים שהצטברו בגוף במהלך הלילה.
 
שתיית מים בכמות מספקת מסייעת לגוף בויסות טמפרטורה, שומר על העור (שהוא האיבר הגדול ביותר בגוף) תורמים ליכולת הגוף להיפטר מפסולת, מסייע לעיכול ומגן על מערכת העצבים – ובעיקר על המח וחוט השדרה.התייבשות היא גורם שכיח של כאבי ראש ומסוכנת לבריאות הלב ולכן השמירה על כמות מים מספקת תעזור לשמור על גופף מאוזן, בריא ומאושר.
 
על פי הרפואה הסינית, חשוב גם לא לשתות מים קרים מאוד ולא לשים קרח במשקאות.
זאת משום שכך אנו גורמים לגופנו לבזבוז הרבה אנרגיה בנסיון לחמם את עצמו, אותו הקור פוגע גם בטחול – האיבר האחראי על העיכול.
 
מצאו אהבה
 
.אהבה רומנטית היא דבר נפלא, האהבה שאני מדברת עליה היא זו שנמצאת בכל מקום וזמינה לכולם בכל עת.
.אהבה היא אחד הדברים החשובים ביותר לאושר ולבריאות שלנו. אהבה נמצאת בכל מקום, אנו פשוט צריכים לשים לב.
 
אהבה היא לשים לב לפרחים יפים, כשמישהו מחזיק את הדלת פתוחה עבורך כאשר הידיים שלך מלאות במצרכים, כאשר החתול שלך זוחל לתוך חיקך והולך לישון, חיוך מאדם זר, כאשר חבר מקשיב לך מספר על היום הרע שעבר עליך, כשמישהו מבשל לך ארוחה טעימה ושאתה מסתכל במראה ומסוגל לראות את היופי במקום את הפגמים. זוהי אהבה.
 
 
 
תזיזו את הגוף
 
הגוף שלנו נועד לתנועה. האבולוציה של האדם התפתחה במשך אלפי שנים כדי לעבוד. בשנים האחרונות הצורך בפעילות גופנית כחלק משגרת היום יום לצורכי הישרדות והמשכיות נעלם, וחוסר התנועה הוא השורש לרבות מהבעיות הבריאותיות.
 ברפואה סינית, מחלה מתעוררת כאשר הצ'י נחסם או קפא על שמריו. כאשר יש חסימה של זרימת האנרגיה, המערכת כולה יוצאת מאיזון. הדרך הטובה ביותר להזרים את הצ'י היא פשוט להזיז את הגוף. אם אתם יושבים ליד שולחן כל היום, לקום ולהסתובב במשרד כל כמה שעות, צאו לטיול בארוחת הצהריים ואם מזג האוויר יפה רצוי ללכת או לרכב על אופניים לעבודה.
 
,ישנם דרכים רבות להזיז את גופכם. להתחיל מכמה תרגילי מתיחה ליד השולחן שלך, לקחת שיעור יוגה, או טאי צ'י. הליכה, רכיבה על אופניים, לשחק עם הכלב או לרדת על הרצפה ולשחק עם הילדים. ואם מחפשים משהו קל וכייפי יותר, אפשר פשוט לרקוד, בכל מקום אם זה בבית או בחוגים ומועדונים – כך תשיגו גוף מתזז בזמן שהנפש נהנת.
 
 
הימנעו מכימיקלים
 
זהו אתגר עצום ולא קל בימנו,צריך פשוט להתחיל בקטן, להיות מודעים ולנסות לשמור על דברים טבעיים ככל האפשר, החל ממה שאתה מכניס לפה שלך, ועד למוצרים שאתה משתמש בהם כדי לנקות את הבית שלך.
יש חצר? אפשר ליצור לנו גינת ירק קטנה משלנו. גר בדירה?? נסה גינת תבלינים בעציצים, הם יוכלו להוסיף כל כך הרבה לבישול שלך! להעדיף את שוק האיכרים על רשתות גדולות ולאכול כמה שיותר אורגני. אם אתה חייב לאכול מזונות ארוזים, לקרוא את התוויות. קח את הזמן כדי לבשל וכך תדע בוודאות מה נכנס לגופך ולגופם של ילדיך.
 
מוצרי איפור ויופי הם חלק מהעבריינים הגרועים ביותר כשמדובר בכימיקלים, ואנו סופגים אותם דרך עורנו, האיבר הגדול ביותר בגוף. אפשר לייצר בעצמנו את כל מוצרי הקוסמטיקה הקרמים והמשחות עם מרכיבים טבעיים שניתן למצוא בחנויות מזון בריאות. דברים כמו שמן שקדים, דבש, שמן קוקוס, מי ורדים, שיבולת שועל ומלפפון הם חלק מהחומרים שאפשר להשתמש בהם כדי ליצור את כל מוצרי הטיפוח הדרושים לנו. הם קלים לעשייה, אפשר להתאים אותם לסוג העור והם מריחים נפלא! יש מתכונים נפלאים באינטרנט, ויש מגוון מוצרי קוסמטיקה אורגניים וטבעיים מוכנים לאלו בנינו שמעדיפים מוצר מוגמר. זה הרבה יותר זול והחשוב ביותר הוא שאתה יודע בדיוק מה נספג בעורך.
 
כימיקלים מעודדים זקנה מוקדמת. הם גם גורמים הפחתה בפוריות בגברים ונשים ומגבירים את הסיכון למומים מולדים חשוב מאוד לגדל את ילדנו להימנע מכימיקלים רעילים, וחשוב בעיקר לבנותינו בכדי לוודא שמירה על כמות הביציות.
 
הגוף שלנו מפוצץ מטח של כימיקלים בכל יום. כמובן שלא ניתן להימנע מכולם, אבל מרגע שאנו מודעים אנו יכולים להיות בשליטה על כמות הכימיקלים שנכנסים לגופנו. שמירה על אורך חיים פשוטים ושימוש בשכל הישר זו הדרך הטובה ביותר לחיות חיים
.בריאים ומאוזנים
 
 
 כל הזכויות שמורות 
  0509655310 - ​איריס רודרמן מומחית לרפואה סינית ואיזון טבעי | בעלת קלינקת נטורל פוינט בבאר שבע
 http://www.iris-natural-point.com
איריס רודרמן
איריס רודרמן
נטורל פוינט - המלך שאול 80 באר שבע | 0509655310
http://www.iris-natural-point.com
מעוניינים ליצור קשר עם איריס רודרמן? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*