פסיכולוג קליני - מי זה ובמה הוא מטפל?
צפיות: 1300 \\ מילים: 335 \\ פורסם בתאריך: 06.03.16
אנשים רבים סובלים ממצוקות וקשיים רגשיים הפוגעים בתפקוד היומיומי שלהם בתחומים השונים בחיים, כגון במישור החברתי, הלימודי, הזוגי ועוש. לקשיים אלה קיימת נטייה להשתרש בחשיבתו של האדם ולהשפיע על תפיסתו את עצמו ולפגוע בבטחון העצמי שלו. מחקרים רבים הראו כי מבוגרים הסובלים מקשיים פסיכולוגיים סוחבים את הבעיות מילדותם, וטיפול מוקדם בגיל צעיר היה יכול למנוע את השתרשות הדפוסים בבגרות. אנשים רבים מאמינים כי בעיות פסיכולוגיות נעלמות עם הגיל, אך למעשה אין כך הדבר, והבעיות אף מחמירות ככל שהאדם מתבגר. טיפול מתאים יכול לסייע לאדם להתגבר על הקשיים המעקבים אותו בחיים ולהגיע למיצוי מלא של הפוטנציאל הייחודי הגלום בו. 

פסיכולוג קליני - מי זה?

פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע אשר סיים את לימודיו לתואר שני בפסיכולוגיה ועבר מסלול התמחות קלינית ארוך, אשר הכשיר אותו לעבודה מעשית ויכולת להעניק תמיכה רגשית במגוון בעיות. במידה והפסיכולוג מעוניין לשלב עבודה עם ילדים, עליו לעבור מסלול התמחות מיוחד לעבודה עם ילדים. לא כל איש מקצוע רשאי לעבוד עם ילדים אלא רק מי שעבר הכשרה מתאימה. 
בנוסף לפסיכולוגים קיימים אנשי מקצוע נוספים אשר עברו הכשרה מעט שונה להענקת טיפול רגשי. אנשי מקצוע אלא אינם נקראים פסיכולוגים ואופן עבודתם משתנה בהתאם לתחום שלהם: עובדים סוציאליים, פסיכיאטורים, מטפלים ביצירה והבעה. 

כיצד לבחור במטפל מתאים?

מלבד ההכשרה והידע של המטפל חשובה גם הכימיה בינו לבין המטופל. תקשורת טובה בין מטפל למטופל תביא תוצאות גבוהות יותר, היענות טובה יותר לטיפול ומוטיבציה גבוהה יותר להצליח מצד המטופל. מסיבה זו חשוב לפנות לאיש המקצוע שאתו מרגישים הכי בנוח ומתקשרים בקלות הרבה ביותר. 

במה מטפל פסיכולוג קליני?

פסיכולוג קליני עוסק בשלל קשיים רגשיים המשפיעים על תפקוד יומי תקין וגורמים לתפיסה שגויה של העצמי. בין הבעיות הנפוצות נכללים: חרדה, דיכאון, בעיות חברתיות ולימודיות.

מה מיוחד בטיפול פסיכולוגי בילדים?

טיפול פסיכולוגי בילדים נבדל מאופן הטיפול במבוגרים והוא מסתמך בצורה נרחבת על כלים השלכתיים המקלים על התקשורת עם הילד, כגון: ספרים, יצירה, משחק, תנועה ועוד. שיטת הטיפול והכלים הנבחרים ישתנו מילד לילד, בהתאם למצוקה הרגשית ממנה סובל ואופיו הייחודי. לכל ילד יש אופי שונה ותחומי עניין אחרים והטיפול לוקח את זה בחשבון, על מנת להגיע למקיסמום היענות ושיתוף הפעולה מצד הילד. הצלחת הטיפול תלויה בגורמים שונים, שביניהם מוטיבציה של הילד ורצון לשינוי.
אלעד רימו
אלעד רימו
מרכז רימון מתמחה בטיפול בחרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול רגשי, טיפול רגשי בילדים, ייעוץ זוגי, אבחון פסיכולוגי ועוד...
מאמרים מאת אלעד רימו
מאמרים נוספים מהקטגוריה
יחי כ
טיפול בחרדות קוגניטיבי התנהגותי
טיפול בחרדות מתחלק למספר רחב של סוגים ואפשרויות, במאמר הבא תכירו את אחד מסוגי הטיפול, למאמר המלא...
נכתב ע"י יחי כ בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 14.01.15
נעמי בר
מהי חרדה ?
הריאקציה המונחת ביסוד מצבי פחד ודאגה היא הכוננות לקראת סכנה פוטנציאלית אשר הייתה חיונית, ללא ספק, להישרדות במהלך האבולוציה.
נכתב ע"י נעמי בר בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 25.07.14
מעוניינים ליצור קשר עם אלעד רימו? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*