קרוספיט – מתאמנים מבוגרים ועד ילדים
צפיות: 1566 \\ מילים: 384 \\ פורסם בתאריך: 03.02.14
קרוספיט היא שיטת אימון פונקציונאלי שהגיעה הישר מארצות-הברית ובשנים האחרונות סוחפת את ישראל ומביאה אלינו בשורה חדשה של אימון אינטנסיבי בעצימות גבוהה למבוגרים וגם לילדים. בבסיס של שיטת אימון פונקציונאלי, כמו קרוספיט, מתקיימת פעילות גופנית אשר מתבססת על תנועה פונקציונאלית בעלת עוצמה גבוהה אשר משתנה כל הזמן וללא הרף. כל זאת במטרה מוצהרת לשפר כושר גופני. האימונים בשיטת קרוספיט הם לרוב קצרים (עד 20 דקות), אינטנסיביים ודורשים מאמץ פיזי גורף. האימונים משלבים תנועות כגון ריצה מהירה, חתירה, קפיצה בדלגיות, טיפוס על חבל, הרמת משקולות או אובייקטים כבדים שונים, לצד תרגילים המתבססים על משקל הגוף.
אנו רוצים לספר לכם על נער בן 16 ששקל 140 ק"ג לפני שהתחיל להתאמן אצלנו במועדון קרוספיט חיפה. המתבגר הזה מאוד רצה להתגייס ליחידה קרבית אבל הצבא בכלל לא רצה לגייס אותו. אותו נער עבר תהליך ארוך, במשך שנתיים שלמות, שבהם התאמן בשיטת הקרוספיט. בסוף התהליך הוא שקל רק 80 קילוגרם, מדהים! בעזרת העבודה הקשה שלו ובעזרת יתרונות שיטות האימון הפונקציונאלי הוא הצליח להתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל.
חשוב להדגיש, שאותו נער לא רק עבר שינוי פיזי אלא גם שינוי מנטלי שבו הוא שיפר את הביטחון העצמי שלו ואת יכולות ההתמדה שלו, וזהו יתרון משמעותי להצלחה.
עוד סיפור מצויין זה על נער בן 9 ששיחק גם כדורגל וגם כדורסל אך היו לו אספקטים במשחק שלא היו ברמה גבוהה. למשל: יציאה מהמקום וספרינטים. הילד רצה להמשיך ולשחק ולהשתפר ולכן הגיע אלינו למועדון קרוספיט חיפה. לאט לאט עם הזמן הוא שיפר משמעותית, בעזרת יתרונות האימון פונקציונאלי את כל האספקים הנדרשים להצליח והיום הוא קידם את מעמדו הספורטיבי בצורה רצינית. הקרוספיט לא רק שיפר את יכולותיו אלא גם הנחיל אצלו ערכים של עמידה במטרה ושליטה עצמית.        

הסיבה ששיטת הקרוספיט כל כך קורצת לילדים ובני נוער היא מכיוון שאימון קרוספיט הוא אימון מהנה ומגוון אשר מפעיל ומאתגר את המתאמנים. אימון קרוספיט לא משעמם כמו אימון של חדר כושר ומספק את תחושה הריגוש וההשתייכות לקבוצה שהנוער מחפש. בכלל אימונים פונקציונאליים מאתגרים את המתאמן לבצע תנועות מורכבות במשך זמן קצר, מה שמצריך ריכוז רב ביחד עם הצורך בשיפור היכולות הקוגניטיביות. לשילוב הזה של אתגר קוגנטיבי ביחד עם אתגר פיסי יש השפעה חיובית, לרבות אצל ילדים. התנועות האופייניות של קרוספיט יפעילו מערך נרחב של אזורים במוח הילד השולטים בשיווי המשקל, בתזמון, ברצף, במעבר בין תנועות, ובכוונון של תנועות הגוף. קרוספיט משפר את יכולות הקשב והריכוז של הילד ומסייע להתפתחות התקינה של צפיפות העצם.

אין ספק ששיטת האימון הכי מצליחה ויעילה לילדים היא קרוספיט.
קרוספיט חיפה
קרוספיט חיפה
קרוספיט חיפה
מאמרים מאת קרוספיט חיפה
מה זה בכלל אימון פוקציונאלי?
אימון פונקציונאלי כמו קרוספיט זה השיטה הטובה ביותר לאימון
פורסם בקטגוריה ענפי ספורט בתאריך 29.12.13
קרוספיט בשילוב עם תזונה זה מתכון מנצח
תזונה תוך כדי אימון קרוספיט היא דבר חשוב.
פורסם בקטגוריה תזונה בתאריך 22.04.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
seo top
התמודדות נכונה עם כאבי גב תחתון
כאבי גב הם ללא כל ספק מטרד מעצבן. הכאב משבש את טווח התנועה ומופיע דווקא ברגעים הכי פחות נוחים
נכתב ע"י seo top בקטגוריה אימונים בתאריך 29.12.13
ליאת מנדלסון
אימון כושר אישי לנשים
אז כיצד מבצעים אימון גופני שהינו יעיל ומעצב? אז נכון, את יכולה להירשם לחדר כושר ולהוציא כסף על מנוי שלא תנצלי ואת גם יכולה להתחיל לבצע ספורט לבדך...
נכתב ע"י ליאת מנדלסון בקטגוריה אימונים בתאריך 27.04.13
מעוניינים ליצור קשר עם קרוספיט חיפה? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*