מחלת האפילפסיה
צפיות: 1570 \\ מילים: 439 \\ פורסם בתאריך: 19.06.13

אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם היא מחלת הנפילה. מחלת הנפילה מוכרת גם בשמה הנוסף – אפילפסיה. מחלה זו היא למעשה ליקוי שהינו נוירולוגי שנחשב כשכיח מאוד. מחלה זו מאופיינת בהתקפים שעל פי מומחים שונים מוסברים בעקבות פעילויות נירולוגיות מופרזות אשר מתרחשות במוח של החולה.

אז כיצד זה עובד בכלל? בזמן התקף אפילפטי מתקיימת במוחו של החולה פעילות חשמלית מוגברת בכל תא עצב. הפעילות הזו באה לידי ביטוי באותות חשמליים שהינם אמנם קצרים אך נעשים בתדירות גבוהה. על פי סקרים שונים שנערכו בנושא התגלה כי שיעור האנשים אשר סובלים מההתקפים האפילפטיים הינו 0.6%-1%.

עם זאת, "איש איננו חסין" כמו שאומרים ועל פי מחקרים נוספים שנעשו בתחום מחלת אפילפסיה התגלה כי 3%-4% יחלו במחלת הנפילה בשלב מסוים בחייהם ואילו כ8%-10% אנשים מתישהו בחייהם יסבלו לפחות פעם אחת מהתקף אפילפטי. עם זאת, מחלת הנפילה נחשבת כשכיחה יותר אצל ילדים וצעירים לצד אנשים שעברו את הגיל 65. עם זאת חשוב לציין – מחלת האפילפסיה יכולה להתרחש בכל גיל שהוא.

מחלת הנפילה – סוגי התקפים

רבים אינם יודעים זאת אך במחלת האפילפסיה קיימים סוגים שונים של התקפים. סוג ההתקף מאורגן ראשית כל על פי מקורו. למשל ואנו מדברים על התקף שמגיע מהמוח והוא מקומי הוא נקרא "פרכוס חלקי". פרכוסים כלכליים נחלקים על פי המידה בה החולה היה בהכרה באותו הזמן. במידה והחולה לא היה בהכרה – מדובר על פרכוס פשוט וחלקי.

מה קורה במידה והחולה כן היה בהכרה? ובכן, במצב כזה מדובר על פרכוס חלקי מורכב אשר בשפה הרפואית נקרא "פסיכומוטורי". בואו נחזור לרגע אל התקפים החלקים הפשוטים – פרכוס שהינו חלקי יכול להתפשט במוח אך הוא ידוע כתהליך הכללה משני. לעומת זאת, במידה ומדובר על התקפים כלליים הם נחלקים על פי ההשפעה שלהם על הגוף. כל פרכוס באשר הוא כרוך בכך שהחולה יאבד את הכרתו.

אפילפסיה – טיפול

כאמור, ניתן לטפל באפילפסיה בשיטות הקובנציונאליות אך אחת מהאפשרויות שעומדות בפני הסובלים מהמחלה היא אפשרות הטיפול בשיטת הומאופתיה. שיטת ההומאופתיה היא שיטה וותיקה ומאוד פופולארית שעם הזמן רק הולכת ותופסת תאוצה. בניגוד רב למה שרבים חושבים שיטת ההומאופתיה איננה מטפלת רק בכאבים מסוג כאבי ראש או לחילופין דלקת גרון אלא גם באפילפסיה.

כאשר מדובר על מקרים מעט יותר מורכבים כמו אפילפסיה שיטת הטיפול של ההומאופתיה הופכת למעט יותר מורכבת. ראשית כל, מטפל בשיטת ההומאופתיה לוקח בחשבון את האישיות של המטופל לצד נתוניו הפיזיים. מעבר לכך, המטפל לוקח בחשבון את אופי ההתקפים שחווה המטופל. כל מכלול הגורמים הנ"ל מאפשרים למטפל לבחור באופן ספציפי את הטיפול הטוב ביותר. בדרך כלל מטפל ההומאופתיה יציע למטופלים באופן הדרגתי גם להוריד את התרופות האפילפטיות בכדי לאפשר תהליך ריפוי מלא. חשוב להבין ששיטת ההומאופתיה לוקחת מעט יותר זמן מהטיפולים הקונבנציונליים ולכן יש לקחת זאת בחשבון כאשר מתחילים שיטות טיפול אלו. אדם שאיננו מאמין בשיטה זו מומלץ שלא ינסה להתחיל אותם כאשר מדובר על מחלות מעט יותר מסובכות כמו אפילפסיה.
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
ליאת מנדלסון
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
להתכונן לחתונה כמו שצריך
אז כיצד באמת מבצעים את ההחלטות הללו מבלי להרגיש שאתם טובעים והולכים לאיבוד? כיצד מחליטים על אולם אירועים בצורה נכונה? כיצד בוחרים את הקייטרינג במחיר נוח אך עם...
פורסם בקטגוריה חתונות ומתחתנים בתאריך 11.07.13
מצברים לרכב
אתם מתעלמים מהבעיה ויום למחרת בזמן התנעה הרכב איננו מגיב כל כך ומשתהה זמן רב. אם כל הסימנים הללו אינם זרים לכם, ככול הנראה שהמצבר שלכם עומד לשבוק חיים.
פורסם בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 30.03.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
shiri tayari
שיאצו - שיאצו זו שיטת טיפול באמצעות מגע
הטכניקה היא שילוב של לחיצות, מתיחות ותנועה. השיטה פועלת בהתאם לגישה טיפולית הוליסטית והמטרה של השיטה הזאת היא האיזון של הזרימה והאנרגיה בגוף
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה טיפול בכאב בתאריך 27.08.14
shiri tayari
המדריך לטיפולים בגלי הלם
במאמר זה תוכלו למצוא את מיטב המידע על טיפולים בגלי הלם. השירות מיועד לאנשים הסובלים מכאבים באיזוריי המפרקים והגפיים, כאבים שאובחנו ככאבים אורטופדיים.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה טיפול בכאב בתאריך 11.02.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*