מיקו הקוסם
צפיות: 1706 \\ מילים: 380 \\ פורסם בתאריך: 10.04.14
מי גיל 17 התחלתי לימוד קסמים ובגיל 18 התחלתי להופיע והיום אני קוסם מקצועי מלמד קסמים ומופיע 

קוסמים שאני מכיר הארי הודיני חזי דין דיקו הקוסם קליוסטרו הקוסם ועוד 

קסמים בשבילי זה חויוה זה משהו מרגש בלב 

אנשים אוהבים שאני עושה לאם קסמים זה משמח אותם 

יש קסמים שאני מכיר והוא קסם בקלפים אחד הקסמים היפים בעולם הקסמים 
ויש עוד מלא קסמים יפים לביצוע 

אני לא ממזמן זה היה בחנוכה הייתי במרכז הקסמים אצל דיקו ושם קניתי אבזרי קסמים 
ועכשיו זה הפך להרגל בכול פעם שיש חופש אני נוסע למרכז הקסמים וקונה שם אבזרים של קוסמים 

הקוסם ואמן הבריחות הארי הודיני, שנולד כאנריק וייס, קבור בחלקה גדולה למדי בבית הקברות היהודי Machpelah, ובה פסל של גרם מדרגות העולה לקיר. על המדרגה העליונה דמות אישה כורעת ברך מול השמות "הודיני" ו"ווייס" המגולפים בקיר. ראשה שעון על הקיר, מוטה כלפי מטה, כמתאבלת. פסל ראש של הודיני פיאר בעבר את המצבה היפה, תלוי מעל שמו החקוק בקיר, אך הוא נגנב לפני שנים רבות ולא שוחזר. לצדו של הקוסם המהולל קבורים גם הוריו, אחיו ואחותו, אך אשתו, בס, שהייתה קתולית, נקברה בבית קברות אחר.

אריך וייס נולד במרץ 1874 בבודפשט, הונגריה, למשפחה יהודית (אביו היה רב). הוא שינה את שמו להודיני לאחר שקרא אוטוביוגרפיה של קוסם צרפתי בשם ז`אק רוברט הודין. הוא החל להופיע במופעי קסמים כבר מגיל צעיר, וב-1989 נודע כ"מלך האזיקים" לאחר שהודיע בהופעותיו כי ישלם 100$ למי שיצליח לקשור אותו באזיקים מהם לא יוכל להימלט. בכל הופעותיו מעולם לא נדרש לשלם את אותם מאה דולרים. פעלולי הבריחות שלו הלכו והשתכללו, מבריחה מתיבה נעולה שהושלכה למים ופריצת תא הבידוד בכלא וושינגטון, ועד היחלצות מכתונת משוגעים בעודו תלוי מרגליו בחבל מעל קהל צופים.

הודיני תמיד טען כי כל קסמיו פועלים על זריזות ידיים, אשליות וטריקים שונים, והתנגד לקוסמים וחוזי עתידות שטענו כי ניחנו בחושים על טבעיים או כוחות מיוחדים ופעל לחשוף את תרמיותיהם והדרך בה הערימו על האדם התמים הפשוט (המניע לכך היה מות אימו שלאחריו ניסה ליצור קשר עימה דרך שלל ידעונים ו"מתקשרים" למיניהם, והבין כי אין להם שום יכולות מיוחדות מעבר לשאיבת כסף מהציבור הנוח להאמין).

תעלוליו המסוכנים כמעט שהביאו למותו, כאשר כמעט נחנק כשביצע בריחה מארון קבורה בו נקבר בעודו בחיים. אך הסיבה למותו לא הייתה קשורה לפעלול בריחה הרואי - הודיני נפטר מדלקת הצפק כתוצאה מהתפקעות התוספתן בגופו, שבוע וחצי לאחר שקיבל אגרוף בבטנו. זוהי לא העובדה המוזרה היחידה הקשורה למותו - הוא מת בדיוק בערב ההלואין, ליל כל הקדושים.
תגיות: קסמים
נעם דוד
נעם דוד
נעם 
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אמיר ארונוביץ
סטנדאפיסט - מצחיק אש
כל מי שמתכנן אירוע חברתי כלשהו, עומד בפני הדילמה עם אילו תכנים כדאי לבנות את הערב. תכנון אירוע גדול מצריך הכנות רבות, חשיבה יצירתית והשקעת זמן ומשאבים. כולם מעו
נכתב ע"י אמיר ארונוביץ בקטגוריה תרבות ובידור בתאריך 18.03.14
מעוניינים ליצור קשר עם נעם דוד? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*