תוכי קקדו קוקטיל
צפיות: 2018 \\ מילים: 405 \\ פורסם בתאריך: 03.02.14
התוכים הינו עוף להם מינים רבים ומגוונים. מינים אלו מופעים בגדלים שונים, צבעים ייחודיים, מקורם ממקומות שונים בעולם ואופיים אף שונה. חלקם ניתנים לגידול כחיית מחמד ואחרים לא. אחד מסוגי התוכים הקיימים הוא הקקדו קוקטיל. הקקדו קוקטיל נחשב לאחד מהתוכים היותר מומלצים לגידול כחיית מחמד בבית.
עוד לפני שהחלטנו בחיית מחמד דוגמת תוכי וכמובן לפני שבדקנו אודות הזן הרצוי חשוב כמובן להדגיש שגידול תוכי בבית מהווה משימה יומיומית של טיפול ותשומת לב. במקרה של הקקדו קוקטיל מדובר בתוכי המסוגל לחיות בשבי עד לכדי 15 שנים ועל כך יש לתת את הדעת בבחירה בו כחיית מחמד לשנים רבות. הענקה של טיפול מתאים ויאה לקקדו קוקטיל בשילוב כמובן של הרעפת אהבה יביאו את אלו המגדלים תוכי זה להנאה רבה מחברתו.
תוכי הקקדו קוקטיל הינו תוכי המסוגל לחיות בגפו ללא בת זוג. אם זאת ההמלצה היא כן לדאוג לגדלם כזוג גם בגלל העובדה שקיימים ימים בהם שעות רבות אין אדם נוכח בבית ורצוי שתהה להם חברה מתמדת.
מאפיין חזותי בולט של הקקדו קוקטיל היא הכרבולת שעל ראשו. אצל קקדו קוקטיל זכר למול הכרבולת שעל ראשו, לחייו יהיו כתומות בצורה ברורה ובוהקת. אצל נקבות הקקדו קוקטיל צבע הלחיים יהיה כתום גם כן, אך יהיה חלש ופחות ברור ובולט. מעבר לכך, לזכר ישנה נטייה לווקאליות רבה יותר והוא יהיה זה שניתן להגדירו כתוכי המדבר מבין השניים.
בהגיענו לחנות אשר מוכרת תוכים ובה קיימים תוכים מסוג קקדו קוקטיל יש לוודא אודות המקום באם הוא נקי, מאוורר ומסודר. רצוי אף לדרוש עם מוכר החנות האם החנות נמצאת תחת פיקוח וטרינרי מתמיד. במקרה בו מוצע לכם קקדו קוקטיל או כל תוכי אחר במחיר נמוך בצורה בולטת למול מחירם של תוכים אחרים יש והצעה זו צריכה להוות תמרור אזהרה הן בעניין אותו תוכי בעל מחיר נמוך והן בכלל אודות החנות עצמה והעומד בראשה.
בהגיענו לחנות המוכרת תוכים בעבור קקדו קוקטיל נרצה כמובן בתוכי אשר מצב בריאותו תקין. אחת הדרכים לתהות אודות בריאותו של הקקדו קוקטיל ואף תוכים רבים אחרים היא בהתרשמות התנהגותו. תוכי בריא יביע עניין רב בסובב אותו, יהיה ערני למתרחש, יעניק תשומת לב לדיבורים סביב, נשיפות ורעשים קלים מאלו. קקדו קוקטיל אשר יהיה ההפך מכל אלו ויתנהג באפתיות למתרחש סביבו הינו תוכי שרוב הסיכויים שחולה הוא ושימיו ספורים ממש.
לאחר שבחרנו בקקדו קוקטיל שמצא חן בעיננו חשוב עד מאוד לבצע עבורו בדיקה וטרינרית גם כאשר רכישתו נעשתה מחנות הנמצאת בפיקוח וטרינרי הדוק. במסגרת אותן בדיקות של וטרינר יש וחשוב אודות בדיקה לנוכחות חיידק הקלמידופילה. חיידק הנחשב מסוכן לתוכי עצמו ואף לבני המשפחה. גם ואם הקקדו קוקטיל התגלה כנשא של החיידק קיים טיפול אנטיביוטי עבורו שמאפשר את המשך החזקתו.
 
לירון שרוני
לירון שרוני
 בית הגידול מנוהל ע''י דוד שמגדל ומטפח את דור ההורים, אנחנו, שלומי ואפרת אחראים לטיפוח וגידול דור ההמשך, הגוזלים!
כל התוכים שבחווה הם גידול פרטי שלנו ונמצאים תחת מעקב וטרינרי
לחצו לצפייה ב - חוות התוכים
מאמרים מאת לירון שרוני
מאמרים נוספים מהקטגוריה
eli levy
גידול חתולים מזון לחתולים ועוד
כמה עובדות שאולי לא ידעתם בנוגע לחתול שלכם: חתולים הם אוכלי בשר. החתול זקוק לבשר כמרכיב חשוב בתזונה שלו. יחד עם זאת, הם אינם מסוגלים ללעוס את הבשר אלא אם כן...
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה חיות בית בתאריך 26.05.13
eli levy
הכל בשביל חיית המחמד שלכם
בחנויות חיות תוכלו למצוא כל מה שחיית המחמד שלהם צריכה, זקוקה ואוהבת. כולל ייעוץ מקצועי בנושאים שונים הקשורים לבעלי חיים.
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה חיות בית בתאריך 28.03.13
מעוניינים ליצור קשר עם לירון שרוני? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*