כיצד לבחור הלוואה חוץ בנקאית שמתאימה לך
צפיות: 1530 \\ מילים: 320 \\ פורסם בתאריך: 21.07.14
רבים מאיתנו שמענו בזמן כזה או אחר בחיינו את המושג הלוואה חוץ בנקאית. מובן למיד לפי השם כי הבנק הוא לא זה שנותן את ההלוואה, אם כן מי עושה זאת? האם זה חוקי? ומהן שעורי ההחזרה? לפני שנתחיל נסביר שהלוואה מכל גורם שמאושר על ידי משרד האוצר נקראת חוקית. על שאר הסעיפים ועוד נעבור בהמשך המאמר.

הלוואה חוץ בנקאית
כאשר אדם פרטי רוצה לקנות דירה, לפתוח עסק או לבנות בריכה בחצר הבית הוא לרוב צריך עזרה כלכלית כי סכום כסף שכזה בדרך כלל לא זמין בצורה נזילה בחשבון הבנק. אם כן יש צורך לפנות לבנק על מנת לקבל הלוואה לנושא, נכון? כן ולא.. בתאוריה הבנק מספק הלוואות שונות ללקוחותיו, אבל הדרישה של הבנק לביטחונות, ערבים והוכחה כי יתאפשר לנו להחזיר את הכסף.  ולכן הלוואה בנקאית מתאפשרת רק כאשר התנאים שמציב הבנק מתאפשרים. מה עושה אם כן אדם שהבנק לא מאפשר לו לקבל הלוואה? בדרך כלל הוא פונה לקבלת הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה שכזאת יכולה להינתן על ידי חברות האשראי השונות או אפילו גורמים פרטיים, הם מספקות תנאים נוחים לקבלת הלוואה אך בדרך כלל כוללות שיעור ריבית גבוה יותר. 

סוגי הלוואות.
אם כן ניתן להבין שלא כל אחד יכול לקבל הלוואה מהבנק, איזה סוגי הלוואות שונים קיימים אם כן? הדרך הקלה ביותר אך המסוכנת ביותר היא כמובן הלוואה בשוק האפור, הלוואה שכזו היא בדרך כלל בעלת הריבית הגובה ביותר, היא מאפשרת כמובן לקבל בתמורה סכומי כסף גדולים ללא שאלה על כיווני השקעה או דרכי החזרה. אבל אי יכולת להחזיר הלוואה שכזו יכולה להיות מסוכנת מאוד. ישנם כמובן גם שיטות נוספות של הלוואה חוץ בנקאית שהפכו פופולריים מאוד בשנים האחרונות, הלוואות מחברות אשראי, הלוואות על חשבון הפנסיה, משקיעים חיצוניים או אפילו מקורות מימון עצמאיים. לכולם יתרונות וחסרונות משהלם וחשוב מאוד לבחור נכונה. 

לסיכום
במידה ואתם זקוקים להלוואה, הצורה הכדאית ביותר תהיה לרוב הבנק, אם זאת ייתכן שלא יתאפשר לכם לקבל הלוואה שכזאת ותצטרכו לקחת הלוואה חוץ בנקאית. במקרה שכזה בדקו היטב את הגוף מולו אתם עובדים, מהו שעור הריבית אותו תשלמו ואם הגוף עובד בשיתוף עם משרד האוצר.
 
אורי בראון
אורי בראון
מקווה מאוד שתהנו מהמאמר.
מאמרים מאת אורי בראון
כך תבחרו מומחה איתור כספים אבודים
רבים מאיתנו שומעים בכלי התקשורת על אפשרות לאתר כספים אבודים בכל מיני מקומות. איך ניבחר מומחה לאיתורם?
פורסם בקטגוריה עסקים קטנים ובינוניים בתאריך 07.05.14
כל מה שרציתם לדעת על פתיחת חברה בע"מ
הסבר קצר על התועלות והחסרונות שבפתיחת חברה בע"מ.
פורסם בקטגוריה מיסים בתאריך 23.06.14
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ליאור הורן
כיצד לבחור חברת ייעוץ משכנתאות?
ליווי מקצועי לבניית המשכנתא ולניהול משא ומתן אפקטיבי מול הבנקים, מומלץ מכל בחינה ועשוי לחסוך עשרות אלפי שקלים בעלויות המשכנתא
נכתב ע"י ליאור הורן בקטגוריה משכנתאות בתאריך 15.07.18
אליחי רובין
מי צריך משכנתא גישור
קיימים מספר סוגים של משכנתאות, ורובן ככולן מדברות על לקיחת הלוואה גדולה לפרק זמן ארוך.
נכתב ע"י אליחי רובין בקטגוריה משכנתאות בתאריך 30.03.14
מעוניינים ליצור קשר עם אורי בראון? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*