מי הם הלקוחות של חוקרים פרטיים?
צפיות: 1705 \\ מילים: 429 \\ פורסם בתאריך: 15.10.12

 

לקוחות מסוגים שונים עלולים לפנות אל חוקרים פרטיים מתוך מניעים שונים, כאשר המכנה המשותף ביניהם הוא אחד: עבודתו של החוקר הפרטי עשויה לשנות את חייהם באופן משמעותי, באמצעות השגת הראיות אותן חיפשו.

מאחר ששירותיו של החוקר הפרטי מגוונים מאוד, קשת רחבה של לקוחות משלל מגזרים, החל מהלקוח הפרטי הממוצע ועד לרשויות ציבוריות- פונים אל החוקר הפרטי במטרה לקבל מענה לבעייתם. במאמר הבא ננסה להבין מיהם אותם לקוחות של החוקרים הפרטיים ועל איזה רקע הם פונים אליהם?

הלקוחות הפרטיים

נתחיל עם הלקוח שמעורר הכי הרבה הזדהות, שכן מדובר בסיטואציות יומיומיות שגם אנחנו עלולים להיקלע אליהן. לקוחות פרטיים פונים אל החוקרים במידה ועולה חשש כי בן הזוג בוגד בהם והם רוצים לאשר זאת. ישנם לקוחות פרטיים שנמסרו לאימוץ ופרטים אודות משפחתם הביולוגית אינה ידועה ולכן גם כאן חוקר פרטי עשוי לסייע להם בגילוי האמת. מאבקי ירושות משמשים קרקע פורייה לעבודתם של החוקרים הפרטיים ואילו בני זוג שכבר עברו את תהליך הגירושין אך אינם מקבלים כנדרש את דמי המזונות שלהם- עלולים לפנות לחוקר על מנת לאתר את הצד שאינו משלם ואת מקור הכנסותיו.

הלקוחות העסקיים

לא הכל ורוד גם בעולם העסקי: פעמים רבות אנשי מפתח בחברה שוכרים לצדם אנשים בתפקידים בכירים מתוך הענקת אמון בהם ואלו מחליטים לעשות שימוש בכוח שלהם לרעה לצורך ביצוע מעשי שחיתות, גניבה ואפילו לצורך ביצוע ריגול תעשייתי. את התופעה הזו ניתן לגלות בכל הדרגים השונים בחברה, החל מהעובד הזוטר ביותר ועד כאמור- התפקידים הבכירים. בכל דרג, מדובר בתופעה חמורה שיש להוקיע אך כדי לעשות זאת- קודם כל יש לוודא שהיא אכן תופעה קיימת. בדיוק כאן נכנס לפעולה החוקר הפרטי, אשר באמצעות מעקבים ואיסוף מידע- יוכל לגלות מיהי הכבשה השחורה במקום העבודה.

עורכי דין

אחד הלקוחות הגדולים והמשמעותיים ביותר של החוקרים הפרטיים הוא כמובן עורך הדין. עורך הדין מסתייע לעתים קרובות בשירותיו של החוקר הפרטי, על מנת להעניק ללקוח שלו את השירות הטוב ביותר. כיצד עוזר לו החוקר הפרטי? באמצעות השגת ראיות, קיום בדיקות פוליגרף, קישור עורך הדין עם עדים מומחים ועוד. פעמים רבות סיועו של החוקר הפרטי הוא זה שעוזר לגבש אסטרטגיה מוצלחת עבור התיק, אותה לא היה ניתן לגבש בשום אמצעי אחר.

גופים ציבוריים

גם גופים ציבוריים וממשלתיים מוצאים את עצמם פונים מדי פעם לחוקרים פרטיים, בייחוד כשעולה חשד שהאזרח הקטן, זה שפונה לאחד הגופים האלה בבקשת סיוע כלכלי- מנסה למעשה להונות את הגוף הציבורי והוא אינו זקוק לעזרה. במצבים כאלה, החוקר הפרטי מבצע מעקבים על מנת לבדוק מהו מצבו הכלכלי והבריאותי של אותו אדם. פעמים רבות אנשים מתחזים לחולים על מנת לקבל תשלומים שאינם מגיעים להם או מעמידים פנים שהגיעו לתחתית כלכלית על מנת לקבל סיוע. אותם אנשים יהיו מוכנים לעשות הכל כדי לקבל את הסיוע הזה, גם הונאות ברמה המתוחכמת ביותר ולכן דרושה כאן עבודה של חוקר פרטי כדי לפרוץ את חומת ההתחזות.

אמיר אברמסון
אמיר אברמסון
חוקר פרטי אמיר אברמסון, מראשוני החוקרים הפרטיים בישראל ומנהל את משרדי חקירות אברמסון. חוקר פרטי אברמסון הינו מרצה בתחום החקירות לבתי ספר, מוסדות אקדמאים, גופים ממשלתיים ועוד
052-5630030
מאמרים מאת אמיר אברמסון
שירותי חקירות פרטיות - זהירות משרלטנים!
במאמר זה אני רוצה להבהיר מספר דברים חשובים שיהיו מורה נבוכים לגולש המחפש שרות בתחום החקירות הפרטיות
פורסם בקטגוריה חקירות פרטיות בתאריך 18.10.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
צפריר צחי
חקירה סמויה וגלויה בבית העסק
השאלה שתמיד נשאלת היא לא האם גונבים לי מבית העסק, אלא האם גונבים לי יותר מחמישה אחוז מהסחורה אשר נמצאת אצלי, האם גונבים לי לקוחות או את מאגר הלקוחות שלי.
נכתב ע"י צפריר צחי בקטגוריה חקירות פרטיות בתאריך 14.01.15
ליאת מנדלסון
בדיקת פוליגרף בעולם המשפט
בחזרה אלינו, אל מדינת ישראל, בית המשפט אמנם איננו רואה את בדיקות הפוליגרף כראיה שהינה כבילה אך עם זאת בית המשפט כן יהיה רשאי לקבל את תוצאות הבדיקה בתנאים הבאים:
נכתב ע"י ליאת מנדלסון בקטגוריה חקירות פרטיות בתאריך 29.03.13
מעוניינים ליצור קשר עם אמיר אברמסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*