מהן ערכות פיתוח של תוכנות גרפיות
צפיות: 1461 \\ מילים: 305 \\ פורסם בתאריך: 01.05.14
מהן ערכות פיתוח של תוכנות גרפיות

תוכנות גרפיות נפוצות מאוד בעולם כיום, וקיימות כמעט בכל מחשב. בבסיסה של כל תוכנה גרפית עומדת ערכת פיתוח, הקרויה SDK. ערכה זו מאפשרת למתכנת לבנות יישומים שונים, המתאימים למכשירי הקצה שעליהם פועלת התוכנה. כך למשל, OCR SDK היא ערכת פיתוח של תוכנה לזיהוי תווים אופטי. במאמר זה נרחיב מעט על נושא ערכות הפיתוח של תוכנות גרפיות, בדגש על תוכנות זיהוי תווים.

מהו תפקידה של ערכת הפיתוח

ערכת הפיתוח של כל תוכנה היא למעשה ערכת כלים הנמסרת למתכנת לצורך פיתוח יישומים עבור תוכנות שונות, מערכות מחשב מסוגים שונים, מכשירי קצה שונים (כמו למשל מחשבי PC, מק, ואפילו טלפונים סלולריים וקונסולות משחקי מחשב) ועוד. יש לשים לב כי ערכות פיתוח עבור תוכנות קוד פתוח יהיו שונות מערכות פיתוח עבור תוכנות אחרות. כך למשל, תהיה שונות בין OCR SDK של מערכת קניינית מסוימת, לבין SDK של תוכנה לעיבוד תמונה, שניתנת להורדה בחינם ומופצת על בסיס קוד פתוח.

OCR SDK

כאשר אנו מדברים על ערכות פיתוח לתוכנת זיהוי תווים אופטי, יש חשיבות רבה לרכיב OCR SDK. רכיב זה צריך לכלול בחובו כמה וכמה יכולות מתקדמות. למשל- ניצול מירבי של משאבי החומרה (מעבד, זיכרון וכד'), לצורך זיהוי התווים. כמו כן, צריך OCR SDK לכלול תמיכה בכמה שיותר שפות, קרי- יכולת לזהות תווים אופטיים במגוון שפות, ולהמירן לטקסט שניתן לערוך אותו אחר כך על גבי מעבד תמלילים. רק לצורך המחשה, ערכת פיתוח של זיהוי תווים אופטי עבור טלפון סלולרי, צריכה להיות קטנה מאוד בגודל שלה, וזקוקה למעט יחסית משאבי עיבוד נתונים, מאשר ערכת פיתוח עבור תוכנה דומה הרצה על גבי מחשב שולחני. זאת, משום שלטלפון הסלולרי יש יכולות חומרה מוגבלות יותר, מאשר מחשב שולחני.

מי בונה ערכות פיתוח

ערכות פיתוח ניבנות בדרך כלל על ידי יצרני תוכנות, ובדרך כלל אף מחולקות בחינם, וזאת משום שהן נועדו לעודד את המפתחים ליצור יישומים עבור התוכנות הללו. כך למשל, OCR SDK יחולק בדרך כלל ללא תמורה על ידי חברות תוכנה המייצרות תוכנות לזיהוי תווים אופטי.
אורי בראון
אורי בראון
מולי בר נתנזון, כותב מאמרים מומחה בתחומו, בתחומי התוכנה והאינטרנט
מאמרים מאת אורי בראון
לפתוח עסק עצמאי: איך עושים את זה?
שכירים רבים מחליטים לעבור לסטטוס עצמאי. אכן, יש לכך יתרונות לא מבוטלים. אם אתם חושבים על פתיחת עסק עצמאי, או על פתיחת חברה בע"מ, המאמר הבא- בשבילכם.
פורסם בקטגוריה יעוץ מס בתאריך 01.05.14
כך תבחרו חברת ניקיון מקצועית
אם יש לכם בית עסק מכל סדר גודל, או בית מגורים גדול שאתם נדרשים לנקות, יתכן וכבר חשבתם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון או חברה לצורך ניקוי משרדים. איך לבחור כזו?
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 08.06.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ניר שרמן
תהליך פריצת RGH לאקס בוקס - מידע למתחילים
אם יש לכם קונסולה של משחקים, דעו כי בעזרת פריצת RGH לאקס בוקס או לכל מכשיר אחר, ניתן לשפר את חווית השימוש.
נכתב ע"י ניר שרמן בקטגוריה תוכנה בתאריך 21.07.14
אוריה בן מנחם
אנימציה ממוחשבת
אנימציה ממוחשבת היא השיטה הנפוצה ביותר כיום ליצירת אשליה של תנועה באמצעות איורים אשר נוצרו במחשב. הדרך הפופולרית ביותר כיום ליצירת אותם איורים היא באמצעות גרפיק
נכתב ע"י אוריה בן מנחם בקטגוריה תוכנה בתאריך 08.06.14
מעוניינים ליצור קשר עם אורי בראון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*