שיפוץ ועיצוב בתים פרטיים- שלב אחר שלב
צפיות: 1543 \\ מילים: 535 \\ פורסם בתאריך: 03.10.13
עיצוב ושיפוץ בתים פרטיים- שלב אחר שלב
החלטתם שהבית זקוק לשינוי ורענון, וכעת אתם עומדים בפני הדילמה איזה שיפוץ לעשות? האם לשבור קירות? ואיך בכלל נגשים לזה? לא מעט אנשים דוחים את השיפוץ מעצם המחשבה על אנשי המקצוע השונים שנכנסים לבית והבלגאן שנובע מזה, התיאום בן כולם והספק הגדול לגבי התוצאות.
אז הורידו את הספק מליבכם, את תהליך השיפוץ ניתן לעשות אחרת בתהליך מובנה ומאורגן ולהגיע לתוצרים נפלאים.
איך מתחילים?
תחילה נגדיר את היקף השיפוץ.
  1. שיפוץ כללי ומקיף- מתייחס לכל חללי הבית, תכנון מחודש של החללים, שינוי פתחים (-חלונות, דלתות), שינוי מערכת האינסטלציה והחשמל, ובמידת הצורך טיפול בחזית הבית.
  2. שיפוץ חלקי- שיפוץ אזור מסויים בבית. שיפוץ מסוג זה מאפשר המשך מגורים בבית.
  3. הום סטיילינג- הלבשת הבית. שיפוץ שאיננו כרוך בשבירת קירות. השדרוג נעשה באמצעות הלבשת הקירות, תאורה, רהיטים, טקסטיל ואביזרים משלימים.
 
השלב הראשון מבחינתכם הינו להגדיר את מטרות השיפוץ, הקיפו והתקציב המיועד לכך.
לאחר מכן נעבור לביצוע.........
 
שלבי הביצוע:
 
  1. מפגש עם מעצב פנים- תהליך העבודה מתחיל במפגש בבית הלקוח בפגישה זו מבררים מהם הצרכים, השינויים הנדרשים, סדרי העדיפויות לאזורים השונים, סגנון ואווירה, התקציב הקיים, ובהתאמה נבנית תוכנית השיפוץ.
  2. תכנון
בשלב זה אני מזינה את נתוני הבית במחשב ומתחילה לעבוד על מספר אופציות לתכנון החלל, כשלנגד עיניי עומדת הפרוגראמה של הלקוח מול הצורך בלמקסם את הפוטנציאל של החלל. תמיד אתן מספר אופציות (-סקיצות) לתכנון החלל עד שתבחר הסקיצה הסופית.
  1. הדמיה
לפני הכנת תוכנית העבודה אני מכינה שרטוטי תלת מימד (-מודל ממוחשב) להמחשה. מטרתם לתת ללקוח תמונה מלאה של התוכנית ולמנוע אי הבנה במקרה של קושי בקריאת תוכניות דו מימד, בדרך זו הלקוח מבין איך יראה החלל עם תום תהליך העיצוב. לאחר אישור ההדמיה  אני עוברת לשלב תוכנית העבודה.
  1. תוכנית העבודה
בשלב זה אני מתרגמת את תוכנית הביצוע לתוכניות עבודה מפורטות לאנשי המקצוע. התוכניות רבות ומגוונות וכוללות פרטי נגרות, נישות גבס, הנמכות תקרה, ריצוף, צבע, נקודות חשמל, פריסות לקירות חדרי הרחצה וכו'. כל אחת מהתוכניות הללו עוברות את אישור הלקוח על מנת לוודא שאנו נצמדים לפרוגראמה ולחזון. תוכניות העבודה שיוצאות מהסטודיו הן ברמה מקצועית גבוהה והן כלי עבודה חיוני לאנשי המקצוע.
  1. בחירת חומרי הגמר
 
שלב זה מתרחש במקביל לשלב הכנת תוכניות העבודה. בהתאם לקונספט העיצובי שנבחר אני מציעה ללקוח מגוון חומרים, חלקן בבית הלקוח ע"י דוגמאות שאני מביאה איתי- פורמיקות, מניפות צבעים, שיש וכו', או בימי סיור מוגדרים בהם אני מייעצת ללקוח בבחירת רהיטים, טקסטיל, גופי תאורה, חיפויי קיר, ריצוף, כלים סניטריים וכו'.
 
  1. פיקוח
 
עבור ביצוע תוכניות העבודה. בשלב זה אני נפגשת עם אנשי המקצוע ונמצאת עם אנשי המקצוע בקשר רציף. אם עולות בעיות או דילמות בשטח, מתדרכת אותם ומתאמת איתם ציפיות. מבצעת ביקורים באתר בשטח אני זמינה עבורם ועבור הלקוחות.
 
  1. סיום הפרויקט
 
הסיפוק הגדול ביותר עבורי הוא לראות לקוח מרוצה מהתהליך ומהתוצרים הסופיים.
 
לסיכום, ב שיפוץ ו עיצוב בתים פרטיים מילת המפתח היא תכנון טוב. מעצבת פנים בדרום שמלווה את התהליך ועוברות על כל האלמנטים ומתכננת לפרטים, ממזערת את גורם ההפתעה ואת הדברים הבלתי צפויים בשיפוץ.
 
נמאס לך לחפש מעצבת פנים? התקשרו עכשיו: 052-8287245
 


מאמרים מאת ליעד רוזנברג
עיצוב פנים לבית- מדוע זה כדאי?
ציטוט ידוע מדבריו של וינסטון צ''רציל: " קודם אנו מעצבים את ביתנו ובהמשך הבית שלנו מעצב אותנו" מבהיר ומחזק את הקשר בן עיצוב הבית והשפעתו על איכות חיינו.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 18.08.13
עיצוב חדרים- כיצד?
מרבית האנשים מעדיפים להתכנס בביתם לאחר יום עבודה, כדי שהשהיה בבית תהיה נעימה, ארגונומית ומתוכננת נכון אנשים החלו לפנות למומחים בתחום עיצוב הבית ועיצוב חדרים.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 03.10.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
DSD STUDIO
כיצד בוחרים מעצבי פנים
יש דבר מה המשותף לסביבת מגורים ולסביבת עבודה גם יחד. לא משנה אם מדובר בבית מגורים פרטי, בדופלקס או בדירה.
נכתב ע"י DSD STUDIO בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 28.10.14
eli levy
החומרים מהם עשויים מזרנים
מזרנים עשויים מחומרים שונים, וזאת הודות לטכנולוגיות החדשות שנכנסו בשנים האחרונות בתחום ייצור מזרנים.
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 05.05.13
מעוניינים ליצור קשר עם ליעד רוזנברג? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*