לפתוח עסק עצמאי: איך עושים את זה?
צפיות: 1691 \\ מילים: 306 \\ פורסם בתאריך: 01.05.14
לפתוח עסק עצמאי: איך עושים את זה?

שכירים רבים מחליטים לעבור לסטטוס עצמאי, ולהיות אדון לגורלם. אכן, יש לכך יתרונות לא מבוטלים. אם אתם חושבים על פתיחת עסק עצמאי, או על פתיחת חברה בע"מ, המאמר הבא יעזור לכם להבין כיצד לעשות זאת, בסיוע של יועץ מס, שהוא איש המקצוע המרכזי עבורכם.

החליטו על היקף העיסוק

קודם כל, דעו כי יש קטגוריות שונות של עצמאים. ישנם כאלו שהם עוסקים זעירים, הנקראים גם עוסקים פטורים. היקף הכנסותיהם של אלו נמוך יחסית, והם בדרך כלל מנהלים את ספריהם לבד, או בסיוע של יועץ מס. לאחר מכן, יש עוסקים מורשים. היקף הנכנסות של אלו כבר בלתי מוגבל למעשה. אלו מנהלים את ספריהם בדרך כלל באמצעות יועץ מס או רואה חשבון. כמו כן, יש לעיתים עצמאים המחליטים להתאגד כחברה. לצורך כך יש לבצע הליך של פתיחת חברה בע"מ. הליך כזה מבוצע על ידי רואה חשבון או על ידי יועץ מס, תמורת תשלום.

מה אתם אוהבים לעשות?

אין טעם לעשות מעבר משכיר לעצמאי, אם אתם לא אוהבים את תחום העבודה החדש. מעבר לעניין של להרוויח כסף, חשוב שתחושו סיפוק מהעבודה ומיצוי עצמי. רק כך, תוכלו להחזיק מעמד בעבודה כעצמאי, שכן מדובר בעבודה אינטנסיבית יותר מעבודה כשכיר, התובעת יותר מזמנכם. התייעצו עם יועץ עסקי, כמו למשל יועץ מס או מאמן עסקי, והחליטו יחד באיזה תחום כדאי לכם לבחור. חשוב להדגיש שאם אתם מחליטים לבצע פתיחת חברה בע"מ, תבצעו את ההליך הזה רק באמצעות רואה חשבון, יועץ מס או שירות מקצועי מיוחד, כי אחרת העניין יכול לקחת לכם זמן לא מבוטל.

ייעוץ כלכלי

חשוב מאוד שכל עצמאי, בכל סדר גודל, יקבל ייעוץ כלכלי וחשבונאי, כדי לעזור לעסק שלו לצמוח ולהתפתח. לשם כך, כדאי מאוד לבחור יועץ מס אמין ומנוסה, שילווה אותנו בצעדינו הראשונים בעסק, וייתן משוב על כיווני התפתחות וניהול כלכלי רצוי. הדבר חיוני ביותר במקרה שבצענו הליך של פתיחת חברה בע"מ, שכן הדבר מחייב פעילות במסגרת הנחיות מיסוי וחשבונאות מיוחדות, שלא ניתן לבצע מבלי סיוע צמוד של חשבונאים ומשפטנים מומחים.
אורי בראון
אורי בראון
אמיר כהן, מומחה כתיבת תכנים הקשורים לנושאי מיסוי וכלכלה עם דגש על חשבונאות ומיסים
מאמרים מאת אורי בראון
כך תבחרו חברת ניקיון מקצועית
אם יש לכם בית עסק מכל סדר גודל, או בית מגורים גדול שאתם נדרשים לנקות, יתכן וכבר חשבתם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון או חברה לצורך ניקוי משרדים. איך לבחור כזו?
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 08.06.14
כך תארגני לבד מסיבת רווקות בלתי נשכחת
אם את מתחתנת בקרוב, את ודאי מעוניינת לערוך מסיבת רווקות לך ולחברותיך, כזו שעוד רבות ידובר בה. הנה איך לעשות זאת.
פורסם בקטגוריה עיצוב בתאריך 10.04.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
שחר אלוני יועץ מס
תכנון מס ושמירת חשבוניות
שמירת חשבוניות מתחנות דלק והתאגדות נכונה כתכנון מס מנצח
נכתב ע"י שחר אלוני יועץ מס בקטגוריה יעוץ מס בתאריך 30.07.14
shiri tayari
ייעוץ פיננסי לעסקים
תהליך של ייעוץ פיננסי לעסקים מתחיל באבחון של העסק על מנת שנוכל לזהות נקודות תורפה המחייבות טיפול דחוף.
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה יעוץ מס בתאריך 10.04.14
מעוניינים ליצור קשר עם אורי בראון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*