צוואה - חשוב ביותר
צפיות: 1448 \\ מילים: 318 \\ פורסם בתאריך: 19.05.15
 
 
הנה כמה דברים שאולי, אבל אולי, כדאי לדעת עליהם לפני המוות:

·         צוואה היא לא מילה גסה. לא רק עשירים צריכים לכתוב אחת. אם יש לכם איזשהו רכוש, חסכונות וכו', ודאי תרצו לוודא שהם מגיעים ליעדם. גם המשפחה האוהבת ביותר יכולה להתפרק בעקבות ריבים על כסף. זה נושא רגיש ומכוער, כדאי למנוע את זה מראש. תחלקו את הממון בעודכם בחיים, החליטו מה הולך למי וכיצד הדברים הללו יתחלקו. יש לכך משמעות עצומה, האמינו לנו.
·         גם את הלוויה אפשר לתכנן. בחרו מראש היכן תרצו להיקבר, אפשר גם לשמור מקום לקבורה תמורת כסף. אחרי הכל, זה מקום המנוחה הנצחי, סביר להניח שתרצו שיהיה לכם איזשהו חלק בהחלטה הזאת. יש בארץ בתי עלמין יפים, יש קיבוצים וגם בתי עלמין אזרחיים בשביל קבורה אלטרנטיבית. בחרו מקום כשאתם עוד יכולים!
·         אם יש לכם בקשות מיוחדות, זה הזמן והמקום להחליט לגביהן. רוצים קבורה אזרחית? המשפחה שלכם לא יכולה לנחש זאת. ציינו זאת בפירוש בצוואה, כתבו מה חשוב לכם לגבי הטקס, מה חשוב שיזכרו מכם ומה הייתם רוצים שיעשו או יגידו. אתם מעדיפים קבורה בארון? יש רב מסוים שתרצו שיגיע? כל הבקשות הללו מקומן בצוואה.
·         לתכנן מראש נשמע עכשיו מטופש, מורבידי ואולי מצחיק, אבל אתם לא נצחיים. כשתלכו לעולמכם למישהו יהיה כואב וקשה, ולצד כל אלה לערוך סידורי קבורה זו משימה קשה. כל החלטה שתקבלו בעודכם בחיים תחסוך ממישהו לקבל את ההחלטה הזו עבורכם. אז קחו את הזמן, הסבלנות ומצאו כבר היום בית עלמין רגיל או בית עלמין אזרחי, כתבו מילה או שתיים לגבי הטקס וערכו חלוקה של הרכוש. אין לכם מושג כמה תקלו על משפחתכם כך.
זכרו שאת הצוואה יש לערוך באמצעות עורך דין מוסמך לכך, ורק הוא יוכל לבצע את השינויים ויהיה זה שיוציא את הצוואה אל הפועל.

אנו מקווים שהמידע כאן היה אינפורמטיבי ורלוונטי. אמנם המחשבה על המוות היא בהחלט מחשבה שאנו מעדיפים להדחיק, אך בכל זאת הרגע הזה יגיע וכדאי לטפל בעניינים הללו מראש. קחו את הזמן, התייעצו עם עו"ד והכינו רשימה מסודרת של בקשות וחלוקה ברורה של רכוש ונכסים. בכך אתם תקלו על משפחתכם ברגעים הקשים ביותר. 
מאמרים מאת anat AMAR
רכיבה מקצועית - הדרך המהירה להיכנס לכושר
למה לא להפוך את הרכיבה לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית?
פורסם בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 19.05.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מאיה אהרונוביץ
כיצד אפשר להתנגד לצו קיום צוואה
צוואה היא אמנם מסמך חשוב ומכובד, אך יש מקרים בהם נופלים בה פגמים שניתן לבסס עליהם התנגדות לצוואה ואף לבטלה.
נכתב ע"י מאיה אהרונוביץ בקטגוריה דיני ירושה בתאריך 02.01.14
הדס ק
יש מספר דרכים לסכם את הצוואה כדין
דרכים רבות לסיכום צוואה כדין כמו צוואה בעדים, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה - כל הדרכים יפורטו במאמר זה
נכתב ע"י הדס ק בקטגוריה דיני ירושה בתאריך 24.09.14
מעוניינים ליצור קשר עם anat AMAR? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*