יאכטות - אל הים הגדול נצא ונפליגה
צפיות: 1753 \\ מילים: 395 \\ פורסם בתאריך: 05.11.12
אין דבר יותר מרגיע מים, וספק אם יש דבר יותר מרגיע מלשהות בלב ים. הבריזה והאוויר, המרחבים הפתוחים, השמש, תחושת החופש האינסופית. הכל נמצא ברגע הזה, בו אנו נמצאים בלב ים, על סירה או יאכטה, ויכולים לשכוח מכל מה שמחכה לנו על החוף ובכלל מהחוף עצמו.

אך כדי שנוכל לשוט, בלי שנזדקק להשכיר את שירותיו אל רב חובל מקצועי או בלי שנחכה שאחד מחברינו ייקח אותנו איתו, אנו פשוט יכולים להוציא רישיון שייט לסירה. רישיון שכזה, יאפשר לנו להשיט סירות, יאכטות וכלי שייט אחרים בים הגדול, ואז נוכל להנאות גם אנחנו ממה שמציע לנו הים ומתחושת החופש האינסופית שיש בים.

כיצד מוציאים רישיון שייט לסירה? ובכן על מנת להוציא רישיון שכזה, תחילה עלינו להירשם לקורס לימודי שייט. קורס כזה נערך בבתי ספר ללימודים ימיים. בית ספר זה בדרך כלל, מאפםשר לתלמידיו ללמוד לימודי שייט, כדי שיוכלו להוציא רישיון להשטת אופנוע ים, סירות, יאכטות וכלי שייט אחרים. יש לציין שישנם כלים כמו קייקים, שאינם דורשים רישיון אך דורשים כוח רב ויכולת חתירה טובה.

לימודי שייט (או קורס סקיפרים), מצריכים מאיתנו, אישור רפואי שאנו יכולים להשיט כלי שייט, לאחר שקיבלנו אותו, אנו יכולים להתחיל בלימודים. הלימודים כוללים חלק עיוני, בו לומדים על הגדרות כלי שיט, הכרת המידות בים, חוקים שונים, זיהוי כלי שייט, חוקים בינלאומיים, הכרת האותות השונים, מזג אוויר, עזרה ראשונה, בטיחות, הכרת הציוד, עוגנים, אזורי שייט ועוד.

אחרי שסיימנו את החלק התיאורטי נוכל לעבור לחלק המעשי, בו נלמד על מבנה כלי השיט, השטתו, היכרות עם הים מקרוב, נלמד על מצבים שונים שמתרחשים בים, חבלים, ועוד. בסוף הקורס יהיו מבחנים, הן עיוניים והן מעשיים. ברוב המקומות, לפני שניגש למבחנים עצמם, נבצע גם תרגולים של מבחנים אלו. המבחנים עצמם נערכים באשדוד, חיפה, יפו ולעיתים גם בהרצליה.

חשוב להבהיר, ים אומנם הוא דבר מאוד מרגיע ויפה, עם יש לנו כלי שיט כלשהו, הוא מאפשר לנו לצאת לשייט מתי שנרצה (כל עוד מזג האוויר הוא טוב), לפנות לסוכנות השכרת יאכטות לקחת חברים לבילוי מיוחד, לקחת איתנו ציוד צלילה ולרדת לצלול ועוד. אך עם זאת, לא רק הבילוי וההנאה חשובים אלא גם שמירה על הבטיחות והביטחון. עלינו ללמוד היטב כל מה שמלמדים אותנו על חוקי הבטיחות השונים ולהתייחס אליהם בצורה רצינית כאשר אנו יוצאים לשטח.

לא פעם אנשים נוהגים לראות את הים רק כמקום בו אפשר לעשות כיף, ושוכחים שהים, לא פעם סוער ורוגש, ויכול לסכן את האנשים שנכנסים אליו. אם אנו נדע לשמור על עצמנו כאשר אנו נכנסים למים,  אזי שנוכל להנאות מרישיון השייט, ונוכל אכן להירגע כפי שאנו רוצים מהים וממה שהוא מציע לנו.
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
מתנות יום הולדת - לגבר ולילד
לא פעם אנו אוהבים להתלונן כמה קשה לנו לקנות מתנות לילדים או מתנות לגבר, אך האמת היא, שאנחנו אוהבים את זה.
פורסם בקטגוריה ימי הולדת בתאריך 07.11.12
חנויות יין - טעימה מהחיים הטובים
נו נתקלים בחנויות מגוונות - בגדים, רהיטים, נעליים, ספרים, קישוטים, תיקים ועוד.
פורסם בקטגוריה יין ומשקאות בתאריך 05.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*