רגע לפני שרוכשים, בודקים – מה יודעים על מצברים?
צפיות: 1404 \\ מילים: 303 \\ פורסם בתאריך: 16.10.13

על כך אין וויכוח – לא פשוט להחזיק רכב בימינו אך יתרה מכך – לא פשוט להחזיק רכב כשאתה לא כל כך מבינים בעולם המכונאות. אז מה ניתן לעשות? ובכן, רבים לא מבינים בעולם הנ"ל אך לומדים "תוך כדי תנועה" כפי שאומרים. עם זאת, אחד הדברים הכי חשובים שכן יש ללמוד טרם רוכשים רכב הוא המצבר.

מצבר – למה צריך להתכונן?

ראשית כל, מזל טוב. החלטתם לרכוש רכב וכעת עליכם לדעת אודות אחד החלקים החשובים ביותר בכל כלי רכב ממונע – הלב החשמלי של כלי הרכב, המצבר. אז למה למעשה המצבר משמש? ובכן, בזכות המצבר ניתן להתניע את הרכב, להפעיל אורות (מחוצה ובתוכה הרכב), להפעיל רדיו, לצפור וכן הלאה.

מצברים לרכב מוכרחים להיות בעלי מתח חשמלי בהתאם לחוקים הבינלאומיים השונים שקיימים בתחום כאשר מתח המצבר נמדד על פי המתח שקיים בכל תא כפול מספר התאים שקיימים במצבר. השאלה שנשאלת על ידי רבים היא: כיצד ניתן לדעת שהמצבר עומד לשבוק חיים? האם יש סימנים מקדימים לתופעה? התשובה לכך היא חד משמעית – כן!

מצברים לרכב

אלו הם המצבים בהם אתם צריכים לחשוש שהמצבר שלכם, ככול הנראה, במצב לא תקין והוא צריך טיפול של בעל מקצוע (במקרה הטוב) והחלפה (במקרה "הנורא" מכל): אם אתם מנסים להתניע את הרכב שברשותכם ואתם לא מצליחים, לוקח לכם זמן רב מדי מבדרך כלל להתניע או לחילופין שאתם מנסים להתניע אתם שומעים תקתוקים מוזרים בעת ההתנעה.

כמו כן, במידה והצופר נשמע חלש, האורות בלוח השעונים חלשים מתמיד (כנ"ל לגבי האורות באופן כללי הן בתוך האוטו והן מחוצה לו), במידה והרדיו מתנתק באופן מוזר או לחילופין כלל לא נדלק לכם. כל אלו צריכים לרמוז לכם דבר אחד: המצבר שברשותכם או סובל מבעיה טכנית כלשהי (למשל: קרעה ברצועה) או שהוא הגיע לסוף חייו ופשוט יש להחליפו. במידה ומדובר על אופציה מספר שתיים: אנא מכם, אל תעשו זאת באופן "עיוור" דרך האינטרנט, עדיף לשלם יותר  על מצבר וליהנות מאשר לשלם בזול ולאחר מכן להצטרך להוציא יותר כסף ממה שתכננתם.
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
בואו תלמדו אודות תוכנית המתאר הארצית 38
במשך השנים הממשלה ניסתה (ועדיין מנסה) להגביר את המודעות בנושא ואת הלחץ על הדיירים השונים אשר מתגוררים במבנים לא בטיחותיים לממש את התוכנית.
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 19.06.13
אימון כושר אישי לנשים
אז כיצד מבצעים אימון גופני שהינו יעיל ומעצב? אז נכון, את יכולה להירשם לחדר כושר ולהוציא כסף על מנוי שלא תנצלי ואת גם יכולה להתחיל לבצע ספורט לבדך...
פורסם בקטגוריה אימונים בתאריך 27.04.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
המכונן המכונן
מוסך מורשה - מדוע כדאי לטפל ברכב במוסך מורשה?
לא פעם אנו שומעים אנשים ממליצים לטפל ברכב במוסך מורשה. אז מדוע כדאי לבחור במוסך מורשה ? כיצד נדע באיזה מוסך מורשה ספציפי לבחור ? הקריטריונים לפניכם.
נכתב ע"י המכונן המכונן בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 31.01.16
דודי חלבני
האם להזמין מנעולן רכב רק כשיש בעיה?
ישנם מקצועות עליהם אנחנו לא חושבים באופן יומי, כזה הוא עולמם של מנעולני הרכב בישראל ובעולם. אתה לא חושב על מנעולן רכב כי כבר יש לך מפתח עכשיו. חשוב שנית!
נכתב ע"י דודי חלבני בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 29.12.15
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*