תנורי חימום ביתיים - להפוך את החורף לחם
צפיות: 1585 \\ מילים: 390 \\ פורסם בתאריך: 05.11.12
גם בישראל החמה והשמשית, אין בית שאין בו מכשירי חימום. זה יכול להיות תנור חשמל, תנור גז, ויש בתים שאפילו בנו לעצמם אח, להרגיש כמו באירופה. שכן גם בישראל החמה, יש ימים ולילות בהם אי אפשר להסתדר רק עם בגדים חמים או שמיכה.

ההחלטה איזה מכשירי חימום להחזיק בבית, היא החלטה שיש לקבל, בהתאם למספר נתונים, אשר חלקם קשורים אכן למזג האוויר, אחרים תלויים במי ישתמש במכשירים ומי יהיה אחראי עליהם. כמובן שיש כאן גם שאלה של מחיר ותועלת.

כיום יש לא מעט בתים שמחזיקים מערכות חימום הבית כוללות. אלו בדומה למערכות מיזוג אוויר מרכזי, בנויות באופן שיהיה אפשר לחמם את כל הבית בו זמנית ממקום אחד. מערכות חימום אלו מחממות את הרצפה, הן יכולות אף לחמם את המים במידה והן בנויות לשם כך. במידה ורוצים להתקין מערכת חימום לבית, רצוי להתקין אותה בעזרת יועץ אשר יבדוק את המרחבים בבית והתאמת המערכת למקום.

אל מערכות חימום כוללות הן רק סוג אחד של אמצעי לחימום, ישנם כמובן כלים פשוטים יותר, דוגמאת תנור גז. תנור גז פועל על ידי התשתיות הקיימות בבית, ולמעשה חוסך בכל הן את החשמל והן עובד בצורה אמינה וטובה. תנור גז מפיק חום טוב יותר ממזגן למשל, שכן הוא עמוק ונעים יותר.תנור גז גם מאפשר חימום רציף של הבית, ללא השהיות והפסקות. עבודתו של תנור גז יעילה מאוד, פשוטה מאוד וזולה מאוד.

תנור אחר שמותקן בלא מעט בתים, הוא תנור חשמלי. תנור חשמלי הוא תנור שלפי שמו עובד באמעצות חשמל. הוא מפיץ חום נעים ולא יבש, והוא התנור הזול להתקנה (כל מה שצריך זה לקנות אותו), אך כאן נכנסת השאלה מי משתמש בו. תנור חשמלי איננו מתאים לשימוש של ילדים, מאחר והוא יכול לגרום לבעיות חשמל לא קטנות.

כאשר רוכשים תנור חימום, יש לבדוק מספר דברים. ראשית, שיהיה יציב בעמידה שלו, שנית, יש שהוא עומד בתקנים הישראליים, האירופאיים או האמריקאיים, שלוש, לקבל אחריות על המוצר, וכלל לרכוש תנור חימום רק במקום מוכר, ארבע, אם מדובר בתנור לשימוש הילדים, יש להעדיף שימוש ברדיאטור או מזגן, ולא בתנורים שמשתמשים בנפט, גז,סולר להסקה, מפזרי יום שעלולים לגרום לדליקה.

אחרי שרכשנו את התנור, חשוב שנשתמש בו נכון. זה מתחיל עם עצם העובדה שאסור לשים על התנור שום דבר, בוודאי לא משהו שיכול להישרף,  לא להשאיר אותו דולק בלילה או כאשר יוצאים מהבית, לא להשאיר אותו דלוק הרבה זמן, שכן ישנם תנורים ששורפים את החמצן ועל כן, רצוי להשאיר חלון פתוח או לסירוגין לכבות את התנור אחרי כמה דקות, ויש לוודא כמובן, שהתנור מחמם אותכם, אחרת אין טעם בהחזקתו...
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
מתנות יום הולדת - לגבר ולילד
לא פעם אנו אוהבים להתלונן כמה קשה לנו לקנות מתנות לילדים או מתנות לגבר, אך האמת היא, שאנחנו אוהבים את זה.
פורסם בקטגוריה ימי הולדת בתאריך 07.11.12
טיפולים פסיכולוגים לציבור
סל הבריאות בישראל מתייחס גם לטיפול נפשי. קופות החולים מציעות למבוטחים שלהם טיפול פסיכולוגי מסובסד בהתאם לנהלי הקופה.
פורסם בקטגוריה בריאות נפשית בתאריך 05.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*