למה כולם מפחדים מתחום המכירות? חייבים לקרוא את זה!
צפיות: 1427 \\ מילים: 304 \\ פורסם בתאריך: 21.02.16
לא פעם התקשרו אליך מחברת השמה בזמן הכי לא מתאים (כי את הקורות חיים שלחת אתמול) והציעו לך עבודה במכירות?
אז מה ההרגשה עכשיו? לא מצליחים לזהות את הפוטנציאל האמיתי שלך?
ואת/ה בכלל רוצה שכר קבוע ולא משתנה?!

אז בוא אחדש לך כמה דברים שבטוח תרצה לדעת על תחום המכירות.

תחום המכירות בארץ תפס תאוצה מוגברת בשנים האחרונות, כל תפקיד בארגון, מהזוטר ביותר ועד הדרג הבכיר, הוא פוטנציאל לייצר תפוקה.
האסטרטגיה בשוק היום עובדת לפי שיטה של ניצול המשאב האנושי מול הלקוח. במילים פשוטות, כל חשיפה שלנו כעובדים בארגון ללקוח פוטנציאלי ראויה להינצל לבירור צרכיו של הלקוח ומכירת מוצר או שירות המהווה הכנסה גלויה לארגון.

יש כאלה שיחשבו שאם אני עובד במכירות אני צריך לשכנע... שכנוע זה האמצעי הכי לא נכון במכירות!

אבל בוודאי חשבתם שאם אני רוצה לעשות הרבה כסף אז אני צריך/ צריכה להיוולד עם תכונה כלשהי שהיא ההפך הגמור מיושר ולשכנע אדם לקנות דבר שהוא לא באמת צריך? שוב, תשובה שגויה לחלוטין!

ניסיון שלנו לשכנע את הלקוח בכוח יכול להביא למצב הפוך לחלוטין ולהרגשה מצד הלקוח שאנו מזלזלים באינטליגנציה שלו. ולהיפך, נציג/ת מכירות טוב/ה הוא /היא מי שהתברך ביכולת לגלות רגישות לבני אדם ורגישות לצרכים שלהם.

בואו ננפץ מיתוס קטן- העבודה הקשה בתחום המכירות היא לא למכור קרח לאסקימוסי (לשכנע את המשוכנע) אלא למצוא את הלקוח הפוטנציאלי לשיפור איכות חייו על ידי המוצר שאני משווק.

הדרישות החשובות ביותר לתפקיד מכירות הינם: יחסי אנוש ואינטראקציה בינאישית גבוהה. אדם שיודע לתקשר נכון ולפתוח שיחה נכון + מאמין ביכולת שלו לשפר איכות חיים על ידי המוצר שיש ברשותו, יכול לנצח כל מיתוס במכירות.

נציג/ת מכירות חייב/ת לדעת למקסם את המוצר/שירות שיש ברשותו ולהבליט את היתרונות. כן, להבליט יתרונות! לא קיללת... לא פשעת... הבלטת יתרונות היא לא מילה גסה!

אם נסתכל נכון על תפקיד מכירתי, נבין את הפוטנציאל האמיתי הטמון בלעשות כסף גדול. ההצלחה טמונה בשינוי התפיסה שלנו. אם נרצה לשפר איכות חיים ולא לשכנע אז נצליח להבין עד כמה יש חשיבות לשליחות הזו שנקראת נציג/ת מכירות.
עדי שגב
עדי שגב
זכויות יוצרים, עדי שגב, מנכ"לית השמת איכות
http://www.facebook.com/assamateichut

מאמרים מאת עדי שגב
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ירון כהן
איך לסדר לעצמכם ראיון עבודה בתחום החינוך?
החלטתם לחפש עבודה ותחום החינוך מעניין אתכם? איך לסדר לעצמכם ראיון עבודה - הנה כמה טיפים.
נכתב ע"י ירון כהן בקטגוריה ראיון עבודה בתאריך 25.07.16
מעוניינים ליצור קשר עם עדי שגב? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*