תבלינים – סוד הטעם
צפיות: 1989 \\ מילים: 293 \\ פורסם בתאריך: 05.11.12
אחד מן הדברים המאפיינים את התרבות האנושית הוא חיפוש אחר דברים שונים וייחודיים. כך גם בתחום הקולינריה. החיפוש נמשך על פני אלפי שנים,ותמיד ישנם חידושים והמצאות בתחום זה.

דרכים נסללו, יבשות התגלו, ומלחמות פרצו לא אחת בגלל דבר שהוא אף לא ממש מזון אלא יותר נועד לתבל את מזוננו.  תבלינים שימשו ועדיין משמשים לא רק למזון, אלא אף לרפואה, קוסמטיקה, תמרוקים, שתייה ועוד.

מגוון אינסופי של תבלינים הקיימים בכל רחבי תבל, שאת כולם בוודאי לא נוכל לגלות. אך כיום תעשיית התבלינים שונה מאוד, ואין צורך להפליג באוניות סוחר על מנת לספק פפריקה, פלפל שחור או מלח.

מדינות רבות מייבאות, מגדלות ואף משפרות תבלינים קיימים ומפתחים זנים חדשים לטעמים חדשים.
 
 
תבלין לכל יום בשנה –
 
ניתן לתבל את לוח השנה בטעם או ניחוח אחר של תבלינים. ניתן למצוא צבעים, ריחות, טעמים וייעודים שונים ומשונים לתבלינים השונים הקיימים בעולם. עם השנים החשיפה לטעמים חדשים בזכות כניסתו של המטבח הסיני והיפני, מאפשרת ניחוחות חדשים, וטעימות מלאות פליאה.

ישנם אנשים אשר ישללו מכל וכל את טעמם של תבלינים רבים, וישנם אנשים המסוגלים לחולל פלאים בשימוש הנכון בתבלין הנכון, והתאמתו למזון.

התאמת ומינון התבלינים מאפשרת את ההבדל בין מזון טוב לבין מזון גורמה. "על קוצו של יוד" כמו שנאמר. אלוהים באמת נמצא בפרטים הקטנים בחיים.
 
 
תבלינים לכל דורש –
 
ניתן להבחין בנוף ארצנו בניחוחות של חנויות תבלינים בכל עיר ועיר. הדבר מאפשר חפש מרענן של קניית תבלינים על פי משקל, לבדוק כמה מצבי צבירה של תבלין – לדוגמא קינמון – ניתן לקבל מקלות קינמון, קינמון טחון, וטחון במרקם גס. כך שגם אנו זוכים להכיר את התבלין על שלביו השונים.

מסעדות רבות המאמינות כי צמחי תבלין הן הסוד האמיתי לאוכל איכותי וטעים, מקיימות בשטחים המצורפים למסעדה, במידה ויש, חוות תבלינים. הדבר מאפשר גישה ישירה לצמחי תבלין נקיים, רעננים, לעיתים ללא חומרי הדברה ועוד. האורחים יכולים ליהנות מארוחה טובה, וגם לטייל בחוות התבלינים בניחותא לפני או אחרי הארוחה.
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
מוצרי שיער - הכי טובים שיש
אם נתבונן באיזה חלק בגופנו אנו משקיעים את הזמן הרב ביותר כדי להיראות טוב אז ללא ספק נאמר שבשיער.
פורסם בקטגוריה הסרת שיער בתאריך 06.11.12
חנויות יין - טעימה מהחיים הטובים
נו נתקלים בחנויות מגוונות - בגדים, רהיטים, נעליים, ספרים, קישוטים, תיקים ועוד.
פורסם בקטגוריה יין ומשקאות בתאריך 05.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
shiri tayari
מאפיות במרכז
זקוקים למידע על מאפיות במרכז? במאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש לכם אודות מאפיות אלו.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה בישול ואפיה בתאריך 10.04.14
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*