כיצד להישמר מקבלנים חסרי ניסיון במסגרת תמא
צפיות: 1386 \\ מילים: 314 \\ פורסם בתאריך: 10.11.13

אחת התוכניות החשובות ביותר שאי פעם נוצרו במדינת ישראל היא ללא שום צל של ספק – תוכנית המתאר הארצית 38. ניתן לקרוא לתמ"א – מתנה מהמדינה, תוכנית אשר משדרגת את אורח החיים אך בשורה התחתונה, הדבר החשוב ביותר שניתן לומר אודות התוכנית הוא: היא כאן על מנת להציל חיים והיא עושה זאת ללא שום צורך כספי מכיסו של הדייר.

קבלן חסר ניסיון? לא על חשבונכם

אז אמנם כל מה ששמעתם הינו נכון ותוכנית המתאר הארצית אכן כאן בכדי לעזור לכם ולשרת אתכם, הדיירים אשר מתגוררים במבנים שנמצאים מעל שטח של 400 מ"ר, מעל שתי קומות ומעלה ונבנו ללא תו תקן כנגד רעידות אדמה ולא פחות חשוב מכך – נבנו לפני התאריך 1.1.1980. התוכנית מעניקה שפע של הטבות כלכליות אך על מנת לממש את ההטבות הללו ועל מנת ליהנות מבנייה בטוחה ואיכותית, יש צורך בבעל מקצוע איכותי.

אז כיצד מצליחים להגיע אל בעל מקצוע איכותי? קבלן או יזם אשר מכיר לעומק את תמא ויתרה מכך – בעל מקצוע שבעבר שיפץ, חיזק ושידרג מבנים במסגרת התוכנית? זה כבר סיפור אחר לחלוטין. על מנת להגיע לבעל מקצוע ברמה גבוהה יש להתחיל את שיטת "מפה לאוזן", כלומר, לחפש מישהו שימליץ על בעל המקצוע כזה או אחר. בהעדר המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה, תוכלו לתור אחר בעל מקצוע עבור תמא 38 בעזרת המלצות באינטרנט או לחילופין לחפש אחר הזהרות אודות בעלי מקצוע שאינכם בטוחים לגביהם.

יש לבדוק שבעל המקצוע עסק בעבר בתחום בכלל ובפרט שעסק בחיזוק ובנייה תמ"א 38. מומלץ ליצור קשר עם לקוחות קודמים של הקבלן או היזם ולראות האם הם היו מרוצים ממני. יש שני פרמטרים מרכזיים אליהם יש להתייחס: שמדובר ראשית כל על אדם נחמד, כלומר, שיהיה ניתן לפנות אליו ולבקש ממנו דברים שחשובים לדיירים ברמה האישית (שמירה על שקט בשעות מסוימות לצורך העניין). הפרמטר השני הוא כמובן מתייחס להיותו כבעל מקצוע איכותי או לא: האם הוא עומד בלוח זמנים? עומד בהבטחותיו וכן הלאה. רק לאחר בדיקה של כל הנתונים הנ"ל ניתן יהיה לנסח חוזה בנוכחות של עורך דין.
תגיות: תמ"א 38 , תמא , תמא 38
מאמרים מאת ליאת מנדלסון
כיצד לממש את תוכנית המתאר הארצית 38?
אם בעבר כשאנשים היו שומעים את המילה "תמא 38" הם היו מבטלים את האפשרות הזו על הסף, הרי שכיום מדובר על יותר מאפשרות סבירה אלא מועדפת על ידי אנשים רבים.
פורסם בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 07.04.13
מידע אודות קוסמטיקה
ניתן למצוא שפע של סיפורים אודות קוסמטיקאיות שאינן מקצועיות מספיק או לחילופין קוסמטיקאיות כאלו ואחרות
פורסם בקטגוריה קוסמטיקה בתאריך 28.03.13
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אליעזר מוניץ
תחזוקת מערכות בטיחות אש בבתים משותפים
כשלים בתחזוקת מערכות בטיחות אש בבנינים משותפים מסכן את חיי הדיירים בבניין,rnמאמר קצר זה מפרט את הגורמים לכשלים אלו וכלים להתמודדות יעילה עמם.
נכתב ע"י אליעזר מוניץ בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 18.06.14
אסף ברנר
חברות גז – הסכנה שבדליפת גז
הסכנה שמאחורי דליפות גז ביתיות חמורה ביותר. גז הבישול הוא גז כבד ששוקע מטה ולא מתפזר בקלות. מעטים יודעים כי הריח החריף שמתלווה לגז הבישול הוא תוסף למטרת בטיחות.
נכתב ע"י אסף ברנר בקטגוריה ניהול ואחזקת מבנים בתאריך 06.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם ליאת מנדלסון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*