כך מוריד צבי ויליגר את יוקר המחיה בישראל
צפיות: 1496 \\ מילים: 410 \\ פורסם בתאריך: 14.01.15
פוליטיקאים רבים, ובמיוחד בתקופת בחירות, מרבים לפזר הבטחות אודות הורדת יוקר המחיה הגבוה בארץ, אולם למרבה הצער עושה רושם שהלהג הרב אינו מגובה במעשים בפועל, והחיים בישראל יקרים בהרבה מכפי שמחייבת המציאות. צבי ויליגר (צביקה ויליגר), לעומת זאת, נלחם בפועל ביוקר המחיה ופועל ללא הרף על מנת לאפשר לכולנו לרכוש מוצרי מזון בסיסיים ואחרים במחיר סביר (וכמובן שגם הוא עצמו מרוויח מפעילותו העסקית, ובפרט מחברת "וילי פוד" אותה ייסד צבי ויליגר יחד עם אחיו הצעיר יוסף - הוכחה לכל המפקפקים כי אפשר להרוויח, היטב, גם בלי ליצור מציאות כלכלית המאפשרת מחירים מופקעים).

השורשים של צבי ויליגר (צביקה ויליגר) והשפעתם על פעילותו העסקית

שנים מעטות לאחר קום המדינה הקים אלכנסדר ויליגר, אביהם של צבי ויוסף, חברה לייבוא שימורים. בשנות השמונים של המאה הקודמת הפכו צבי ויליגר (צביקה ויליגר) ויוסף למנכ"לי החברה, מיתגו אותה בהתאם לערכים ששררו אז בשוק המזון המשתנה ללא הרף והובילו אותה להצלחות מרשימות.

ב- 1994 יצאו האחים ויליגר לדרך חדשה שכללה הקמת חברה בשם "וילי פוד", חברה שהיא כיום יבואנית המזון הבולטת בישראל ואחת המצליחות בארץ באופן כללי. על הפוטנציאל הטמון ב"וילי פוד" ניתן ללמוד מהסכום בו נרכשו 58% ממניותיה של החברה בשנת 2014 (לאלכסנדר גרנובסקי): 268 מיליון ש"ח.

לאורך כל דרכו העסקית, מקפיד צבי ויליגר לזכור מהיכן בא, וליתר דיוק את שורשיו בישיבה בה למד עד גיל 20. בהתאם הוא מבין כי כסף הוא רק ערך אחד מני רבים, ובעיקר אמון על בחינה מדוקדקת של כל היבט בכל עסקה ומתוך כך גיבש הבנה מעמיקה לגבי הכשלים המובילים ליוקר המחיה בארץ.

פעילות נמרצת כנגד שתי בעיות מבניות: נמלים וכשרות

צבי ויליגר (צביקה ויליגר) היטיב לאבחן שתיים מהבעיות המבניות שגורמות ליוקר המחיה בארץ: סוגיית הכשרות והתנהלותם של הנמלים.

מבחינת הנמלים, טוענים צבי ויוסף כי מצב שבו הם נאלצים לשלם עבור השירותים שהם מקבלים מהנמלים עד פי 4 ביחס לתשלום עבור שירותים דומים בנמלים מעבר לים הוא פשוט לא הגיוני, ובהחלט יש לקוות כי התחרות אותה מנסה ממשלת ישראל ליצור בשוק הנמלים תסייע בתיקון העיוות.

לגבי הכשרות מעניין לשמוע את דעתו של צבי, שכאמור למד בישיבה וכמובן אינו ממעיט בחשיבותה של הכשרות לכשעצמה, אולם מבין היטב כי את הרצון של אנשים רבים לאכול אוכל כשר ישנם המנצלים ניצול ציני. בפרט סובלות מכך משפחות מעוטות יכולת ומרובות ילדים, שנאלצות לשלם מחירים גבוהים שלא לצורך עבור מצרכי מזון בסיסיים רק בגלל העלות המופרזת של חותמת הכשרות.

בנוסף מצר צבי ויליגר (צביקה ויליגר) על התערבותם של אינטרסנטים שונים ובחישתם בשוק המזון: לדוגמה כשניסתה "וילי פוד" להוזיל את מחירי הגבינות הצהובות בארץ באמצעות ייבוא זול, הועלה פתאום המכס על ייבוא גבינות אלה (משיעור של 20% ל- 50%!) - ואת המחיר משלמים כמובן כולנו.
מאמרים מאת liran liran
פתיחת חנות וירטואלית
פתיחת חנות וירטואלית מאפשרת לכם להיות מחוברים לגולשים בכל שעות היממה. בניגוד לחנות רגילה, חנות וירטואלית פתוחה 24 שעות ביממה- על היתרונות במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריה בניית אתרים בתאריך 14.11.14
השימושים השונים של מברגה מקיטה
בכל ארגז כלים ניתן למצוא מקדחה. שימוש במקדחה נחשב לשכיח למדי בעת ביצוע פעולות שונות. על מנת לבצע פעולות שונות כמו תליית תמונה על הקיר או הרכבת מדף במטבח
פורסם בקטגוריה נגרות בתאריך 14.11.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ניר שרמן
איך לבחור נכון עורכי פטנטים – עצות שימושיות
בחירה נכונה של עורכי פטנטים היא אותם אנשי מקצוע ההופכים שותפים לדרך, יועצים קרובים ומקור יידע שימושי, אנשי המקצוע להם אתם חבים את הצלחתכם.
נכתב ע"י ניר שרמן בקטגוריה יזמות בתאריך 09.09.14
מעוניינים ליצור קשר עם liran liran? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*