סוגי יהלומים – האם ניתן להבחין ביהלום מזויף?
צפיות: 1664 \\ מילים: 334 \\ פורסם בתאריך: 20.02.14


הנה הגיע הרגע לו חיכית תקופה ארוכה, הרגע בו תכרע ברך ותציע סוף כל סוף לבת זוגתך נישואין וכעת, רגע לפני העצה המרגשת אתה נתקף חרדה: "כיצד אדע שהיהלום שמוכרים לי הוא אמיתי? האם ניתן בכלל לדעת האם יהלום הוא מזויף בטביעת עין בלתי מזוינת?". ראשית כל, אין לך מה לחשוש כלל וכלל - מדובר על שאלות לגיטימיות מאוד העוברות לכל גבר בראש הנמצא בדיוק באותו מעמד. התשובה לשאלות אלה היא, תתפלא, אבל כן, ניתן לדעת האם היהלום שאתה עומד לרכוש מזויף ובמאמר הבא נעסוק בדיוק בנושא הזה!

טבעות אירוסין עם יהלום – כיצד לזהות זיוף?

אין זה משנה אם אתה מתכנן לרכוש טבעת אירוסין מיוחדת במחיר מוזל עם יהלום או טבעת אירוסין מעוצבת במחיר יקר במיוחד – אין שום סיבה שתקבל יהלום מזויף. אז מהם הסממנים שיוכלו לעזור לך לדעת שהיהלום שאתה עומד לרכוש איננו אמיתי?

• נתחיל מהפרמטר הראשון – שקיפות. אז מהי הכוונה כאשר אנו מתכוונים לשקיפות? ובכן, יהלום איננו שקוף למרות המראה המרהיב שלו. אם לוקחים את היהלום ושמים דף מתחתיו עם מלל ומצליחים לקרוא את המלל, הרי שמדובר ביהלום מזויף. אם "הטריק" לא עובד – היהלום אכן אמיתי.
• פרמטר שני – משקל. יהלומים הם בעלי משקל קל, כלומר, קטן. בדרך כלל כאשר זייפנים מנסים למכור יהלומים שאינם אמיתיים הם מביאים ללקוח את אחיהם המאומץ – הזירקונים. למרות שקשה להבדיל בין השניים, יש בניהם שוני אחד משמעותי – הכובד. זירקון כבד יותר מיהלום ביותר מחמישים אחוז כך שאם היהלום כבד מדי – מדובר בזיוף.
• פרמטר שני – ערפול. יהלומים הם בעלי תכונה מעניינת והיא הערפול, כלומר, אדים נספגים לתוכם באופן מהיר במיוחד כך שאם מנסים להוציא על היהלום אדים ואלו נשארים עליו יותר משנייה, כבר ניתן להבין שמדובר בזיוף.
• פרמטר נוסף וככול הנראה החשוב ביותר היא תעודת גמולוגיות כאשר רוצים לרכוש טבעות אירוסין. אז מהי למעשה תעודת גמולוגיות? ובכן, מדובר על תעודה אשר מוכיחה שהיהלום שעומדים לרכוש הוא איננו זיוף ובו ניתן למצוא את כל הפירוט הרלוונטי של היהלום החל ממשקלו ועד לצורת החיתוך שלו. מקום שאיננו מספק תעודה כזו, יש להבין שמדובר בזיוף ולחפש מקום אחר ואמין לרכוש בו את היהלום לטבעת.
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
סעיפים מרכזיים אליהם יש לשים לב בעת בחירת טבעת אירוסין
על מנת להצליח להגיע אל רכישה נכונה ומושכלת חשוב לדעת מספר נתונים אודות טבעות למטרות אירוסין.
פורסם בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 08.10.13
טבעת אירוסין בדיוק לפי טעמה של בת הזוג
במידה והתשובה היא כן (וסביר להניח שהתשובה היא כזו) הרי שאוצר גלום מונח לפנייך בביתך. שם תוכל למצוא את כל התשובות שאתה מחפש.
פורסם בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 16.12.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
שירלי קליין
האם יש דרך פשוטה להשגת האושר הזוגי?
בנייה וטיפוח של מערכת יחסים זוגית הינה תהליך הדורש השקעה רבה של רצון, זמן ומאמץ. כולנו בני אדם אינדיבידואליים עם צרכים וקשיים שונים ולכן לא קיים נטיב נכון אחד
נכתב ע"י שירלי קליין בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 07.04.16
דינה ימניק
היכולת לפתוח דף חדש אחרי משבר בזוגיות
האם זה בכלל אפשרי ? האם אפשר למחוק את מה שהיה שקרה? אכן כן! אפשר לפחות לנסות לפתוח דף חדש. זה לא קל זה מצריך מאיתנו לקחת החלטה אך שווה לנסות.
נכתב ע"י דינה ימניק בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 07.07.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*