כתוביות בסרטים מדובבים לילדים בעלי מוגבלויות
צפיות: 1441 \\ מילים: 328 \\ פורסם בתאריך: 27.11.13
מתוך כל הבילויים שהורים יכולים לבלות עם ילדיהם הקטנים הוא ללכת לקולנוע, לראות סרט מדובב לעברית שהילדים יוכלו להבין וההורים ייהנו גם הם. לרוב יהיה מדובר בסרטים בז'אנר אנימציה.

סרטי אנימציה כיום הם סרטים לא רק לילדים אלא גם להורים בכך שיש להם חוש הומור, למידה (או לפחות תזכורת להורים) וחדשני. לעיתים הורים יכולים ליהנות מסרטים מדובבים גם באנימציה יותר מילדיהם. הכל טוב ושמח אבל לא תמיד כך המצב.
צריך לזכור כי לא כל ההורים מסוגלים לבלות עם ילדיהם בבילוי משותף עם סרט אנימציה מדובב לעברית בבית הקולנוע השכונתי מאחר וילדים רבים בארץ הינם בעלי מוגבלויות שמיעה ואף חירשים וזה מונע מהם ליהנות מסרטים כמו ילדים רגילים.

לכן, בתקופה העמוסה ביותר של החופש הגדול השנה (2013), פנה בדחיפות מבקר המדינה לנציבות שוויון אנשים בעלי מוגבלויות וביקש לבצע בדיקה מעמיקה ורחבה בנושא.

המבקר כתב והגיב: "במצב כיום שבו ישנם סרטים מדובבים אשר אינם מכילים כתוביות בעברית, מודרים ילדים בעלי מוגבלות שמיעה שלהם אין היכולת ליהנות ולהבין סרטים אלו וגם להצטרף לחבריהם לבילוי משותף בבית הקולנוע השכונתי".
לשמחתנו, הנציבות לא הסתפקה בביקורת מילולית וקבעה כי באופן חד משמעי מעתה בתי הקולנוע בארץ יהיו מחויבים לפחות 10% מהסרטים המדובבים לכלול כתוביות ללקויי שמיעה וחירשים ובשעות המתאימות לילדים; זאת כמובן בכל אחד מבתי הקולנוע בארץ. הוגן, לא?

לפי כך, נאמר כי מועד הביצוע יהיה עד תחילת יולי 2014, כלומר עד תחילת החופש הגדול הבא ילדים רבים ברחבי הארץ אשר הינם חירשים ובעלי מוגבלות שמיעה יוכלו ליהנות בבילוי משותף עם חבריהם בקולנוע.
אנו מקווים כי כבר בחודש הגדול הבא בשנת 2014 הורים עם ילדים בעלי מוגבלויות שמיעה וחירשים יוכלו לצאת לבילוי משותף בקולנוע וליהנות מסרט מדובב עם כתוביות בעברית בדיוק כמו הורים עם ילדים רגילים אחרים באולם. בואו נקווה כי בתי הקולנוע יעמדו בתנאים ויהיו גורמים אשר יאכפו אותם אחרת לצערנו דבר לא ישתנה בעניין.

הורים עם ילדים בעלי מוגבלויות שמיעה וחירשים כבר הביעו שמחה ותקווה מעודדת על כך שהחוק עבר יחסית מהר מאוד ואף יבוצע כבר עד תחילת החופש הגדול שנה הבאה בו יוכלו לתכנן בילוי משותף עם ילדיהם ולצפות בסרטים מדובבים עם כתוביות בעברית כמו כל משפחה אחרת באולם.
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם אריאל גביש? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*