מציאות רבודה: סיפור מהחיים
צפיות: 1489 \\ מילים: 318 \\ פורסם בתאריך: 08.02.15
העזרה בדרכים
מאז שאני זוכרת את עצמי התקשיתי מאד למצוא את הדרך בעיר הגדולה. תמיד נאלצתי להסתרבל עם מפות, או לחילופין ,להשתמש באפליקציות ג'יפיאס מסוגים שונים. לפני כמספר חודשים, כשטיילתי עם חברות טובות ברחובותיה של ברלין נתקפתי בחרדה של ממש! העיר האירופאית המהודרת הפכה בשניה אחת למבוך מבלבל ומאיים. לא ידעתי היכן בדיוק אני נמצאת, איזו רכבת עליי לקחת כדי להגיע למוזיאון הקרוב ואיך אחזור לחדרי במלון. שלי, חברה טובה ומפתחת אפליקציות גאונית , הפעילה ישר אפליקציית מציאות רבודה שהכווינה אותנו למחוץ חפצנו .

השיחה עם שלי
"מציאות רבודה ?" התפלאתי, שמעתי בעבר על מציאות מדומה, אך על מושג זה מעולם לא שמעתי קודם ולא ידעתי על מה מדובר. "העקרון מאד דומה לרעיון המשקפיים של גוגל " אמרה שלי. "שכבות ואובייקטים אינטראקטיביים מתלבשים על צג הנייד וכך יוצרים מציאות מתוגברת  שהיא  אינפורמטיבית יותר שמסייעת להתמצא במרחב הציבורי בעת סידורים וטיולים ". התפלאתי מאד, והוקסמתי מן האפשרויות הרבות הטמונות בטכנולוגיה זו. שאלתי אז את שלי אם מדובר ברעיון חדש.

שימוש מקצועי מוכח
"למעשה, רעיון השימוש במציאות רבודה, או בלועזית augmented reality  אינו מאד חדש. חיילות אוויר בצבאות שונים משתמשים זה שנים במציאות רבודה על מנת להכווין טייסים במשימות מבצעיות בשטחי האויב" אמרה שלי. "חשבי אילו אופציות טמונות בטכנולוגיה זו בחיי היומיום !" אמרה.  "אנו נעזרנו בה כדי להגיע לשער ברנדנבורג, תארי לעצמך את הפוטנציאל בתחום הרפואה, המדע וההנדסה! כשמדובר על מציאות רבודה  , השמיים הם פשוט הגבול ".

תמורות הטכנולוגיה החדישה בחיי
אני חייבת להתוודות, מאז חזרתנו ארצה במאי האחרון, שלי הדביקה אותי, והפכתי בעצמי ל'פריקית' של מציאות רבודה. במקום להסתרבל עם מפות גדולות ומגושמות שמסתירות את כל שדה הראיה, ולמעשה חוסמות בפניי את הדרך, בחרתי להשתמש בטכנולוגיה שמשתלבת עם הדרך נהדר.  כל שאני צריכה הוא את הטלפון החכם  או משקפיים חכמים בידי ונפתחות בפניי אופציות רבות ומגוונות אודות המקום בו אני נמצאת .
לסיכום, במידה ואתם מתקשים להתמצא בערים גדולות והומות אדם אני ממליצה בחום להיעזר באפליקציית מציאות  רבודה . טכנולוגיה אמינה זו, ששימשה ומשמשת טייסים רבים בשדה הקרב, תוכל כמובן לעזור לכם רבות בהתמצאותכם בשטח.
yaniv vilner
yaniv vilner
מי שמעוניין לקרוא חומר מעניין באמת על מציאות רבודה מוזמן לבקר האתר הזה פורטל מציאות רבודה
מאמרים נוספים מהקטגוריה
בני קום
מהם היתרונות של בקרים אלחוטיים?
ענפי התעשייה בארץ ובעולם עוברים להשתמש בבקרים אלחוטיים אשר מאפשרים שליטה מרחוק וחוסכים את הצורך בחיווט מסורבל ובהתקנת יחידות בקרה קרובות למכשיר או למכונה
נכתב ע"י בני קום בקטגוריה תוכנה בתאריך 23.03.15
מעיין סבן
הנדסה ביו רפואית - מהי ולמה היא כה חשובה לחיים של כולנו
הנדסה ביו רפואית הינה תחום רחב ידיים המאגד בתוכו דיסציפלינות רבות כגון פיזיקה, ביולוגיה, מתמטיקה, אלקטרוניקה, הנדסה, כימיה, גיאומטריה, מחשבים ועוד
נכתב ע"י מעיין סבן בקטגוריה תוכנה בתאריך 23.03.15
מעוניינים ליצור קשר עם yaniv vilner? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*