צינורות פלסטיק לענף הבנייה
צפיות: 1509 \\ מילים: 461 \\ פורסם בתאריך: 21.07.14
מכונות למיון
הצעד החשוב ביותר בתהליך מיחזור פלסטיק הוא תהליך המיון, ישנם מוצרים שבגלל זיהום אינם יכולים להיות ממוחזרים לשימוש חוזר ולא ניתן להשתמש בחומרי היסוד שלהם. הקבוצה של החומרים הממוחזרים בתדירות מאוד גבוהה כוללת את הפוליאתילן (PET), פוליאתילן בצפיפות גבוהה (HDPE) ופוליוויניל כלוריד (PVC). חומרים אלה חייבים להיות מופרדים זה מזה בזהירות רבה על מנת שיתאפשר עיבוד נוסף שלהם.
מכונות המיון חייבות במהירות לזהות ולמיין כמויות גדולות של פלסטיק ממוחזר למרות שיש רמות טכניות של מכונות מיון.

מכונות לצמצום גודל (דחיסה)
על מנת לאפשר עיבוד של מוצרי פלסטיק שונים חייבים לחתוך אותם לגדלים קטנים יותר, חיתוך זה מציב אתגרים מסוימים, מוצרי פלסטיק רבים פוגעים בלהבי המתכת מה שפוגע בקשיות, במשקל ובעובי שלהם. רוב צמצום הגודל נעשה בידי מגרסות יחיד או רב פיר ומגרגרים.
מגרסות רב פיר מבצעת חיתוך כמו מספריים בעזרת סיבובי להבים ויכולות להתמודד עם חומרים מלוכלכים או מזוהמים באופן מסוים אך החיסרון הוא שהגריסה לא אחידה, מגרסת פיר יחיד מבצעת פעולה של קריעה, יש לה מנועים איטיים יותר מה שמאריך את חיי הלהב והיא מסוגלת להתמודד עם חומרים מלוכלכים או מחוספסים. מגרגרים מורכבים מרוטור המחובר ללהבים שמסתובבים בתוך תא עם ריצפת רשת, הם מסוגלים לעבד סוגים שונים של חומרי גלם, תלוי בהגדרות של המכונה כגון: זוויות הלהב, מהירות הסיבוב, הריווח של הרשת וכדומה.

מיחזור פלסטיק באמצעות מכונות בתעשייה
מיחזור פלסטיק הינו תעשייה שמבוססת וידועה היטב בעולם כולו. דבר זה חשוב מכיוון שבעולם נמכרים מיליוני טונות של מוצרי פלסטיק מידי שנה. מיחזור פלסטיק לא פועל רק מתוך הכרח סביבתי, לא רק מתוך הצורך של איכות הסביבה ליצירת סביבה ירוקה יותר ושמירה על כדור הארץ אלא גם משום ששירותי מיחזור פלסטיק יכולים להיות חסכוניים ויעילים לתעשיית ייצור מוצרי הפלסטיק (חסכון במשאבים עבור ייצור של מגוון מוצרים).

המיחזור והצורך לסביבה ירוקה יותר כוללים בתוכם תהליכים תעשייתיים שבהם חומרי הפלסטיק מופרדים למונומרים (יסודות) הבסיס שלהם ונעשים זמינים לפילמור נוסף בפעם השנייה והשלישית (שימושים חוזרים באותם משאבים).
בעבר תעשיית מיחזור פלסטיק התמקדה באיחוי ומיחזור שאריות ותוצרי לוואי שנשארו מייצור פלסטיק אך כיום שירותי המיחזור מסוגלים להחזיר גם מוצרי צרכן פוסט הטרוגניות. השיטות הנהוגות כיום נוטות להשתנות בהתאם לסוג הטיפול בפלסטיק, אולם ישנן כמה שיטות חיוניות המשותפות למרבית שירותי המיחזור אשר ניתן למצוא בהן שלבים כגון: מיון, ניקוי, הפרדה, צמצום גודל וכדומה. כמו כן, המכונות המשמשות להשגת התהליכים האלה מתחלקות למספר קטגוריות:

מכונות שטיפה
לאחר שהפלסטיק נחתך לפתיתים הוא בדרך כלל זקוק לשטיפה על מנת להסיר לכלוך כמו דבק, חול, נייר, חצץ וכדומה. את השטיפה מבצעים באמצעות אמבטיות מים, דסקיות חיתוך, או חבלי כביסה.

מכונות הפרדה
בכדי להקטין את הפוטנציאל לזיהום בפלסטיק הממוחזר, הפתיתים עוברים טיפול הפרדה על מנת להסיר את כל החומרים שאינם ניתנים למיחזור. קיימים תהליכי הפרדה בשיטה רטובה או יבשה. טנק ה-Float זה השיטה הרטובה הנפוצה ביותר, מפרידים את החומר על בסיס צפיפות והאם הוא שוקע או צף בעוד שהידרוציקלונים משתמשים בכוח צנטריפוגלי על מנת להפריד את החומר על פי משקל. בין השיטות היבשות ניתן למצוא מפרידים מכניים המפרידים פתיתים על פי גודל וצורה.
רואי קלבו
רואי קלבו
רואי קלבו R&R Solutions
0584244848
מאמרים מאת רואי קלבו
חנות תאורה - אלומה עיצוב בתכנון תאורה
חנות תאורה בירושלים עם מגוון סגנונות ועיצוב תאורה ממיטב המעצבים הקיימים.
פורסם בקטגוריה מיתוג בתאריך 21.07.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
shiri tayari
מדיחי כלים - המוצר הפונקציונאלי למטבח שלנו
תארו לעצמכם שאתם שבים הביתה מהעבודה ומכיור מאל כלים מהימים האחרונים וכעת אתם צריכים לשטוף את הר הכלים הזה. כמובן שאתם עייפים ואין לכם כוח לעשות זאת.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה חשמל בתאריך 08.10.14
shiri tayari
כיצד נתאים לנו מערכת לאנרגיה סולארית
אם אתם שוקלים על התקנת מערכת לייצור אנרגיה סולארית, יש לחשוב על כמה צעדים על מנת לבדוק שהמתקן הסולארי יתאים לנו.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה חשמל בתאריך 20.02.14
מעוניינים ליצור קשר עם רואי קלבו? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*