מהו חיפוי זכוכית וזכוכית מודפסת?
צפיות: 1628 \\ מילים: 363 \\ פורסם בתאריך: 01.12.14
חיפוי זכוכית מעניק הגנה ומשמש בעיקר עבור קירות במטבח או בחדרי רחצה יוקרתיים. המראה של החיפוי אסתטי ומרשים והוא גם קל לניקוי ותחזוקה. הוא מונע הצטברות של כתמי שומן על הקירות במטבח או לכלוך באמבטיה. למעשה, חיפוי קיר מזכוכית הוא משטח זכוכית גדול. משטח זה משמש לחיפוי קירות היות והוא מיוצר ממשטח אחד שלם. הזכוכית המשמשת לייצור המשטח חזקה וחסינה מפני שברים.
 
חיפוי זכוכית למטבח או לחדרי רחצה מוצמד ללא תפרים או חיבורים. אי אפשר לראות את החיבור בעין בלתי מזוינת, הוא אינו דורש השקעה כספית גדולה והוא משתלם גם במהלך שיפוץ של חדרים ספציפיים ברחבי הבית.

עצות לבחירת חיפוי זכוכית למטבח

לכל חדר יש מאפיינים אחרים וכדאי להכיר אותם לפני שבוחרים חיפוי זכוכית. בנוגע למטבח, יש כמה כללי מפתח שרצוי לזכור:
 
א. עיצוב - חיפוי זכוכית למטבח עולה בקנה אחד עם שאיפות דקורטיביות של מעצבי פנים בכל רחבי העולם. מי שרוצה ליהנות מהיתרונות של החיפוי ולא לוותר על מראה הרמוני ומזמין צריך לבחור היטב את הדוגמאות. הסגנון הרצוי אמור לשקף את הטעם האישי, את אופי החלל ואת שאר הרהיטים והאלמנטים הדקורטיביים. המלצות נוספות הן להימנע משימוש בצבעים עזים או מיוחדים שעלולים להימאס במהירות.
 
ב. איכות – זכוכית המשמשת לייצור החיפוי חייבת להיות חסינה בפני חום ועמידה מפני שברים. אפשר לברר את התכונות הללו של הזכוכית כבר בשלב מוקדם. בניגוד למה שנהוג לחשוב, זכוכית מודפסת לחיפוי לא צריכה לבוא על חשבון העמידות והאיכות. היום אפשר לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה ולהשיג את האיכות הנדרשת.
 
ג. מחיר – השוואת מחירים בין משטחי זכוכית יכולה לעזור ולחסוך בהוצאות. את ההשוואה כדאי לבצע לאחר קבלת הצעת מחיר מאנשי מקצוע מנוסים, מיומנים ומומלצים. רצוי להתעניין לגבי הניסיון של אנשי המקצוע בהתקנה ולשים דגש על תקופת אחריות.

כיצד מתקינים חיפוי זכוכית?

ההתקנה של חיפוי זכוכית למטבח או לחדרי רחצה אורכת שעות בודדות בלבד. בשלב הראשון הלקוח בוחר כמובן את הדוגמא הרצויה, מתייעץ עם המתקין לגבי מידות ומחליט על הגודל המתאים במדויק לקיר הרצוי בחדר. בשלב השני של יום ההתקנה עצמו מפנים את הכלים והחפצים המצויים ליד הקיר. מצמידים את החיפוי החדש בעדינות ומיישמים את החיבור עם חומרים מתקדמים. ההתקנה יכולה להתבצע רק באופן מקצועי ולא כדאי להתנסות בה לבד. היא דורשת קדיחה של מספר קדחים בקיר המקורי, הצמדה של חיפוי הזכוכית והוספת גיבוי. עם סיום העבודה מנגבים את החיפוי עם מטלית ובודקים האם יש כתמים הדורשים טיפול.
נדיה אלייב
נדיה אלייב
מאמר הוגש באדיבות חברת א.ש אלומיניום - עבודות אלומיניום וזכוכית לבית
מאמרים מאת נדיה אלייב
מדפים – הרבה יותר מחתיכת עץ
מדפים הם לא רק חתיכות עץ, פלסטיק או מתכת שנועדו להחזיק חפצים. המיקום והסוג שלהם משפיע בצורה דרמטית על מכירות והישגי החנות. כל מי שרוצה להצליח בעסקי המכירות חייב
פורסם בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 29.12.14
צובעים את העולם מחדש עם צבע לשיער
כיצד לבחור צבע לשיער? לפי מחיר? מותג? או סתם המלצה של חברה או ספר? מאמר הבא מסביר על בחירה הנכונה של צבע לשיער
פורסם בקטגוריה קוסמטיקה בתאריך 18.09.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
דפנה ראם
פוליש לרצפה אחרי שיפוץ
שיפוץ הדירה הוא אומנם התבליך העיקרי ברענון הדירה, אך הפינישים כידוע הם החשובים ביותר. פוליש לרצפה הוא הפיניש החשוב ביותר אותו יש לבצע בטרם הכניסה לדירה.
נכתב ע"י דפנה ראם בקטגוריה ריצוף וחיפוי בתאריך 19.05.15
זיו פוליש
פוליש וניקיון בתים
חוסר הזמן שיש לנו ועבודות הניקיון הרבות שיש לעשות הם כאלו שמביאים אותנו להחלטה הנכונה של הזמנת חברה מקצועית המציעה שירות איכותי של פוליש וניקיון בתים.
נכתב ע"י זיו פוליש בקטגוריה ריצוף וחיפוי בתאריך 10.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם נדיה אלייב? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*