רכישת דיו למדפסת במחיר סביר ובאיכות טובה
צפיות: 1437 \\ מילים: 522 \\ פורסם בתאריך: 29.08.15
רכישת מתכלים למדפסת.
רבים מגיעים למצב בו הם צריכים לרכוש דיו או טונר למדפסת ונקלעים למסכת לבטים לא פשוטה.
הדילמה שעולה בד"כ היא האם לרכוש טונר/ דיו למדפסת מקורי או תואם ובמידה והוחלט מה לרכוש. הדילמה הבאה היא היכן לרכוש אם בחנות אינטרנטית או בחנות פיזית.
על מנת להבהיר נושא זה נסביר קודם את ההבדל בין ראש דיו לטונר, בין מקורי לתואם ואת היתרונות והחסרונות שברכישה מחנות מקוונת או פיסית.

ראש דיו .
הוא מכל דיו מפלסטיק המכיל דיו נוזלי כשעל גופו מותקן שבב אלקטרוני שתפקידו לקבל פקודות מן המדפסת וכן גם אלפי חרירי הדפסה מקרוסקופיים דרכם מוזרק הדיו על הניר.
ראש דיו מתאים למדפסות הזרקת דיו- אילה בעלות הספק עבודה של עד כ-20 דף לדקה, מחירן בד"כ זול יותר משל מדפסות לייזר ומתאימות יותר לשימוש ביתי בשל ממדיהן הקטנים ומחירן הזול יחסית.

טונר למדפסת
מכל פלסטי המכיל אבקת טונר והמורכב ממכלולים שונים הכוללים תוף, גליל פיתוח ועוד. עקרון פעולתו שונה מזה של ראש הדיו בכך שהתוף מעביר תמונה מושלמת המורכבת מאבקה לניר המתקבעת עליו בטמפ' גבוהה כאשר הניר עובר תחת גליל הנקרא "תנור".
טונר  מתאים למדפסות לייזר שקצב עבודתן מהיר ביותר (עד 40 דף בדקה) והספקו גדול בד"כ מזה של ראשי הדיו. קיימים טונרים בהספקים של 20000 דף ואף למעלה מזה.
מדפסות לייזר יקרות בד"כ ממדפסות הזרקת הדיו ומתאימות  למשרדים הזקוקים למדפסת בעלת קצב עבודה גבוה. 
בשנים האחרונות פותחו מדפסות לייזר קטנות וזולות המתאימות לשימוש ביתי ולמשרדים קטנים.
ההבדל בין מתכלים מקוריים לתואמים.

המקוריים- מיוצרים ע"י חברות המקור בעלי איכות אופטימלית אך מחירם יקר להחריד.
מומלץ להשתמש בהם כאשר מדובר בהדפסת תמונות איכותיות לקטלוגים או להדפסים גרפיים מורכבים ועדינים.

מתכלים תואמים- אילה מיוצרים במפעלים בסין שהעתיקו את פסי היצור של חברות המקור ואת שיטות העבודה שלהן.
מחירם של אילה זול באופן משמעותי יחסית למקוריים ואיכותם הולכת ומשתפרת עם השנים עם העלייה החדה בביקוש.

היכן כדאי לרכוש, בחנות אינטרנטית או פיזית?
מחיריהם של המתכלים באתרי האינטרנט לרוב זולים יותר מאילה שבחנויות הרגילות מאחר ונחסכות מהם הוצאות רבות החלות על חנויות פיזיות ולכן הם יכולים לתמחר את המוצרים במחירים נמוכים יותר.
פרט חשוב עליו יש לתת את הדעת הוא אמינות ואיכות השירות-בעוד שברכישה מחנות פיזית יש כתובת אותה אנו מכירים ואליה יכולים לגשת במקרה ומתקבל מוצר פגום או כשיש תקלה, אתרי אינטרנט בד"כ פועלים ממקומות שלא בהכרח קרובים או נגישים לכן בעת רכישה מאתר זה או אחר יש לוודא שבאתר מוצג טלפון ליצירת קשר, להתקשר, לשאול מס' שאלות הנוגעות למוצר ולוודא שאכן מדובר בבעלי מקצוע המבינים בתחום ולשאול לגבי האחריות אותה מספק האתר למוצרים אותם הוא משווק.
הזול ביותר הוא לא תמיד הטוב והחסכוני ביותר- לא כדאי לפסוח על הבדיקות ההכרחיות ולרכוש את המוצר הזול ביותר מאחר ואם התקבל מוצר פגום שמחירו זול מאד והאתר אינו לוקח אחריות ומחליפו, נוצר מצב שבו נצטרך לרכוש מוצר נוסף באתר אחר. החיסכון הוא אפקט מצטבר של רכישה מספק אמין לאורך זמן.
עיתוי רכישת הדיו- קיימים לקוחות אשר ממתינים לרגע האחרון שבו נגמר דיו למדפסת ואז מחפשים אתרים שהקריטריון היחידי להזמנה הוא זמן הספקה מהיר. אתרים אילה מתמחרים את מוצריהם ביוקר מאחר ועליהם להחזיק צי שליחים שעלותו יקרה מאד. על מנת להימנע מלשלם ביוקר יש להיות קשוב לחיווי המדפסת וברגע שהיא מאותת שמפלס הדיו נמוך יש להזמין מבעוד מועד, הדיו הנותר במדפסת יספיק עד אשר המשלוח יגיע בדואר וכך ניתן יהיה לרכוש דיו וטונר למדפסת באיכות טובה ובמחיר זול אשר יפחית באופן משמעותי את ההוצאה השנתית לרכישת מתכלים למדפסות.
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אהרון אלפ
מה כדאי להביא כמתנה? שעון!
השימוש בשעון יד השתנה עם התקדמות השנים אם פעם מילא את פונקציית ידיעת השעה בכל רגע הרי שהיום הוא הפך לסמל סטטוס ותכשיט מהודר
נכתב ע"י אהרון אלפ בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 18.09.14
shiri tayari
עיצוב מערכות ישיבה
מעוניינים בכל המידע על מערכות ישיבה ? מאמר זה יהיה עתיר מידע אודות מערכות ישיבה. הוא יסקור בפניכם סוגים שונים של מערכות ישיבה, ואת הדרך לרכוש ולטפל בהן לאחר הרכ
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 30.03.14
מעוניינים ליצור קשר עם ניר לוי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*