שיקום לאחר פציעת ספורט על ידי טיפולי פיזיותרפיה
צפיות: 1427 \\ מילים: 375 \\ פורסם בתאריך: 02.05.16
יש לא מעט אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע, אם כתחביב בגלל המודעות ליתרונות שעיסוק בספורט טומן בחובו לבריאותנו, ואם באופן מקצועי, לבד או כחלק מקבוצה. ספורט בריא לגוף ולנפש אך חוסר זהירות עשוי לגרום לפציעות, חלקן פשוטות וחולפות תוך זמן קצר וחלקן מורכבות יותר שדורשות טיפולי פיזיותרפיה. יש שני סוגים של פציעות ספורט:

פציעות עקב מאמץ יתר – אלו פציעות שנגרמות כתוצאה מפעילות נמוכה יותר מהסף הקריטי של הרקמה, אך פעילות זו הינה ממושכת עד שהגוף לא יכול לעמוד בה. פציעות כאלו יכולות להיות מרפק טניס, שחיקה של הסחוס וכדומה.

פציעות טראומה – אלו פציעות שנגרמות בעקבות מאמץ חד פעמי מעבר לסף המקסימום של הרקמה, מה שגורם לנזק מיידי.

פציעות כאלו יכולות להיות שברים, קרע של הרצועה הצולבת בברך, פריקת כף, נקע וכדומה. פציעות טראומה ניתן במקרים רבים לזהות באופן חיצוני, כך לדוגמא שבר ייראה עם שינוי צורה של הגפה הפגועה, שינוי צבע ונפיחות.

הטיפול בפציעות ספורט

שיקום לאחר פציעת ספורט מגיע לאחר טיפול מיידי במידה ויש צורך. כך כשמדובר על פציעה טראומתית כמו שבר או נקע, חובה לפנות לרופא או לחדר מיון בכדי לטפל בפציעה ולמנוע החמרה שלה. בטווח הארוך יותר הן בפציעות טראומה והן בפציעות עקב מאמץ יתר, טיפולי פיזיותרפיה יכולים לסייע להחלמה. שיקום לאחר פציעת ספורט על ידי פיזיותרפיה כולל תרגילים שעובדים על האזור הפגוע, תרגילים שאמורים לחזק ולתרום לגמישות ולהאריך טווח תנועה, כמו גם למנוע נזק נוסף ולזרז את ההתאוששות.

טיפולים נוספים במסגרת הפיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה כוללים במקרים רבים גם שימוש באולטרסאונד - עם אולטרסאונד ניתן להעביר אנרגיית חום לאיבר הפגוע ובעיקר לתוך השריר, כירופרקטיקה שעוסקת בטיפול בגידים ורקמות חיבור כמו גם בשריר ושלד, וגירוי חשמלי שמקל על כאבים ספציפיים. לכל מטופל נבנית תוכנית מותאמת בשבילו בהתאם לפציעה שלו ולחומרתה.

למה לטפל כשאפשר למנוע?

חלק לא מבוטל מפציעות הספורט השונות ניתן למנוע, על ידי תשומת לב ושמירה על כמה כללים. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם
להימנע מהצורך בטיפולים ושיקום.

יש בעיה? אל תדחו אותה! חלק לא מבוטל מפציעות ספורט הוא בגלל הזנחה. התחילו כאבים? הם נמשכים? לכו לבדוק למה!
אל תגזימו! אימונים מתונים אך מתמשכים עדיפים על אימונים מוגזמים שעלולים לגרום לנזק. יש גבול כמה הגוף יכול לסבול...

הצטיידו בציוד מתאים בהתאם לסוג העיסוק הספורטיבי שלכם. לכל סוג של ספורט יש את הציוד המותאם לו וחשוב להקפיד עליו (נעליים מתאיות לריצה וכדומה)

אל תשכחו לעשות חימום לפני תחילת הפעילות. חימום יתרום לאימון אפקטיבי, וימנע פציעות מיותרות.
תזכרו תמיד – על כל הרצון להישגיות – העיקר הבריאות!
DSD STUDIO
DSD STUDIO
חברת DSD מתמחה בהקמה וקידום של אתרי אינטרנט לעסקים גדולים וקטנים שמטרתם היא אחת: חשיפה אפקטיבית ממושכת ורחבה במנוע החיפוש של גוגל!
מאמרים מאת DSD STUDIO
מציאת חברת הדברה בצפון: כך עושים זאת נכון
אזור הצפון, הגם שאינו עמוס ודינמי כמו אזור המרכז, מציע רשימה ארוכה של נותני שירותים. אם לוקחים בחשבון את תחום ההדברהת הנה מספר דגשים חשובים בדרך להחלטה המושכלת
פורסם בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 10.08.14
כיצד בוחרים מעצבי פנים
יש דבר מה המשותף לסביבת מגורים ולסביבת עבודה גם יחד. לא משנה אם מדובר בבית מגורים פרטי, בדופלקס או בדירה.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 28.10.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ראיסה דזיאנשוילי
אחיות פרטיות בבתי חולים
העומס שקיים על שירותי הבריאות מקשה על מתן שירות מקצועי למטופל. על מנת לענות על הצורך של מטופלים בני גיל הזהב הזקוקים להשגחה צמודה, ניתן לשכור שירותי אחות פרטית
נכתב ע"י ראיסה דזיאנשוילי בקטגוריה שיקום והידרותרפיה בתאריך 16.09.13
מעוניינים ליצור קשר עם DSD STUDIO? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*