לא ישנת כל הלילה... טיפים מאיפה את יכולה לקחת כוחות ליום חדש
צפיות: 1306 \\ מילים: 391 \\ פורסם בתאריך: 29.12.15
...זה קורה לכל אימא

תינוק שיונק המון בלילה, תינוק שמוציא שיניים, ילד שלא מרגיש טוב או מרגיש ממש לא טוב.. והמכנה המשותף שלהם זה לילה ללא .שינה

הלילה כשלא כל כך ישנתי הביא אותי לכתוב את המאמר שאולי יעזור גם לך לעמוד עוד יום על הרגליים.

כשהצלחתי סוף-סוף לפתוח את העיניים בבוקר המחשבות הראשונות שלי היו – 'זאת תקופה קצרה ללא שינה', 'אני חזקה' ו'אני אוכל לשרוד עוד יום'. אחר כך שאלתי את עצמי – למה 'לשרוד', אולי יש דרך לחיות יום חדש וטוב וליהנות בו ולא רק להתבאס על הלילה הקודם? עניתי  'כן', והחלפתי מחשבות על הישרדות במחשבות כמו 'אני מצליחה ליהנות מכל רגע', 'אני נושמת לרווחה', 'טוב לי בכל רגע נתון'. הרמתי ידיים למעלה וחייכתי חיוך רחב וטוב. כבר נהייה לי טוב.

אחר כך חשבתי – מה עוד יכול לשפר את הרגשתי הטובה. במקום לצאת מן החדר ולהתחיל לתקתק עניינים ולהיסחף עם החיים, עצרתי לרגע. התיישבתי במיטה ונזכרתי בסיטואציה מעבר שמלווה ברגשות חזקים חיוביים, דמיינתי אותה אולי במשך דקה- דקה וחצי וההרגשה בתוכי נהייתה ממש טובה, פתאום הרגשתי כוח, יכולת לתפקד גם בבית וגם בעבודה, יכולת ליהנות מעוד יום שהגיע.

יצאתי מהחדר בהרגשה נפלאה ואמרתי לעצמי שבזכות לילה שהיה לי ובוקר שעבדתי על עצמי – אני רוצה לפנק את עצמי במשהו. הכנתי לעצמי כוס שוקו, וכששתיתי אותו לאט חשבתי על אותה סיטואציה שדמיינתי מקודם בחדר. אם עד היום שוקו היה עבורי ניחום על באסה כלשהי, מהיום והלאה שוקו בשבילי יהיה סמל למשהו טוב, לרגשות חיוביים. דרך אגב, זה לא חייב להתבטא בשוקו. סימנים למצב רוח טוב יכולים להיות – תכשיט, בגד, סידור שיער או מטפחת באופן אחר, שתיה מסוימת, אוכל מסוים – משהו שכאשר את עושה אותו את חושבת על משהו טוב שקרה לך בעבר, את מדמיינת את הרגשות הטובים ומעצימה אותם.

אם במהלך היום פתאום תרגישי ירידה במצב רוח, תוכלי לגעת בתכשיט שלך ולהיזכר באותה סיטואציה טובה ולהרגיש את הרגשות החיוביים, או תוכלי לעמוד מול מראה כדי לראות ולהרגיש את הבגד המסוים שלבשת או תסרוקת שעשית או מטפחת שסידרת או אפילו לעשות עוד כוס שוקו במהלך היום ולשתות אותו כאשר תוך כדי את מדמיינת סיטואציה חיובית מהעבר ומעצימה את הרגשות החיוביים.

כל מאמץ כזה לוקח דקות ספורות אך מלווה ברגשות טובים למשך תקופה ארוכה. פעולות שאת הולכת לעשות מתוך רגש חיובי יהיו יותר זורמות, קלות לביצוע וייקח פחות זמן לבצען. כל זה עדיף מאשר להסתובב יום שלם ללא מטרה וללא רצון ולהקרין בראש סיוט מהלילה הקודם פעם אחר פעם. אז יאללה, תרימי ידיים למעלה ותחייכי!
מאמרים מאת הודיה בכור
בגידול הילדים מתחילים בשינוי מחשבתי ולא התנהגותי
בזמן האחרון ישנה תופעה של טיפול אנשים דרך הלא מודע שלהם. למה זה חשוב למנחים בשיטה הזאת להתחיל לשנות מחשבה ולא התנהגות
פורסם בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 29.12.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
תומר קרני
Teamסור-לי - סטארט אם חינוכי
פעילות ייחודית בבתי הספר להעצמה רגשית ופיתוח מיומנויות חברתיות ומוטוריות באמצעות כדורי משחק
נכתב ע"י תומר קרני בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 29.12.13
ציפי קדוש
האם יש קשר בין הפרעות קשב וריכוז להצלחה בלימודים?
שאלתם את עצמכם פעם מה משותף לאלברט איינשטיין, תומס אדיסון וגלילאו גליליי?rnשלושתם ועוד רבים אחרים הציגו תסמינים של הפרעות קשב וריכוז. יחד עם זאת ההצלחה לא נסתרה
נכתב ע"י ציפי קדוש בקטגוריה חינוך ילדים בתאריך 13.10.15
מעוניינים ליצור קשר עם הודיה בכור? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*