טיפול משפחתי וזוגי
צפיות: 1457 \\ מילים: 327 \\ פורסם בתאריך: 13.10.15
כולנו רוצים את מה שהכי טוב למשפחה שלנו ומייחלים ליחסים בריאים ותקינים בתוך התא המשפחתי. כינון קשר חזק ויציב במערכת הזוגית והמשפחתית מצריך השקעה ושיתוף הפעולה בין כל בני המשפחה. לעתים התקשורת וההבנה נתקלים במחסומים וקשיים הגורמים לריבים ולמשברים. פנייה לקבלת טיפול משפחתי וזוגי יכולה לסייע לשפר את הקשר ולהחזיר את שלום הבית למשפחה. 

מי צריך טיפול משפחתי וזוגי?

הטיפול פונה לטווח גדול מאוד של אנשים ושל בעיות. מטפל מקצועי ידע להתאים את הטיפול למקרה הספציפי. לרוב אנשים פונים לקבלת טיפול על רקע סטרס, לחץ כלכלי, משבר באמון, אי הסכמה לגבי גידול הילדים, חוסר תקשורת עם הילדים או בין בני הזוג, טראומות אישיות הפוגעות בתקשורת או ביכולת ליצור אינטימיות, שחיקה, תסכול, תחושה של אי התקדמות או עמידה במקום ועוד סיבות רבות. כל הקשיים האלה ורבים אחרים יכולים להשפיע על כל בני המשפחה, על היחסים בין ההורים ועל הקשר שלהם עם הילדים. 

באיזה סוג טיפול מדובר?

טיפול משפחתי זוגי נועד לתת מענה למשפחה כולה ולכל אחד מבני המשפחה בניפרד. המטפל יאבחן את מקור הבעיה ויתאים את הטיפול הנכון למקרה. הטיפול יתחלק לפגישה עם כל המשפחה, רק עם בני הזוג ועם כל אחד מבני המשפחה בניפרד. תדירות הפגישות והרכבים יקבעו לפי הצורך הייחודי של המשפחה. מטרת הטיפול להאיר אור על הצרכים והקשיים של כל אחד מבני המשפחה ולתת לו במה לביטוי ולהקשבה. הטיפול יכנה לבני הבית את הלים המתאימים להידברות, לתקשורת בריאה, להתחשבות ולאמון. המטפל יסייע לתת מענה למצוקות הייחודיות של כל אחד מבני הבית. 

מתי מומלץ לפנות לטיפול?

אין צורך לחכות להחמרה של המצב. מומלץ לפנות לקבלת טיפול עם הופעת הבעיה או הקושי. טיפול מוקדם יימנע את החמרת הבעיה בעתיד ויסייע לפתרון מהיר ויעיל יותר עבור כל בני הבית. לעטים המצב של ההורים משפיע גם על הילדים וטיפול בזמן אמת יחסוך מהם את המצוקות הנפשיות הכרוכות במתיחות בבית. זוגות רבים סבורים שהבעיות נעלמות מעצמן עם הזמן, אך בפועל אין זה המצב.

כיצד לבחור מטפל מתאים?

מומלץ לפנות לאיש או אשת מקצוע שאתם מרגישים הכי בנוח, מפני שזה מסייע להיענות חיובית לטיפול ולהצלחתו. בחרו גם במיקום שתוכלו להתמיד להגיע אליו ולא תזניחו את הטיפול בשלבים הקריטיים ביותר. 
שירלי קליין
שירלי קליין
קליניקת מיזוג משפחתי מתמחה במתן טיפול משפחתי זוגי מקצועי, עבודה עם בני נוער ויעוץ להורים. 
מאמרים מאת שירלי קליין
אבחון פסיכולוגי לילדים
אבחון פסיכולוגי מתאים יכול לסייע לילד לקבל את הטיפול המתאים לו ביותר על מנת לתפקד בצורה תקינה במישור הרגשי, הלימודי, החברתי ועל מנת למצות את הפוטנציאל שלו.
פורסם בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 13.10.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ליאת מנדלסון
טבעות אירוסין – נקודות שחשוב שתדע
rnהמחירים מבלבלים, הדוגמאות רבות והלחץ מביאים אותך למצב בו אתה בעיקר מוצא עצמך שואל – במה לבחור? אנו כאן על מנת לשפוך לך מעט אור על התמונה כך שתוכל להגיע אל חנות
נכתב ע"י ליאת מנדלסון בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 20.02.14
דינה ימניק
שנת 2014 - הכל אפשרי
הבטחות לשנה החדשה הן מסוג הדברים שאנו עושים לעצמנו מדי שנה. הצעד הראשון בדרך לביצוע הוא ההחלטה.
נכתב ע"י דינה ימניק בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה בתאריך 07.07.14
מעוניינים ליצור קשר עם שירלי קליין? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*