לימודי שוק ההון – איפה, מה ואיך?
צפיות: 1480 \\ מילים: 332 \\ פורסם בתאריך: 02.09.13
שוק ההון פתוח לכולנו, וכל אחד מאתנו יכול להתחיל לסחור במניות, אג"ח, אופציות וכן הלאה. אבל מה הטעם להיכנס למגרש המשחקים אם לא יודעים את חוקי המשחק ואם לא מתכוננים לקראת כל מה שצופה לנו בזירה?

שוק ההון הוא זירה אינטנסיבית מאוד. אין ממש תחרות, אבל יש סיכונים, וכל אחד יכול להיות מנצח או מפסיד- או שתפסידו את כל הכסף שהשקעתם או שתגדילו אותו, ותוכלו להמשיך להשקיע עוד ועוד, בכל חברה ובכל תחום.

מידת הסיכון שאתם לוקחים כשאתם נכנסים לזירה של שוק ההון תלויה אך ורק בכם ובמידת הרצינות שלכם. אם אתם רוצים לעשות השקעות עם מינימום סיכון ועם רווחים גבוהים, ואם אתם לא רוצים לצאת מופסדים, חשוב להתחיל את הכל בדבר אחד בסיסי, והוא לימודי שוק ההון .

 מלבד העובדה שהלימודים יתנו לכם מסגרת זמן, ויעזרו לכם להתחיל את ההשקעות שלכם מהר יותר, הם יעניקו לכם את כל הידע שאתם צריכים כדי להתחיל להשתתף בזירת שוק ההון. הלא מדובר בזירה בעלת סיכונים, אבל הלימודים יפחיתו את הסיכונים שאתם תבצע מפני שהם יסבירו לכם איך להשקיע בצורה נכונה, לרבות קריאת תזרים של החברות, זיהוי הזדמנות להשקעה בחברה כזו או אחרת, מתי לקנות ומתי למכור וכן הלאה.

בנוסף לעניינים הרציונאליים, מכללה לשוק ההון גם תכין אתכם מנטלית לכל מקרה שלא יהיה, לטוב ולרע. במכללות לא יסתירו מכם את העובדה שאתם יכולים להפסיד את הכסף שלכם, ותמיד יציגו מקרים שבהם עלול להתרחש הפסד. ההכנה הזו היא חשובה לא פחות מכל מידע אחר שהקורסים המקצועיים מספקים לכם.

אחרי הלימודים, מגיע הרגע שבו אתם מתחילים להשקיע, ותמיד כדאי לדחות השקעות בשוק ההון לסוף הלימודים. בתום הלימודים, אם עברתם אותם בהצלחה, רצוי להתחיל להשקיע בסכומים קטנים, רק כדי "לחוש" את הזירה ואת הדרך שבה הדברים פועלים. ככל שיעבור הזמן, תצברו ניסיון ותוכלו להגדיל את סכומי ההשקעות שלכם, במידה ותפסתם את העניין.

אחד הדברים הכי חשובים שכדאי לזכור הוא שסבלנות היא מפתח בכל התהליך. אם בחרתם להשקיע במניות של חברה כלשהי, אל תמהרו למכור אותה תוך זמן קצר כי אתם לא רואים שינוי כלשהו בערך של המניות או כי הערך שלהן ירד. חשוב להמשיך עם המניות לטווח ארוך כמה שאפשר, עד שהסכומים שהושקעו גדלים.
מאמרים מאת מיכל ז
קורס מסחר בשוק ההון לקריירה בחברת השקעות
קורס בורסה וקורסי מסחר שונים בשוק ההון הם דרך מצוינת להשתלב בחברת השקעות או להקים חברת השקעות חדשה וכך לסחור במניות באופן עצמאי.
פורסם בקטגוריה לימודי תעודה בתאריך 19.05.13
קורס שוק ההון להשקעה במניות ואג"ח
לא בכל יום יש לנו הזדמנות ללמוד דברים חדשים, ובטח לא כאלה שיכולים לעזור לנו לעשות אקסטרה קאש. אם יש לכם דרך לממן עוד כמה חודשים של לימודים, קורס שוק ההון הוא הק
פורסם בקטגוריה לימודי תעודה בתאריך 08.10.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ניר שרמן
קורס סירה מהירה
יש להכיר מראש את התנאים המקדימים עבור הוצאת רישיון עבור סירה מהירה עד 150 כוח סוס לפני שכבר חושבים כי אתם מתאימים מכל הבחינות. מה הם אותם התנאים ההכרחיים?
נכתב ע"י ניר שרמן בקטגוריה לימודי תעודה בתאריך 17.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם מיכל ז? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*