לימודי תואר ראשון - כך תבחרו את המקצוע שלכם
צפיות: 3013 \\ מילים: 383 \\ פורסם בתאריך: 14.11.14
אחת השאלות שסטודנטים העומדים בפני הרשמה לתואר ראשון שואלים את עצמם היא מה הם רוצים להיות שיהיו גדולים. מדובר בשאלה חשובה מאד אשר עשויה לקבוע את העתיד מבחינת הקריירה. כיום כאשר המרוץ לקריירה נמצא בשיאו-רבים חושבים על העתיד ומה יהיה לאחר  סיום הלימודים.

אמנם הרשמה לתואר ראשון הופכת את עניין הלימודים לרשמי, אבל אם החלטתם כבר לבלות ארבע שנים על הדשא ובכיתות הלימוד כדאי להביא בחשבון מספר פרמטרים לבחירת לימודי תואר ראשון. אין ספק כי אחת ההחלטות החשובות ביותר שיש לקבל במהלך החיים היא ההחלטה מה ללמוד והאם באמצעות הלימודים נזכה להגשמה עצמית. לצד הכסף חשוב מאד להשקיע ולברר האם המקצוע אותו בחרתם ללמוד יסיע לכם להגשים את עצמכם. אחרי הכל, חשוב מאד למצוא מקצוע שיהיה ניתן לשלם באמצעותו חשבונות אבל גם מקצוע שיאפשר לכם להגשים את עצמכם.

 לימודי תואר ראשון יקבעו במידה רבה את העתיד שלכם ולכן חשוב מאד לקבל את ההחלטה בכובד ראש. בדרך לכבוש את עולם הקריירה מחכות לכם ארבע שנים באקדמיה ולכן חשוב מאד להשקיע בבחירת מסלול לימודים. אמנם לא מדובר בחתונה קתולית וניתן להחליף את תחום הלימודים, אבל אכן מדובר בהחלטה משמעותית.

 לשאול את השאלות המתאימות           
בעת בחירת מסלול לימודי תואר ראשון חשוב מאד לעצור לרגע ולשאול את עצמכם שאלות- האם המסלול יעשה לכם טוב והאם במהלך הלימודים תעשו שימוש בכישורים שלכם. בנוסף, חשוב מאד לשאול את השאלה- איזה מקצוע מדבר אליכם- אם אתם לא ממש בקיאים בכל הקשור למספרים, לא בטוח שכדאי לכם ללמוד לימודי חשבונאות או כלכלה, גם במקרה בו הדוד שלכם מציע לכם להצרף אליו למשרד.
שאלה נוספת שיש לשאול היא האם חשוב להתפתח מבחינה מקצועית או מבחינה אקדמית, היות ויש אפשרות להשתלב באקדמיה. סטודנטים רבים מעוניינים בסיום התואר להשתלב באקדמיה ולהפוך למרצים בתחומי לימוד שונים. כך או כך, לא כדאי למהר אלא לשאול את השאלות המתאימות לפני שנרשמים.
 
חשיבות הסקר
כפי שנאמר קודם לכן, חשוב מאד לבחון את ההתאמה שלכם לתחום הלימודים לפני ההרשמה. כיום בעת בחירת מסלול לימודי תואר ראשון ישנם לא מעט כלים לבדוק את ההתאמה- דרך אחת היא להיכנס לאתרים שונים באינטרנט ולבחון בפורומים שונים אודות מסלולים שונים. בעקבות התפתחות האינטרנט ניתן למצוא היום מידע רב באתרים השונים.

דרך נוספת לבחון את ההתאמה היא באמצעות השתתפות בתערוכות שונות בנושא לימודי תואר ראשון. דרך נוספת היא לשאול חברים אשר בחרו מסלול לימודים האם הם ממליצים על מסלול לימודים מסוים. חברים יאמרו לכם את האמת בכל הקשור לבחירת תחומי לימוד שונים.

לקבלת ייעוץ לימודים היכנסו לאתר הזה
מאמרים מאת liran liran
כך מוריד צבי ויליגר את יוקר המחיה בישראל
איך נלחם צבי ויליגר ביוקר המחייה בישראל ולמה דווקא מי שלמד בישיבה עד גיל 20 יוצא כנגד הניצול הציני של הצורך בכשרות?
פורסם בקטגוריה יזמות בתאריך 14.01.15
עבודה באוסטרליה לישראלים - כך תעשו קופה
עבור צעירים רבים אוסטרליה נחשבת ליעד פופולרי במיוחד. הם מגיעים לאוסטרליה להרוויח סכומי כסף נאים- כיצד ניתן לעשות זאת- במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריה מסעות אישיים בתאריך 14.11.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם liran liran? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*