כיצד בוחרים תמונה לעיצוב הבית?
צפיות: 1231 \\ מילים: 303 \\ פורסם בתאריך: 02.05.16
בבואכם לעצב מחדש את חלל הבית חשוב לשלב תמונה ופירטי אומנות ונוי בחדרים השונים. מעבר לרהיטי החובה, אין ספק שאלמנטים עיצוביים מכניסים אווירה וצבע לחדרים השונים. בין אם מדובר בסלון, חדר השינה ואפילו המשרד שלכם, חשוב לבחור את  תמונות הקיר בקפידה ובהתאם לתחושות והאנרגיות שתרצו לייצר. 
 
כדי לשלב תמונות בבית עליכם קודם לבחור את סוג התמונה אותה תרצו לתלות, כיום ישנן טכניקות הדפסה רבות וניתן למצוא תמונות קנבס, תמונות על עץ, פוסטרים ותמונות ממוסגרות לתליה.

איך יודעים איזו תמונה מתאימה לצרכים שלכם?

ראשית, חשבו אילו צבעים אתם אוהבים ונעימים לכם. לרוב כדאי לבחור צבעים בהירים ורגועים כי מטרת הקירות בחדרי הבית היא ליצור תחושה נעימה ונינוחה.  כך לדוגמא אם אתם מחפשים תמונה לחדר השינה, תמונה בה תצפו כל בוקר וכל ערב לפני כניסתכם למיטה, היינו ממליצים על תמונה של נוף  או תמונה אבסטרקטית.  הכוונה תמונה שתסיח את דעתכם ולא תגרום ליצירת מחשבות או הפרעות בשינה ולהפך תמונת נוף שבה מופיע גם חוף ים ידועה כמשפיעה על התת מודע ויוצרת תחושה שלווה יותר.

אם מדובר בחדר אירוח או בסלון הבית תוכלו לשלב צבעים עזים ותמונות יותר מוחשיות, הכוונה לתמונות המציגות סיטואציות מהחיים, נופים, חיות ואלמנטים מוחשיים כך שיהיה למחשבות טרום השינה זמן להעלם. אנשים רבים אוהבים לתלות תמונות קנבס ענקיות בסלון כמן קיר מעוצב שמכניס צבע ועניין לחלל האירוח. 

אם נמשיך בסיור החדרים שלנו גם בבחירת תמונות לחדר הילדים יש לקחת בחשבון את השפעת התמונות והאיורים שבהם והשפעותיהם על הילדים.   ילדים מפרשים אחרת איורים ודמויות ולכן כדאי לשים תמונות "תמימות" שאינן מורכבות או מתוחכמות מדיי. דבר נוסף חשוב הוא התאמת התמונה לאופי הילד או הילדה כך שהם ירגישו שהתמונה מתאימה להם.

לסיכום, בחירת תמונות לבית היא מלאכה שיש להקדיש לה מחשבה. אין ספק שטעמכם  האישי הוא שיכתיב בסופו של דבר את שילוב התמונות בבית ובעסק. אך נסו לחשוב כיצד צבעים ואיורים משפיעים על תת המודע שלנו וכיצד תמונות אלו הן חלק בלתי נפרד מההוויה הביתית או חלק ממקום העבודה שלכם. 
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אסף ברנר
חנויות תכשיטים - הידידים הטובים והיקרים שלנו
מרילין מונרו אמרה פעם, שתכשיטים הם הידידים הטובים של האישה, ובכן, מי אנחנו שנתווכח עם מרילין מונרו.rn
נכתב ע"י אסף ברנר בקטגוריה אמנות בתאריך 06.11.12
אסף ברנר
תשמישי קדושה - לשמר פיסת היסטוריה ותרבות בבית
אני מוכן להעריך, שגם בביתו של האתיאיסט היהודי הגדול מכולם, נמצא כלים יהודיים שונים. אלו יכולים להיות מנורה של חנוכה,פמוטים לשבת,כיפה,תפילין, טלית או כל דבר אחר
נכתב ע"י אסף ברנר בקטגוריה אמנות בתאריך 09.11.12
מעוניינים ליצור קשר עם שירן בלה? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*