כיצד להישמר מקבלנים חסרי ניסיון במסגרת תמא
צפיות: 1540 \\ מילים: 314 \\ פורסם בתאריך: 10.11.13

אחת התוכניות החשובות ביותר שאי פעם נוצרו במדינת ישראל היא ללא שום צל של ספק – תוכנית המתאר הארצית 38. ניתן לקרוא לתמ"א – מתנה מהמדינה, תוכנית אשר משדרגת את אורח החיים אך בשורה התחתונה, הדבר החשוב ביותר שניתן לומר אודות התוכנית הוא: היא כאן על מנת להציל חיים והיא עושה זאת ללא שום צורך כספי מכיסו של הדייר.

קבלן חסר ניסיון? לא על חשבונכם

אז אמנם כל מה ששמעתם הינו נכון ותוכנית המתאר הארצית אכן כאן בכדי לעזור לכם ולשרת אתכם, הדיירים אשר מתגוררים במבנים שנמצאים מעל שטח של 400 מ"ר, מעל שתי קומות ומעלה ונבנו ללא תו תקן כנגד רעידות אדמה ולא פחות חשוב מכך – נבנו לפני התאריך 1.1.1980. התוכנית מעניקה שפע של הטבות כלכליות אך על מנת לממש את ההטבות הללו ועל מנת ליהנות מבנייה בטוחה ואיכותית, יש צורך בבעל מקצוע איכותי.

אז כיצד מצליחים להגיע אל בעל מקצוע איכותי? קבלן או יזם אשר מכיר לעומק את תמא ויתרה מכך – בעל מקצוע שבעבר שיפץ, חיזק ושידרג מבנים במסגרת התוכנית? זה כבר סיפור אחר לחלוטין. על מנת להגיע לבעל מקצוע ברמה גבוהה יש להתחיל את שיטת "מפה לאוזן", כלומר, לחפש מישהו שימליץ על בעל המקצוע כזה או אחר. בהעדר המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה, תוכלו לתור אחר בעל מקצוע עבור תמא 38 בעזרת המלצות באינטרנט או לחילופין לחפש אחר הזהרות אודות בעלי מקצוע שאינכם בטוחים לגביהם.

יש לבדוק שבעל המקצוע עסק בעבר בתחום בכלל ובפרט שעסק בחיזוק ובנייה תמ"א 38. מומלץ ליצור קשר עם לקוחות קודמים של הקבלן או היזם ולראות האם הם היו מרוצים ממני. יש שני פרמטרים מרכזיים אליהם יש להתייחס: שמדובר ראשית כל על אדם נחמד, כלומר, שיהיה ניתן לפנות אליו ולבקש ממנו דברים שחשובים לדיירים ברמה האישית (שמירה על שקט בשעות מסוימות לצורך העניין). הפרמטר השני הוא כמובן מתייחס להיותו כבעל מקצוע איכותי או לא: האם הוא עומד בלוח זמנים? עומד בהבטחותיו וכן הלאה. רק לאחר בדיקה של כל הנתונים הנ"ל ניתן יהיה לנסח חוזה בנוכחות של עורך דין.
תגיות: תמ"א 38 , תמא , תמא 38
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
בואו תלמדו אודות תוכנית המתאר הארצית 38
במשך השנים הממשלה ניסתה (ועדיין מנסה) להגביר את המודעות בנושא ואת הלחץ על הדיירים השונים אשר מתגוררים במבנים לא בטיחותיים לממש את התוכנית.
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 19.06.13
טבעת אירוסין – כיצד להילחם במחיר?
כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שגם כאשר בודקים את הפרמטרים אותם נציג בפסקאות הבאות, יש לערוך סקר שוק/השוואות מחירים בין חברה/חנות אחת לשנייה. כך ניתן להגיע לתוצאה האו
פורסם בקטגוריה חתונות ומתחתנים בתאריך 16.10.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
כתיבת מומחים
פינוי דירות ותכולתן
הארגון הישראלי לפינוי דירה בונה לעצמו תשתית מתאימה שמסוגלת להתמודד עם העברת דירות מסוגים שונים. הוא חייב להיות ערוך לפינוי של מבנים מסחריים כמו: חנויות, מרכזי
נכתב ע"י כתיבת מומחים בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 23.03.15
נדיה אלייב
מה הם היתרונות של ניקוי שטיחים על ידי חברה מקצועית
יתרון של ניקוי שטיחים על ידי חברה מקצועית הוא שמירה על הרכוש לאורך שנים. בין אם מדובר על שטיחים בבית או בעסק, מראה נקי וזוהר מעלה את ערך הנכס, ומבטיח תחזוקה פשו
נכתב ע"י נדיה אלייב בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 29.12.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*