עגלת תרופות ממוחשבת
צפיות: 886 \\ מילים: 293 \\ פורסם בתאריך: 18.03.13
מדוע העגלה יוצרה?

עשרות ישראלים מתים מדי שנה מקבלת תרופות לא תואמות בבתי החולים ובבתי האבות. הטעויות הנפוצות ביותר במתן התרופות בבתי החולים ובמוסדות הרפואיים האחרים, הן במרב המקרים בכמות התרופות, בזיהוי הבקבוק של תרופות בגלל הדמיון הרב בתוויות בין חברות שונות ושמות דומים, ובטעויות בהתאמה בין התרופה לבין החולה שאמור לקבל את התרופה.

לשם כך התחילו בתי החולים להשתמש בעגלת תרופות ממוחשבת, וכך יהיה ניתן למנוע את הטעויות של האחות והיא לא צריכה לזכור "בראש" או בכרטיסיות את סוג התרופות ואת כמות התרופות שצריך לקבל כל אחד מן המטופלים, ובעזרת עגלה זו האחיות יוכלו לתת למטופלים את סוג התרופה המתאים למטופלים ואת המינון המדויק.

היכן משתמשים בעגלת תרופות?

עגלת תרופות (עגלה לאחות) הינה עגלה המשמשת את האחיות בשביל לחלק תרופות למטופלים ולחולים.
כיום ה"עסק" השתכלל ויש מספר רב של סוגים של עגלות לחלוקת תרופות, כגון:
עגלת תרופות ממוחשבת, עגלת תרופות למחשב נייח, עגלת תרופות למחשב נייד ועוד, העגלה משווקת על ידי חברות המספקות ציוד לבתי חולים .

העגלה משמשת לפן הרפואי, משתמשים בה בבתי חולים, בתי אבות, וניתן לספור עוד מגוון רב של מוסדות רפואיים אשר משתמשים בעגלה הזו.
עם העגלה יש מגוון תוספות כמו: מיכל מחטים, בקבוק ספטול, סלסלה, פח מפלסטיק.

תכונות העגלה

נתמקד בעגלה לחלוקת תרופות עם חיבור למחשב נייח, ברוב בתי החולים בארץ העגלה היא בעלת 24 מגירות ויש אפשרות ל36 מגירות, שבתוכן ניתן לאחסן תרופות. (יש אפשרות להוספת מחיצות במגירות, עד ל-9 מחיצות במגירה).
ישנו משטח עבודה של עכבר ומקלדת שהאחות של אותה המחלקה משתמשת בהם.

לרוב העגלות בארץ, יש אפשרות עבודה של עד 8 שעות רצופות ללא טעינה, רצוי לקנות את העגלה עם אחריות של למעלה משנה.
עגלת התרופות ניתנת לנעילה על ידי מנגנון נעילה משופר ומתקדם, הנועל את כל המגירות בעגלה כדי שגורמים לא רצויים לא יוכלו לגעת בתוכן העגלה.

סיכום

לסיכום, ניתן לומר שעגלת תרופות היא מוצר די הכרחי במוסדות הרפואיים ובבתי החולים בפרט, כדי למנוע בלבול ולגרימת נזק למטופלים.
מאמרים מאת שחר סעדון
מאמרים נוספים מהקטגוריה
סיגל אבן צור
מה הם הפרמטרים הנדרשים לקבלת גמלה לסיעוד?
בשנים האחרונות הצורך באותם שירותים סיעודיים הולך וגובר, בעיקר בגיל השלישי. כיצד מגישים את הבקשה לגמלה לסיעוד וכיצד יש להתכונן למבחן התלות של המוסד לביטוח לאומי?
נכתב ע"י סיגל אבן צור בקטגוריה בריאות גיל הזהב בתאריך 06.10.16
יניב כהן
בתי אבות בישראל
בתי אבות בישראל מאפשרים לכל קשיש לבחור את המחלקה שמתאימה לו. הבחירה מתבצעת על פי המצב הרפואי של הקשיש, ההמלצות שבהן הוא מחזיק מטעם מטפל מוסמך וכמובן הרקע הבריאו
נכתב ע"י יניב כהן בקטגוריה בריאות גיל הזהב בתאריך 06.10.16
מעוניינים ליצור קשר עם שחר סעדון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*