קלינאית תקשורת - הסוף לגמגום
צפיות: 1541 \\ מילים: 389 \\ פורסם בתאריך: 02.05.16
גמגום הוא הפרעה תקשורתית שפוגעת ביכולת של האדם לדבר באופן שוטף וברור. ישנם סוגים שונים של בעיות גמגום וניתן למצוא רמות שונות של גמגום בכל הגילאים, מגמגום קל עד כבד.

אם אתם סובלים מבעיות גמגום, ראשות – אתם יכולים להיות רגועים, מכוון שמדובר בתופעה מוכרת שלא מעט אנשים סובלים ממנה, וכמו לרוב הבעיות – גם לה יש פתרון. קלינאית תקשורת תעזור לכם לשפר את יכולות הדיבור שלכם על מנת שתוכלו לחזור לדבר ברור יותר ולתפקד היטב בסיטואציות חברתיות. להלן מאמר שיפרט לכם את כל מה שחשוב לדעת בתחום זה.

הפרעת גמגום והשפעותיו

גמגום כפי שציינו, הינו הפרעה בשטף הדיבור ובתזמונו. גמגום מתבטא אצל כל אחד בצורה שונה, ולכן גם הטיפול שנעשה אצל קלינאית התקשורת מתנהל בהתאם לבעיה שממנה סובל המטופל. הגמגום יכול להתבטא בעצירות ממושכות בין משפטים ואף בין מילים, בקוצר נשימה, בשימוש בטון נמוך או גבוה באות או במילה מסוימת, בחזרות של צלילים והברות ועוד. הגמגום קיים אצל 1% מהמבוגרים ואצל 5% מהילדים ושכיח יותר בקרב גברים מאשר נשים.

אנשים רבים יכולים לנסות להבין את בעיית הגמגום ואת השלכותיה, אך רק מי שבאמת נמצא במצב הזה יכול להבין שמדובר בבעיה שגורמת לחוסר ביטחון בחיים הפרטיים שלנו, בהישגינו הלימודיים, בפיתוח מערכות יחסים שונות וגורמת למכשולים בכל מקום אליו אנו הולכים. חשוב לציין, שהפרעת גמגום היא בעיה שתישאר בעינה ואף תחמיר אם לא תטפלו בה. לכן, אם אתם סובלים ממנה, דרוש לכם טיפול בגמגום. לשם כך, חשוב מאוד שתיגשו לטיפול אצל קלינאית תקשורת, ותשימו סוף אחת ולתמיד לבעיה ממנה אתם סובלים.

טיפול בגמגום

טיפול בגמגום מתבצע על ידי קלינאית תקשורת מוסמכת. חשוב לציין שקלינאות תקשורת הינה תחום מורכב ובעל נושאים שונים, וחשוב שתפנו לקלינאית תקשורת שמתמחה בתחום של בעיות בדיבור על מנת שתוכל לספק לכם את הטיפול הטוב ביותר ותפתור את בעיית הגמגום שלכם בצורה היעילה והאפקטיביות ביותר.

כפי שציינו קודם במאמר, ישנם סוגים שונים של הפרעות גמגום ועל פי אבחון ההפרעה שלכם, המטפלת הקלינית תבנה תכנית טיפול שתתאים במיוחד בשבילכם.

טיפול בגמגום במבוגרים מתבצע באמצעות דו-שיח. לעומתו, טיפול בילדים מתבצע בצורה קצת שונה, על מנת לגרום לילד לאהוב את הטיפול ולהשאיר לו טעם של עוד עד לטיפול הבא. הטיפול בגמגום עוזר פלאים להתגבר על ההפרעה ממנה סובלים, אך תלוי במידה רבה במידת שיתוף הפעולה של האדם שנמצא בהליך הטיפול.

חשוב מאוד לציין, שככל שהטיפול הינו רציף וסדיר יותר – כך האפקטיביות שלו גדלה. לכן, חשוב מאד שתלכו לטיפולים בצורה מסודרת ושתגיעו נחושים במטרה לשפר את החיים שלכם. לא תאמינו עד כמה החיים שלכם יכולים להשתנות מהקצה אל הקצה.
DSD STUDIO
DSD STUDIO
חברת DSD מתמחה בהקמה וקידום של אתרי אינטרנט.לעסקים גדולים וקטנים שמטרתם היא אחת: חשיפה אפקטיבית ממושכת ורחבה במנוע החיפוש של גוגל!
מאמרים מאת DSD STUDIO
שיקום לאחר פציעת ספורט על ידי טיפולי פיזיותרפיה
יש לא מעט אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע,ספורט בריא לגוף ולנפש אך חוסר זהירות עשוי לגרום לפציעות, חלקן פשוטות וחולפות תוך זמן קצר וחלקן מורכבות יותר.
פורסם בקטגוריה שיקום והידרותרפיה בתאריך 02.05.16
מציאת חברת הדברה בצפון: כך עושים זאת נכון
אזור הצפון, הגם שאינו עמוס ודינמי כמו אזור המרכז, מציע רשימה ארוכה של נותני שירותים. אם לוקחים בחשבון את תחום ההדברהת הנה מספר דגשים חשובים בדרך להחלטה המושכלת
פורסם בקטגוריה הרחקה והדברה בתאריך 10.08.14
מעוניינים ליצור קשר עם DSD STUDIO? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*