כיצד לבחור כורסא נכונה?
צפיות: 1549 \\ מילים: 426 \\ פורסם בתאריך: 14.11.14
בשנים האחרונות, ככל שהטלוויזיה הפכה למרכיב מרכזי יותר ויותר בחיינו, גם כורסאות הפכו לרהיט חשוב בבית. כורסאות הן בעלות תפקיד פונקציונאלי לחלוטין בבית, שהוא לאפשר לנו לנוח במקום קבוע שהוא שלנו בלבד אחרי יום ארוך בעבודה. אך בנוסף לכך, כורסאות הן גם מרכיב חשוב בעיצוב הבית, גם אם אנו נוטים לשכוח או להתעלם מעובדה זו.

כשאנו ניגשים לתהליך רכישת כורסאות בד לבית, הדבר דורש תשומת לב וסקר שוק, כיוון שלא רק שמדובר בהוספת פריט שיכול לעזור או לפגוע בעיצוב הבית, אלא שמדובר בפריט שמידת הנוחות שלו יכולה להשפיע על מצב רוחנו. במיוחד בתום יום עבודה ארוך, כשכל מה שאתה רוצה הוא להישען אחורה ולהניח את שתי זרועותיך על הכורסא האהובה עליך.

כמובן שבחירת הכורסא לביתך תלויה במשתנים רבים, כמו האופן שבו ביתך מעוצב או האנשים שלהם מיועדת הכורסא, אך למרות זאת, במאמר זה תמצא מספר טיפים יעילים לבחירת כורסא נכונה לביתך:

אם אתה מתכונן לקנות כורסא, אזי הדבר הראשון שאתה צריך להתחשב בו הוא גודלו של החדר שבו תאחסן אותה. כמו כן, חשוב לוודא שיש התאמה בין כורסאות שאתה שוקל לרכוש לבין רהיטים אחרים שנמצאים באותו חדר לפרטים נוספים בקרו באתר Furniture Tweaks. צבעו של החומר שעוטף את הכורסא שלך צריך להשתלב בהרמוניה עם הצבע של שאר החומרים שבונים רהיטים אחרים בחדר. כמו כן, חשוב מאוד שהאדם שאמור להשתמש בכורסא יגיע לנסות את אותן כורסאות שאתה שוקל לקנות עוד בחנות הרהיטים. מי ישתמש בכורסא? לאילו מטרות? האם זו כורסא לצפייה בטלויזיה או אולי רק לקריאת עיתון? התשובות לכל אחת מהשאלות הללו ישפיעו על אופי הכורסא שבה תבחר לבסוף לרכוש לביתך. כך למשל, כורסאות שמתאימות לאנשים בגובה ובמשקל מסוים, יהיו נוחות הרבה פחות לאנשים בגובה ובמשקל אחר. על כן, חשוב מאוד לנסות מראש ולהתרווח על הכורסאות שאתה שוקל לקנות, ולקבל את ההחלטה ללא לחץ של זמן, ולא בין רגע.

השאלה החשובה ביותר שיש לשאול לפני רכישת הכורסא, היא לאיזו מטרה משמש החדר שבו תמקם את הכורסא החדשה שלך. הכוונה היא, שאם מדובר בחדר שיאובזר בצורה שמאפשרת תנועה רבה בחדר, מומלץ לרכוש כורסאות שאינן כבדות או מגושמות מדי, למשל כורסאות שניתן להזיז ללא יותר מדי מאמץ. משמעות הדבר היא שאם החדר הוא כזה שמשמש עבור תנועות תכופות, אז עדיף לקנות כורסא כמה שפחות מגושמת, כי אחרת שינוי מקומה ממקום אחד לאחר יהיה בעייתי.

גודלה של הכורסא במצב שכיבה גם הוא משמעותי, ויכול להשפיע על האופן שבו החדר נראה. חשוב לבחון את אורך הכורסא במצב שכיבה, ולוודא שהחדר גדול מספיק על מנת להכיל אותה. כמו כן, חשוב כי אותן כורסאות יתאימו גם מבחינה אורטופדית, ויעניקו תמיכה טובה לגב, וכן תמיכה לראש.

אם אכן תתחשבו מראש בכל המאפיינים שצוינו לעיל, היו סמוכים ובטוחים כי הכורסא שתרכשו לביתכם בסופו של תהליך זה, תישאר עמכם לאורך זמן. בהצלחה!
מאמרים מאת shiri tayari
המדריך לקניית מקלחונים לאמבטיה
מקלחונים הם אזור הדוש בחדר האמבטיה. ישנם סוגים רבים של מקלחונים: הגדלים משתנים, ודגמי ברז הדוש עצמו רבים מאד.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 09.09.14
כיצד לתכנן ולעצב חדר ילדים תחת התקציב הנכון
בבניית בית חדש הצרכן כמובן צריך גם לעסוק בתכנון של אותם חדרי ילדים.
פורסם בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 10.08.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מיכל ז
שיפוצים ועיצוב הבית
שיפוצים ועיצוב הבית הם שני דברים חשובים כדי שנוכל ליהנות מאיכות מגורים הכי גבוהה שיש.
נכתב ע"י מיכל ז בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 19.05.13
ליעד רוזנברג
ההבדל בן מעצב פנים לאדריכל
מתי לקחת מעצב פנים? האם לכל שיפוץ צריך אדריכל? ואיך עובדים האדריכל ומעצב הפנים יחד באותו פרויקט?
נכתב ע"י ליעד רוזנברג בקטגוריה עיצוב פנים בתאריך 30.07.13
מעוניינים ליצור קשר עם shiri tayari? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*