רגע לפני שרוכשים, בודקים – מה יודעים על מצברים?
צפיות: 1538 \\ מילים: 303 \\ פורסם בתאריך: 16.10.13

על כך אין וויכוח – לא פשוט להחזיק רכב בימינו אך יתרה מכך – לא פשוט להחזיק רכב כשאתה לא כל כך מבינים בעולם המכונאות. אז מה ניתן לעשות? ובכן, רבים לא מבינים בעולם הנ"ל אך לומדים "תוך כדי תנועה" כפי שאומרים. עם זאת, אחד הדברים הכי חשובים שכן יש ללמוד טרם רוכשים רכב הוא המצבר.

מצבר – למה צריך להתכונן?

ראשית כל, מזל טוב. החלטתם לרכוש רכב וכעת עליכם לדעת אודות אחד החלקים החשובים ביותר בכל כלי רכב ממונע – הלב החשמלי של כלי הרכב, המצבר. אז למה למעשה המצבר משמש? ובכן, בזכות המצבר ניתן להתניע את הרכב, להפעיל אורות (מחוצה ובתוכה הרכב), להפעיל רדיו, לצפור וכן הלאה.

מצברים לרכב מוכרחים להיות בעלי מתח חשמלי בהתאם לחוקים הבינלאומיים השונים שקיימים בתחום כאשר מתח המצבר נמדד על פי המתח שקיים בכל תא כפול מספר התאים שקיימים במצבר. השאלה שנשאלת על ידי רבים היא: כיצד ניתן לדעת שהמצבר עומד לשבוק חיים? האם יש סימנים מקדימים לתופעה? התשובה לכך היא חד משמעית – כן!

מצברים לרכב

אלו הם המצבים בהם אתם צריכים לחשוש שהמצבר שלכם, ככול הנראה, במצב לא תקין והוא צריך טיפול של בעל מקצוע (במקרה הטוב) והחלפה (במקרה "הנורא" מכל): אם אתם מנסים להתניע את הרכב שברשותכם ואתם לא מצליחים, לוקח לכם זמן רב מדי מבדרך כלל להתניע או לחילופין שאתם מנסים להתניע אתם שומעים תקתוקים מוזרים בעת ההתנעה.

כמו כן, במידה והצופר נשמע חלש, האורות בלוח השעונים חלשים מתמיד (כנ"ל לגבי האורות באופן כללי הן בתוך האוטו והן מחוצה לו), במידה והרדיו מתנתק באופן מוזר או לחילופין כלל לא נדלק לכם. כל אלו צריכים לרמוז לכם דבר אחד: המצבר שברשותכם או סובל מבעיה טכנית כלשהי (למשל: קרעה ברצועה) או שהוא הגיע לסוף חייו ופשוט יש להחליפו. במידה ומדובר על אופציה מספר שתיים: אנא מכם, אל תעשו זאת באופן "עיוור" דרך האינטרנט, עדיף לשלם יותר  על מצבר וליהנות מאשר לשלם בזול ולאחר מכן להצטרך להוציא יותר כסף ממה שתכננתם.
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
קידום אתרים – האם זה באמת כל כך חשוב?
חשוב להבין שפרסום בעזרת רשת האינטרנט הוא פרסום ששונה בכל קנה מידה מפרסום בכלי מדיה אחרים ובשל כך האדם אשר מבצע את הקידום הנ"ל מוכרח להיות בעל ידע מקצועי
פורסם בקטגוריה קידום אתרים בתאריך 07.03.13
לרפא דיכאון בעזרת הומאופתיה
שיטת ההומאופתיה נחשבת לאחת השיטות הנפוצות ביותר לטיפול בבעיות בריאותיות וכן גם נפשיות הן בארץ והן בעולם.
פורסם בקטגוריה רפואה משלימה בתאריך 11.04.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
חשמלית ריידר
קלנועית - הדרך הקלה לניידות
הדרך הפשוטה והיעילה לניידות בגיל הזהב
נכתב ע"י חשמלית ריידר בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 01.05.14
יוסי רייכמן
רכב המותאם למשפחות
לא כל רכב מתאים למשפחות, במיוחד כשמדובר במשפחות מרובות ילדים. משפחות אלו זקוקות לרוב לרכבים מרווחים יותר עם מספר מושבים גדול יותר.
נכתב ע"י יוסי רייכמן בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 29.12.15
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*