רילוקיישן לארה"ב: כל מה שצריך לדעת
צפיות: 1379 \\ מילים: 617 \\ פורסם בתאריך: 06.03.16
קיבלתם הצעת עבודה טובה בארה"ב והחלטתם לעזוב את הארץ? החלטתם ללכת עם החלום? במידה והתשובה היא כן כדאי שתדעו שהתחלה חדשה במקום רחוק היא לא פשוטה. על מנת שתעברו את שלב ההתאקלמות הראשונית בשלום ריכזנו עבורכם מספר המלצות חשובות.

אחת מן ארצות היעד המועדפות ביותר מבחינת הזדמנויות כלכליות היא ארה"ב. מדינה זו מושכת אליה מהגרים משכילים רבים ונחשבת ליעד פופולארי מאוד בכל רחבי העולם. במידה וגם אתם החלטתם לנסות את מזלכם בעקבות הצעת עבודה טובה ועל מנת שהמעבר יעבור חלק יש לקחת בחשבון גורמים חשובים כגון: אשרות עבודה, שימוש בחברת שילוח בינלאומית מנוסה, מיסים, מקום מגורים ומוסדות חינוך.

חברת שילוח
ביררתם על המעבר ואספתם את כל המידע הדרוש מה שנשאר עכשיו זה לארגן את החפצים והמסמכים הנדרשים ולבצע את המעבר. הדרך הטובה ביותר להעביר את כל החפצים האישיים שלכם ואת תכולת הדירה היא בעזרת חברת הובלות ושילוח בינלאומי מנוסה. החברה תוכל להציע לכם שירותי העברה באמצעות הים, יבשה או באוויר.
ההובלה מתבצעת בצורה יעילה וחלקה שמבטיחה את תקינות הציוד ושלמותו. לחברת השילוח צוות עובדים מקצועי ומנוסה שמסדיר עבורכם את כל הניירת הכרוכה בהובלת חפצים ושחרורם במכס. לחברת השילוח מערך פיקוח, בקרה ושליטה ממוחשב שמאפשר לוודא בכל רגע היכן נמצא הציוד. חברת השילוח תספק לכם ביטחון אישי ושקט נפשי בכל הקשור לשמירה והעברה של תכולת החפצים שלכם.

בחירת מקום מגורים
במידה ואתם צריכים למצוא דירה, תהליך של שכירת דירה בארה"ב מאוד דומה לתהליך בארץ. חיפוש דרך אתרי אינטרנט, מודעות בעיתון, משרדי נדל"ן, אלו הדרכים המוכרות והידועות. בנוסף לשיטת חיפוש זו, ניתן לברר עם העירייה המקומית אליה אתם משתייכים, ברשות העירייה דירות מסובסדות שנמצאות תחת פיקוח ממשלתי.
לאחר שמצאתם דירה מתאימה, יגיע שלב החתימה על החוזה, רגע בו הגורם המשכיר ירצה לבדוק את היסטוריית הקרדיט שלכם. כיוון שרק הגעתם למדינה ואין לכם נתונים, יהיה עליכם למצוא ערב בעל היסטוריית אשראי אמינה ויציבה. במידה ואתם עוברים למקום עבודה חדש מקום העבודה יוכל לספק לכם את הערבות הנדרשת.

התנהלות כספית
ברגע שהגעתם לארה"ב אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון בנק, לצורך הפתיחה יש להצטייד בתעודה מזהה, דרכון, רישיון נהיגה, ויזת לימודים או ויזה למהגרים. הבנקים בארה"ב הם בנקים פרטיים, לכן יש לשקול כל הצעה בנפרד ולבחור בהצעה שהכי משתלמת עבורכם. אופציה נוספת היא שימוש בבנקים מקוונים שמהווים חלופה טובה לבנקים הרגילים.
רוב ההתנהלות הכספית שלכם תהיה בצ'קים, מזומנים וכרטיסי אשראי, אך יש לשים לב כי האוברדראפט בארה"ב משמעותי ביותר בהשוואה לארץ. במידה ונתקעתם בלי מזומנים בחשבון הבנק, זה אומר שנגמר לכם הכסף. במצב זה הפתרון הוא לפנות לחברות האשראי ולחיות על מדיניות האשראי שכוללת פריסת תשלומים נוחה, עם זאת הריביות שגובות חברות האשראי נחשבות לגבוהות מאוד.

מיסים
רשות המס בארה"ב היא רשות המס הפדרלית, נוסף אליה יש רשויות עצמאיות נוספות קטנות שעובדות במדינות והערים. במידה ויש לכם הכנסה, בכל סוף שנה עליכם להגיש דו"ח מסודר לרשות המס הפדרלית, רשות המס המקומית של האזור בו אתם גרים ולרשות המס של המדינה אליה אתם משתייכים.
יש לדעת כי הוצאות המעבר מהארץ לארה"ב, טיפול בילדים, הפרשות להכנסות והוצאות רפואיות, הן הוצאות מוכרות למס. גובה המס הסופי נקבע בהתאם להכנסה החייבת במס ונעה בין 9% ועד ל- 35%.

חינוך ומשפחה
במידה ויש לכם ילדים בגילאי בית ספר ומוסדות חינוך, עומדות בפניכם 2 אופציות: מערכת חינוך ציבורית או מערכת חינוך פרטית. המערכת הציבורית מעניקה חינוך חינם לילדים מגיל 3 ועד גיל 18. במערכת הציבורית זכאים להשתלב כולם, זאת גם במצב בו מעמדם האזרחי עוד לא הוסדר.
האופציה של המערכת הפרטית כרוכה בתשלום, התשלום משתנה בהתאם לרמת המוסד וכך גם תכני הלימוד. שכר לימוד במערכת זו נע החל מ- 1,500 דולר ועד כ-15 אלף דולר. שנת הלימודים מתחילה בסוף אוגוסט ונגמרת בחודש יוני, בזמן דצמבר-ינואר יש חופשה של שבועיים בתקופת חג המולד וישנה עוד חופשה של שבועיים בתקופת חגי האביב.

לסיום, אם החלטתם לבצע רילוקיישן וארה"ב היא מדינת היעד שלכם, דאגו לאישורים הנדרשים, היעזרו בחברת השילוח לצורך העברת הציוד שלכם בשלמותו וקחו בחשבון היבטים נוספים כמו בנקים, רשות המסים ומוסדות חינוך. במידה ותתייחסו ברצינות לכל ההיבטים, את  שלב ההתאקלמות הראשונית תעברו בהצלחה.
מאמרים נוספים מהקטגוריה
liran liran
כך מוריד צבי ויליגר את יוקר המחיה בישראל
איך נלחם צבי ויליגר ביוקר המחייה בישראל ולמה דווקא מי שלמד בישיבה עד גיל 20 יוצא כנגד הניצול הציני של הצורך בכשרות?
נכתב ע"י liran liran בקטגוריה יזמות בתאריך 14.01.15
liran liran
ויזה לארה"ב - איזה ויזה מגיע לי
לצורך טיול בארצות הברית או למטרת לימודים יש להוציא ויזה לארצות הברית. על סוגי הויזות ועל התהליך לקבלת הויזה- במאמר שלפניכם.
נכתב ע"י liran liran בקטגוריה יזמות בתאריך 14.11.14
מעוניינים ליצור קשר עם נטלי לירשט? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*