כיצד להישמר מקבלנים חסרי ניסיון במסגרת תמא
צפיות: 1480 \\ מילים: 314 \\ פורסם בתאריך: 10.11.13

אחת התוכניות החשובות ביותר שאי פעם נוצרו במדינת ישראל היא ללא שום צל של ספק – תוכנית המתאר הארצית 38. ניתן לקרוא לתמ"א – מתנה מהמדינה, תוכנית אשר משדרגת את אורח החיים אך בשורה התחתונה, הדבר החשוב ביותר שניתן לומר אודות התוכנית הוא: היא כאן על מנת להציל חיים והיא עושה זאת ללא שום צורך כספי מכיסו של הדייר.

קבלן חסר ניסיון? לא על חשבונכם

אז אמנם כל מה ששמעתם הינו נכון ותוכנית המתאר הארצית אכן כאן בכדי לעזור לכם ולשרת אתכם, הדיירים אשר מתגוררים במבנים שנמצאים מעל שטח של 400 מ"ר, מעל שתי קומות ומעלה ונבנו ללא תו תקן כנגד רעידות אדמה ולא פחות חשוב מכך – נבנו לפני התאריך 1.1.1980. התוכנית מעניקה שפע של הטבות כלכליות אך על מנת לממש את ההטבות הללו ועל מנת ליהנות מבנייה בטוחה ואיכותית, יש צורך בבעל מקצוע איכותי.

אז כיצד מצליחים להגיע אל בעל מקצוע איכותי? קבלן או יזם אשר מכיר לעומק את תמא ויתרה מכך – בעל מקצוע שבעבר שיפץ, חיזק ושידרג מבנים במסגרת התוכנית? זה כבר סיפור אחר לחלוטין. על מנת להגיע לבעל מקצוע ברמה גבוהה יש להתחיל את שיטת "מפה לאוזן", כלומר, לחפש מישהו שימליץ על בעל המקצוע כזה או אחר. בהעדר המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה, תוכלו לתור אחר בעל מקצוע עבור תמא 38 בעזרת המלצות באינטרנט או לחילופין לחפש אחר הזהרות אודות בעלי מקצוע שאינכם בטוחים לגביהם.

יש לבדוק שבעל המקצוע עסק בעבר בתחום בכלל ובפרט שעסק בחיזוק ובנייה תמ"א 38. מומלץ ליצור קשר עם לקוחות קודמים של הקבלן או היזם ולראות האם הם היו מרוצים ממני. יש שני פרמטרים מרכזיים אליהם יש להתייחס: שמדובר ראשית כל על אדם נחמד, כלומר, שיהיה ניתן לפנות אליו ולבקש ממנו דברים שחשובים לדיירים ברמה האישית (שמירה על שקט בשעות מסוימות לצורך העניין). הפרמטר השני הוא כמובן מתייחס להיותו כבעל מקצוע איכותי או לא: האם הוא עומד בלוח זמנים? עומד בהבטחותיו וכן הלאה. רק לאחר בדיקה של כל הנתונים הנ"ל ניתן יהיה לנסח חוזה בנוכחות של עורך דין.
תגיות: תמ"א 38 , תמא , תמא 38
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
בואו תלמדו אודות תוכנית המתאר הארצית 38
במשך השנים הממשלה ניסתה (ועדיין מנסה) להגביר את המודעות בנושא ואת הלחץ על הדיירים השונים אשר מתגוררים במבנים לא בטיחותיים לממש את התוכנית.
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 19.06.13
טבעת אירוסין בדיוק לפי טעמה של בת הזוג
במידה והתשובה היא כן (וסביר להניח שהתשובה היא כזו) הרי שאוצר גלום מונח לפנייך בביתך. שם תוכל למצוא את כל התשובות שאתה מחפש.
פורסם בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 16.12.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
לאוניד פילי
שירותי ניקיון משרדים – מהו ניקיון טוב?
שירותי ניקיון למשרד בכל מקום, ניתן למצוא בחיפוש קצר באינטרנט ולהזמין תכף ומיד.
נכתב ע"י לאוניד פילי בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 25.08.13
shiri tayari
מהי מצלמה תרמית איכותית
מהי מצלמה תרמית?rnrnמצלמה תרמית, כשמה כן היא, היא מצלמת את האזור שברצוננו לצלם ובעצם ממפה אותו לפי צבעים. אך בניגוד למצלמה הרגילה שכולנו מכירים אשר מצלמת את האז
נכתב ע"י shiri tayari בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 21.07.14
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*