שיפוץ של מבנה בטון אינו דבר של מה בכך
צפיות: 1364 \\ מילים: 306 \\ פורסם בתאריך: 14.07.16
כיום אפשר למצוא את הבטון בכל מבנה. עקב חוזק הבטון הוא משמש לבניית יסודות לבניינים, מרפסות, תקרות וממדים. בבנייה עצמה, משולבים בבטון מוטות ורשתות ברזל, על מנת להביא אותו לתצורה החזקה ביותר.
 
שיפוץ של מבנה בטון אינו דבר של מה בכך. יש צורך בכלים חזקים ומיוחדים על מנת לבצע את העבודה בצורה טובה, מדויקת ובטוחה. אחת הדרכים לקידוח בטון בצורה טובה היא קידוח בעזרת יהלום. מקדחת היהלום היא מקדחה הידראולית שמשלבת בתוכה רסיסים של יהלום טבעי. בסיום העבודה עם המקדחה, ייצא גליל בטון מתוך הקיר, ונוצר חור עגול וסימטרי בגודל הרצוי אותו קבענו מראש.
 
לקראת הקידוח יש לבצע בדיקה שאין שום תשתיות של מים וחשמל בקיר אותו נרצה לקדוח, ולקבל אישור מהנדסאי בניין על חיתוך הבטון. עקב כך, קידוח או ניסור בטון במרכז נעשה מורכב בגלל צפיפות הבנייה באזור. לאחר שקיבלנו אישור לניסור וקידוח הבטון במקום שבחרנו, נפנה מהחדר את כלל הרהיטים והחפצים. יש לכסות היטב בניילון, רהיטים גדולים שאין אפשרות להזיזם.
קידוח בטון בעזרת יהלום מאפשר פתיחת חורים בצורה המדויקת, המקצועית והבטוחה ביותר. בנוסף, העבודה תהיה מהירה, נקייה ושקטה. את חיתוך הבטון ניתן לבצע בכל קוטר שנרצה, ללא גרימת נזק למבנה וללא יצירת סדקים באזור הקידוח.
 
את הקידוח ניתן לבצע ב-2 דרכים:
א. ידנית – אדם אשר מחזיק את המקדחה וקודח בעצמו.
ב. אוטומטית – בעזרת מכונה שמופעלת על ידי שלט רחוק.
 
הדרך השנייה מדוייקת יותר ובטוחה יותר מהראשונה. יש הרבה פחות תזוזה של המקדחה בזמן העבודה, ולכן יהיה גימור יותר טוב, ואין סיכון של חיי אדם, כי אין אנשים באזור החיתוך, מאחר והמכונה מופעלת על ידי שלט רחוק.
במקרה שבו יש לבצע ניסור וקידוח בטון של מבנה בעובי רב, משתמשים בטכנולוגיית ניסור בכבל יהלום. שיטה זו משמשת בעיקר לניסור גשרים, שכבות מרובות של בטון, כספות ועוד. שיטת הניסור בעזרת יהלום אינה מוגבלת לעובי או צורה.
קידוח בטון הינו תהליך מסוכן מאוד. יש לוודא שאנו מזמינים איש מקצוע בעל ניסיון ומקצועיות. התקלות שיכולות להיגרם מאדם לא מקצועי הינן גבוהות מאוד ויכולות להיות בלתי הפיכות. 
מאמרים מאת אלי גולד
ים המלח - הרבה יותר מהמקום הנמוך בעולם
ים המלח הוא הנו ללא ספק המקום הנמוך ביותר בעולם והוא יעד פופולרי ומוכר לתיירים רבים מרחבי העולם וגם ישראלים רבים המגיעים מידי שנה.
פורסם בקטגוריה טיולים בארץ בתאריך 14.07.16
שיפור איכות הסביבה באמצעות בניה קלה
כיום יש שיטת פעולה חדשה, המאפשרת לשפר בצורה משמעותית את תהליך הבנייה המשדרגת ולהפוך את התהליך לנעים וקל לכל הצדדים, וגם להעלות את מחירי הנכסים שבהם נעשות עבודות
פורסם בקטגוריה בנייה אקולוגית בתאריך 14.07.16
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מוטי זהבי
מהו חוק הפרגולות? מה אפשר לבנות ללא היתר?
להלן רשימה חלקית של אותם מתקנים הכלולים ברפורמה החדשה שגובשה ב- 2015
נכתב ע"י מוטי זהבי בקטגוריה אדריכלות בתאריך 14.07.16
אסף ע
מעקות נירוסטה כפריט עיצובי
היום כאשר אנו מעצבים את הבית אנו לוקחים בחשבון שיש לנו צורך במעקות נירוסטה, לתוך הבית ומעקות נירוסטה למרפסות פתוחות. במעקות הנירוסטה ניתן לשלב חומרים שונים, אך
נכתב ע"י אסף ע בקטגוריה אדריכלות בתאריך 20.02.14
מעוניינים ליצור קשר עם אלי גולד? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*