כיצד בוחרים נוטריון?
צפיות: 1459 \\ מילים: 491 \\ פורסם בתאריך: 31.01.15
ראשית חשוב לדעת, מחירון לנוטריון בישראל כפוף לתקנות הקובעות החוק ומתעדכן אחת לשנה על ידיי משרד המשפטים.

מתי אנו זקוקים לנוטריון ?
מגוון השירותים הנוטריונים משמש את האזרחים לאימותי חתימה ,דבר המאפשר זיהוי וחתימה בפני הנוטריו המשמש לרשויות השונות ולחיזוק מהימנותה שלל החתימה על המסמכים הרלוונטים.
שירותי תרגום נוטריוני המאפשר המרת מסמכים ,פסקי דין, תעודות רשמיות , תארים , חוזים ועוד ומאפשר לרשויות השונות  ולבתי המשפט להיות בטוחים שהתרגום הינו מדוייק ולא הוספו לו או נגרעו ממנו חלקים.

עריכה וחתימת נוטריון על הסכמי ממון וטרום נישואים:
ניתן לחתום בפני הנוטריו על הסכם ממון והסכם טרום נישואים לפני קיום הנישואים בפעול. דבר זה מאפשר קיצור משמעותי של תהליך אישור ההסכמים דבר שלאחר הנישואים ניתן רק על ידיי בית  המפשט וכרוך בעלויות גבוהות.

אישור ליציאת קטינים מהארץ:
כאשר הורים גרושים ו/או מעוניינים לשלוח את בנם הקטין אל מחוץ לגבולות המדינה בליווי אדם בגיר אחר נדרשים הם להגיע בפני הנוטריון ולהעניק ייפוי כח למבוגר המלווה . לא ניתן להוציא קטינים בשערי בתי הנתיבות ללא האפוטרופוס החוקי או ללא ייפוי כח מהנוטריון.
במידה, ויש צורך להתשמש בייפוי הכח במידנות זרות יש לתרגמו לשפה הלרוונטית ולהחתימו בחותמת אפוסטיל של משרד המשפטים הניתנת בבית המשפט.

אימות כתובת:
אימות כתובת של אדם פעמים רבות אנו נדרשים לאימות כתובת בעולם העסקי כאשר אנחנו מנהלים מגעים עם חברות זרות וחברות כרטיסי האשראי. על מנת לאשרר הסכמים ולקבל תקבול מחברות אשראי בעולם.
אז יש לתרגם לשפה הרלוונטית מסמכים כגון :
חשבון ארנונה / חשבון חשמל / כל חשבון או אסמכתא המוענקת מגוף רשמי או המדינה המעידה על כתובתו הרשמית של אדם במדינה.

ייפוי כח בלתי חוזר לצרכי משכנתא:

מזל טוב! רכשתם דירה ונעזרתם במשכנתא בעת ביצוע עסקת המשכנתא מול הבנק תדרשו לבוא בפני נוטריון ולחתום על יפוי כח בלתי חוזר לבנק פעולה זו נקראת אימות חתימה.
לידיעתכם הכללית, יפויי הכח הם חלק בלתי נפרד מלקיחת משנכתא ולא ניתן לשנותם או להמשיך את ההליך בלעדיהם.
יפויי כח בשני עתקים ניתן ללקוחות מהבנקיט ויש להביאו בבואכם לנוטריון.

אישור חיים:
אישור חיים הינו אימות חתימתו של אדם בפני הנוטריון על מנת לזהות את פרטיו ולאמתם. פעולה זו נעשת לרוב כאשר אנו פונים למדינות זרות בדרישה ללקיחת הלוואות ,מימוש זכויות במקרקעין, מימוש זכויות כספיות ואין האדם יכול להגיע באופן פיזי ולאמת את פרטיו בפני הגוף הרלוונטי אליו הוא פונה.

אימות צוואה בפני הנוטריון:
אדם אשר כתב את צוואתו או לחילופין,נערכה הצוואה מול עורך דין או נוטריון ניתן לאשרה בשתי דרכים:
בבית המשפט או מול נוטריון חוקי במדינת ישראל . במידה ואדם אינו קורא את השפה העברית אז נדרשים לתרגם את הצוואה לשפתו בה שולט באופן מוחלט ולצרף לאישור הנוטריו ני.
במקרים מסויימים בו האדם אינו יודע קרא וכתוב ניתנת האפשרות להעדה של המסמכים על ידיי הנוטריון וכך לאשררן.

ייפוי כח לאחר:
כאשר אנחנו עוזבים את מדינת ישראל ומעוניינים לאפשר לאדם אחר קרוב אליינו לבצע פעולות בשמנו, אין במקרקעין  ואין ברשויות השונות (בנקים,רשויות וכו') ניתן להעניק ייפוי כח על ידיי הגעה לנורטיון עם פרטי הזיהוי של האדם לו אנו מעוניינים לייפות את כוחנו ולייצר עבורו יפויי כח כללי.
חשוב להדגיש- ניתן לבצע ייפוי כח ספציפים לטיפול בדברים מסויימים כגון קנייה או רכישת מקרקעין ,טיפול בחשבונות בנק או רשויות. כאשר לאדם מלאו 85 שנים נדרש אישור רופא על כשירותו לחתימה בפני הנוטריון.

גולן שחר
גולן שחר
סלוצקר וייס ושות' - משרד עו"ד ונוטריון
http://notarytlv.co.il/
מאמרים מאת גולן שחר
מאמרים נוספים מהקטגוריה
Martindale עורכי דין
Martindale - המדריך המוביל לבחירת עורכי דין בישראל
ריבוי אנשי מקצוע בכל קטגוריה בתחום המשפטים, הפך את משימת איתור עורך הדין למורכבת ולכן רובנו פונים לרשת האינטרנט על מנת לאתר את המידע הרלוונטי אודות עורכי הדין.
נכתב ע"י Martindale עורכי דין בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 02.11.12
עמיחי ויינברגר
על הסיכויים והסיכונים בתביעות ייצוגיות נגד רשויות מקומיות
כל מה שצריך לדעת על הליך התביעה הייצוגית כנגד הרשויות המקומיות, יחודו ותוצאותיו, לאור גדילת השימוש בה ככלי להסדרת התנהלות הרשות אל מול תושביה.
נכתב ע"י עמיחי ויינברגר בקטגוריה ייעוץ משפטי בתאריך 18.06.14
מעוניינים ליצור קשר עם גולן שחר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*