קורס סקיפרים – להפוך את האהבה לים למקצוע
צפיות: 1348 \\ מילים: 357 \\ פורסם בתאריך: 19.05.15
אם אתם מהאנשים האלה שרחש הגלים נשמע לאזניהם כמו מוזיקה, שמרגישים הכי בבית כשהם ניצבים מול הכחול הגדול, שמוצאים את עצמם מבלים חלק נכבד מהזמן הפנוי שלהם בים – המאמר הבא יכול לעזור לכם להבין כיצד תוכלו להפוך את האהבה שלכם למקצוע.

מקצועות הים עתיקים ועטורי תהילה. הם שזורים בהיסטוריה האנושית, כמו גם בפולקלור; יש אינספור אגדות ושירים שעוסקים ביורדי ים והרפתקאותיהם. מאז ומעולם אפפה את הים הילה של מסתורין וקסם שמשכה אליו רבים, אשר רבים מהם מצאו בו גם מקור פרנסה. אם עלה בדעתכם להפוך את האהבה הגדולה למקצוע – זה אפשרי בהחלט! אז איך יודעים באיזה מקצוע ימי כדאי לבחור? האם מחויבים לעבור הכשרה לשם כך? מה כוללים הלימודים? ומה הם מקנים לנו?

קורס סקיפרים משיט 30 – מה זה?

קיימים מגוון תחומי עיסוקים ימיים. הכשרה מתאימה היא הכרחית – בכדי להשתלב בתחום הנלמד בפועל, ובכדי להתנהל בצורה המקצועית ביותר תוך מזעור סיכון עצמי וסביבתי. הים נפלא, אבל אינו חף מסכנות. סקיפרים – משיטי יאכטות – הם אנשי ים מהמינים שעברו את ההכשרה המתאימה שמאפשרת להם לא רק לשייט להנאתם העצמית, אלא לעבוד בתחום ולהתפרנס ממנו בצורה מקצועית ומכובדת.

משיט 30 הוא רישיון המוענק על ידי משרד התחבורה, לבוגר קורס אשר עבר בהצלחה מבחנים וטסט מעשי. בעל רישוין שכזה רשאי להפליג על כלי שייט מפרשי או מנועי מכל סוג, שאורכו מגיע עד ל-24 מטרים, ללא הגבלה על עוצמת המנוע. רישיון משיט 30 מעניק לבעליו את הזכות להפליג במים הטריטוריאליים של כל מדינה בעולם, אך ללא מעבר בין המדינות השונות (על מנת לעבור בין מדינות יש צורך במשיט 60). בני גילאים רבים ומגוונים בוחרים לעבור קורס סקיפרים - משיט 30 כאשר חלקם מגיעים במטרה לעבור הסבה מקצועית, חלקם צעירים, כמו חיילים משוחריים אחרי צבא, שמעוניינים לרכוש מקצוע הקרוב לליבם, ואכן משתלבים בשוק העבודה עם סיום הקורס בהצלחה. חלק עוברים את הקורס אך ורק למטרת הנאה – להתמקצע בתחביב אהוב ולעסוק בו בשעות הפנאי.

מה לומדים בקורס סקיפרים?

על מנת להוציא רישיון סקיפר - משיט 30 עוברים התלמידים הכשרה בתחומים הבאים:
ימאות – דגלים, חבלים, חוקי דרך, מפרשות, סימנים.
תפעול – הכרת מבנה כלי השייט, שליטה ותפעול.
ניווט – טכניקות ניווט שונות של כלי השייט.
בטיחות – חלק חשוב מאוד בלימודים. בתוכו נלמדים כללי שטיחות בעת השייט, ידיעה והכרה של נתיבי שייט, ודרכי הימנעות מגורמי סיכון אפשריים.
נטאלי אלוף
נטאלי אלוף
נטאלי אלוף
מאמרים מאת נטאלי אלוף
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אסף ברנר
יאכטות - אל הים הגדול נצא ונפליגה
אין דבר יותר מרגיע מים, וספק אם יש דבר יותר מרגיע מלשהות בלב ים. הבריזה והאוויר, המרחבים הפתוחים, השמש, תחושת החופש האינסופית.
נכתב ע"י אסף ברנר בקטגוריה שייט בתאריך 05.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם נטאלי אלוף? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*