כל מה שצריך לדעת לפני השתלת שיניים
צפיות: 1592 \\ מילים: 411 \\ פורסם בתאריך: 06.10.16
צמד המילים השתלות שיניים יכול לעורר אצל לא מעט אנשים צמרמורת בעורף. המחשבה על תהליך כירורגי שמתבצע בתוך חלל הפה אינה נעימה, ובכל זאת – מדובר בטיפול הכרחי עבור רבים שרוצים להנות מאיכות חיים ולשפר את המראה האסתטי של חלל
הפה. בסופו של דבר, השתלות שיניים יוצרות עבורנו את החיוך המושלם.

מתי מבצעים השתלות שיניים?

השתלת שיניים מתבצעת כאשר יש שיניים חסרות בפה או שיניים שדורשות עקירה. לאחרי העקירה יש צורך בשיקום הפה וזאת עושה מומחה להשתלות שיניים באמצעות תהליך כירורגי. שתלים דנטלים המושתלים בתוך חלל הפה, במקום שבו היו קודם השיניים החסרות, מחליפים למעשה את אותן שיניים ויוצרים את המראה האסתטי.

השתלות שיניים מבצעים כאשר יש צורך בהחלפת השיניים החסרות, כאשר נושרות שיניים מסיבות שונות וכאשר רוצים להעניק לאותו מטופל איכות חיים אמיתית.

מהם שתלים?

שתלים דנטליים הם למעשה הגורם שמאפשר את החלפת השיניים. הם מחליפים למעשה את שורשי השן ומאפשרים להתקין כתרים שהם התחליף לשיניים החסרות. היום ישנם שתלים מסוגים שונים וניתן לבחור לפי המלצת מומחה להשתלות שיניים בשתל שיתאים לכם.

היתרונות של שתלים דנטליים על פני שיניים תותבות רבים. הם עמידים ומחזיקים מעמד לאורך שנים, הם יוצרים חיוך טבעי ללא תזוזות של השן, הם מאפשרים תזונה בריאה ועיכול תקין, ללא בעיות בלעיסה, הם נוחים לתפעול וניתן לשמור על ההגיינה שלהם בקלות.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

תהליך השתלת השיניים הוא תהליך עם מספר שלבים. בשלב הראשון תפגשו מומחה להשתלות שיניים שיסקור את חלל הפה ויבצע בדיקות. בין הבדיקות צילומי שיניים, צילומי CT, הדמיות ובדיקות נוספות.

כיום עובד מומחה להשתלות שיניים עם תוכנה המאפשרת לתכנן את הטיפול. ההדמיות נשלחות אל המחשב ונסרקות, שם ניתן לראות באופן ברור את מבנה הפה והלסת, מצב העצמות והצרכים השונים של כל מטופל.

השלב הבא הוא להעריך האם העצם מתאימה להשתלה. במקרים רבים העצם אינה חזקה מספיק או חסרה ולכן יש צורך בהשתלת עצם. זהו השלב הראשון שמכין את הקרקע לקראת ההשתלה.

לאחר שהמומחה בדק את מצב העצם וביצע את ההשתלה במידת הצורך, הוא ממשיך להתקנת השתלים עצמם. השתלים מותקנים על העצם, דבר שדורש החלמה לעיתים של כמה חודשים. לאחר שהעצם מתאחה והשתלים מותקנים באופן קבוע, ניתן ליצור את הכתרים הסופיים.

עד לשלב זה, המטופל נהנה משתלים המספקים מענה זמני.

כיצד מחלימים מהשתלות שיניים?

השתלת שיניים דורשת לעיתים החלמה של כמה שבועות, בעיקר בשלב של החדרת השתלים לעצם. התהליך יכול לגרור כאבים קלים ותחושות לא נעימות, אך לרוב הכאבים חולפים לאחר מספר ימים. לאחר השתלת שיניים חשוב להקפיד על אכילת מזון רך ולהימנע ממזון קשה.

במקרים בהם יש נפיחויות או דימומים, חשוב לפנות למרפאת השיניים לבדיקות. בחירה של מומחה להשתלות שיניים שיש לו ניסיון, רקע מקצועי עשיר ואמינות יכולה כמובן לחסוך התאוששות ארוכה ולאפשר לכם להנות מהחיוך המושלם בלי דאגות מאחוריו.
מאמרים מאת קטיה סטרלינג
מאמרים נוספים מהקטגוריה
Web Time
היגיינת חלל הפה וצחצוח שיניים נכון
הסבר מפורט כיצד ניתן לצחצח שיניים וטיפים לשמירת ההיגיינת חלל הפה. מניעת מחלות שיניים.
נכתב ע"י Web Time בקטגוריה רפואת שיניים בתאריך 29.12.13
אליחי רובין
השתלות שיניים
כיום בכדי להשתיל שיניים לא צריך לעבור תהליך ארוך ומורכב, און און פור היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים ביום אחד!היכנסו ולמדו.
נכתב ע"י אליחי רובין בקטגוריה רפואת שיניים בתאריך 19.05.15
מעוניינים ליצור קשר עם קטיה סטרלינג? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*