טיפים לרכישת רכב מיד שניה
צפיות: 1499 \\ מילים: 401 \\ פורסם בתאריך: 06.10.16
רכישת רכב מיד שניה מעלה צורך לבצע בדיקות מקיפות על מנת להבטיח שנקבל את המחיר והרכב הטובים ביותר. הבדיקות נועדו לסייע לקונה להימנע ממלכודות שיווקיות, אבטחות ריקות מתוכן ואנשי מכירות לא אמינים. מאמר זה נכתב לאור העלייה בדיווחים בדבר מעשי רמאות בתחום רכבים מיד שניה. חשוב במיוחד לנקוט במשנה זהירות כאשר מדובר ברכב השייך למותג פופולארי או מבוקש. גורמים אלה, אמנם נוטים להשתנות בהתאם לתקופה, אבל ישנם דגמים מסוימים שהביקוש להם גבוה כל הזמן. 

בראש ובראשונה מומלץ להתחיל את החיפוש ברשת האינטרנט בה ניתן להתרשם ולקבל חוות דעת שונות לגבי סוגים שונים של רכבים. רשת האינטרנט גם יכולה לעזור לכם לקבל מושג לגבי ההצעות והתנאים שאנשים אחרים קיבלו. חפשו פידבקים בנוגע לסוג הרכב, צריכת דלקת, אמינות בכביש, נוחות, תקלות נפוצות, מחיר המקובל בשוק והטבות אפשריות. בחרו את הדגם המתאים ביותר לתקציב ולצרכים שלכם. דגמי הרכבים הפופולאריים ביותר בשוק כרגע כוללים את טויוטה, יונדאי, רנו, ואת מאזדה למכירה. ניתן לבצע חיפוש דומה גם לגבי סוכנויות רכב באזורכם, כדי להתרשם מטיב החבילות ורמת השירות שאנשים אחרים קיבלו. 


ככלל, ישנו הבדל בין פנייה למוכר פרטי לבין פנייה לסוכנות רכבים. כאשר המגעים נעשים מול אדם פרטי, חשוב לוודא את זהותו ואת בעלותו של המוכר, על מנת להימנע מבעיות מיותרות בהמשך. במקרה של אדם פרטי וודאו כי המידע המופיע על גבי רישיון הרכב תואם לתעודת הזהות שלו. אל תתביישו לבקש לראות את שתי התעודות ביחד על מנת לקבוע כי אכן מדובר בבעלים החוקיים של הרכב.

לא כולנו מומחים בתחום הרכב ולכן לא תמיד נוכל לדעת אם המכונית שאנו בודקים אכן נמצאת במצב שעליו מצהיר המוכר. אין זה נדיר שלמוכר יהיה אינטרס להסתיר פגמים ברכב שיוכלו לגרום לירידה משמעותית במחירו. מומלץ לפנות למכון בדיקה עצמאי לשם ביצוע בדיקה מקצועית, אמינה ואובייקטיבית. מומלץ לבחור במקום הסמוך למקום מגוריו או עבודתו של המוכר על מנת למנוע התנגדות על רקע מרחק. 

כאשר הרכישה נעשית מול סוכנות רכבים, יתכן ותקבלו הטבות ומבצעים מיוחדים מהמוכר כדי לעודד אתכם לקנות את הרכב. וודאו כי כל מה שהובטח לכם עולה על הכתב ונושא חותמת רשמית. בנוסף וודאו כי כל הסעיפים הנ"ל נמצאים בחוזה הנערך מול הסוכנות וכולל את כל הפרטים שהובטחו לכם בעל פה. אבטחה בעל פה שאין לה גיבוי בחוזה אינה שווה דבר. כאשר אתם מתעניינים לגבי רכב למכירה וודאו כי התנאים ברורים לכם בנוסף למבצעים ולהטבות. 

דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש הוא קבלת חשבונית מהסוכות לצורך אישור העסקה. על גבי החשבונית חייב להופיע סכום העסקה, מספר תשלומים, פרטי הרכב לרבות שם יצרן, דגם ומספר רישוי. במידה והסוכן מולכם מנסה להימנע ממתן פרטים אלו הרי שמדובר בסימן מחשיד.


איציק קמי
איציק קמי
אוטו קאר טרייד אין הינה סוכנות רכב מובילה בחדרה המציעה שירות למעוניינים ברכישת רכב בחדרה ובקניית רכב יד 2 בחדרה
מאמרים מאת איציק קמי
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ניר שרמן
אין חניה בעיר הגדולה
עבור מרחבים עירוניים שרק הולכים ונעשים יותר ויותר צפופים עם השנים והבניה המרובה המקוות עבור חניה לרכבים פרטיים רק הולכים ומצטמצמים ומה שנותר מתאים בקושי לרכבים
נכתב ע"י ניר שרמן בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 06.03.16
אדיב א.ארמוזה
מדוע כדאי לכם מוסך מורשה מאזדה?
המאמר מסביר מדוע חשוב לטפל ברכבי מאזדה ופורד במוסך מורשה.
נכתב ע"י אדיב א.ארמוזה בקטגוריה כלי רכב אחר בתאריך 06.03.16
מעוניינים ליצור קשר עם איציק קמי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*