עבודה מועדפת לחיילים – מידע למשתחררים
צפיות: 1573 \\ מילים: 409 \\ פורסם בתאריך: 10.04.14
עבודה מועדפת לחיילים משוחררים היא מעין בונוס אשר נועדה לעזור, לעודד ולהציע מעין בונוס על השתלבות חיילים משוחררים בשוק העבודה או לפחות כך היה במקור. מאז ועד היום שייכו עבודות מועדפות לעבודות אשר לרוב לא היו מועדפות באמת על חיילים משוחררים וכך למעשה לפתור 2 בעיות במכה כלומר גם לפתור את הצורך בשוק הדרושים וגם להעניק לחיילים עזרה בצעד הראשון שלהם בשוק האזרחי.

מי זכאי לעבודה מועדפת?

זכאים לעבודה מועדפת ולמענק אשר מגיע בעקבותיה הם חיילים אשר שירתו בצבא או התנדבו בשירות לאומי. אם אתם עונים על התנאי הראשון ועבדות במשרות ספציפיות בתחומים מלונאות, חקלאות, ייצור במפעלים ובבתי חרושת, סיוע לסובלים ממוגבלויות ובנייה.

חשוב לשאול

אל תניחו שאתם ניגשים לראיון עבודה שהוא עבודה מועדפת. חשוב לשאול ולברר טרם עת או להשתמש באתרים אשר מציעים עבודה מועדפת ומדגישים מהי עבודה מועדפת ומה לא. תיקונים של החוק שינו והוציאו מהחוק / הוסיפו אל החוק מספר משרות. אפילו בבתי מלון לא כל המשרות מוגדרות כעבודה מועדפת.

ואם המשרה לא "באה לי טוב"?

חשוב לדעת שאתם לא חייבים לעבוד באותה המשרה במשך חצי השנה הנדרשת (גם בזה ניגע בסעיף הבא). זאת אומרת שהבוס שלכם לא מחזיק אתכם בביצים ולא משנה אם הן אורגניות או לא. אתם יכולים להחליף עבודה באמצע התקופה ובתנאי כי מדובר גם בעבודה מועדפת.

עוד חשוב לדעת כי גם אם לא עבדתם את התקופה המלאה תקבלו משהו. המדינה מגדירה אפשרות לקבל מענק חלקי על עבודה במשרה מועדפת החל מעבודה רציפה של 25 יום ומעלה (בהתאם לאורך) כל עוד עשיתם זאת בתוך תקופת ה21 חודש הראשונים לאחר השחרור שלכם! (מידע נוסף על עבודה מועדפת)

זה אמנם תהליך מסובך וארוך יותר אבל הוא קיים. שלא תבינו לא נכון… אני ממליץ להשקיע חצי שנה בעבודה, לחסוך ולהתקמצן קצת על בילויים כדי שתוכלו אחר כך לצאת לטיול בעולם, להרחיב אופקים ולהכיר אנשים מכל העולם. זה אחד הדברים שיהפכו אתכם לבוגרים של ממש ותוכלו לחזור אל החיים השגרתיים עם הרגשה של ראיתי ועשיתי ותאמינו לי זה חשוב מאוד!

באיזה ערים תמצאו עבודה מועדפת?

קיימים אתרים רבים אשר מציעים עבודות מועדפות ברחבי ישראל ולכן אתם לא חייבים לחפש עבודה מועדפת באילת. למעשה תוכלו למצוא עבודה מועדפת גם בתל אביב, ירושלים, חיפה או בעיר מגוריכם לרוב. אז אם אתם לא רוצים לעבור לאילת (למרות שזה כיף) אתם לא חייבים.

איך אני מקבל את הכסף?

שמרתי את השאלה הכי (אולי) מעניינת לסוף – איך אתם מקבלים את המענק על עבודה מועדפת? לאחר שסיימתם את התקופה (ושמרתם את תלושי השכר) אתם ניגשים אל סניף של ביטוח לאומי ומגישים אותם. לרוב לאחר כחודש תקבלו הפקדה לבנק שלכם באדיבות המדינה – סיבה למסיבה – זה לא קורה כמעט אף פעם לאחר מכן.
שיהיה המון בהצלחה באזרחות!
חייל משוחרר.
מאמרים מאת שגיב SEO
איך אני מקדם את האתר שלי?
מאמר לבעלי עסקים אשר רוצים לנסות ולקדם את האתר שלהם בעצמם. מה כדאי לדעת ומה צריך לעשות בראשי פרקים בדרך להצלחה ברשת האינטרנט
פורסם בקטגוריה פרסום באינטרנט בתאריך 16.12.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
shiri tayari
מתנות לעובדים
מתנות לעובדים יכולות לגרום להתמרמרות בקרב העובדים או לתחושת רוגז ואכזבה כאשר המתנות אינן עומדות בסטנדרט מסוים או שחלק מהעובדים אינם מקבלים מתנות שוות.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה עובד-מעביד בתאריך 20.02.14
אפיק אפיק
תשובות לשאלות נפוצות בנושא עוזרות בית
העסקת עוזרות בית אינה דבר של מה בכך, והסיטואציה מעלה לא פעם שאלות רבות בנוגע לתנאי העסקתן. במאמר זה נרכז את מיטב השאלות הנוגעות להעסקת עוזרות בית.
נכתב ע"י אפיק אפיק בקטגוריה עובד-מעביד בתאריך 31.10.13
מעוניינים ליצור קשר עם שגיב SEO? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*