טיפול בחרדות קוגניטיבי התנהגותי
צפיות: 1590 \\ מילים: 300 \\ פורסם בתאריך: 14.01.15
אחד מסוגי הטיפול בחרדות הינו CBT - Cognitive Behavior Treatment  = טיפול קוגניטיבי התנהגותי. זהו טיפול בחרדות שמתמקד באיתור וזיהוי הגורמים להתקפי החרדות. הטיפול בחרדות מתבסס על 3 עקרונות עיקריים, כאשר כל יסוד מטופל או מטפל באופן עצמאי. האבחון והטיפול הנקודתי מאפשר לחולה להגיע למצב בו הוא מאפס את הגורמים לחרדות ובעצם מתחיל לחיות חיים ללא התקפי חרדה. אומנם אין טיפול בחרדות כזה מונע לחלוטין את האפשרות של חזרת החרדות אך בהחלט נותן כלים להתמודדות מייד עם זיהוי הסימפטומים.

טיפול בחרדות מתאפשר על ידי ניתוח והבנה מעמיקה של הגורמים העיקריים
כאמור התקפי חרדה מונעים מהלך חיים תקין, לעיתים גם מעבר לכך. על ידי איתור וזיהוי המרכיבים שמביאים להתקף ניתן לבצע טיפול בחרדות. היסוד הראשון הוא יצירת תחליפים לתופעות שנובעות מחרדה, הכוונה היא לתופעות פיזיות גופניות. את החלופות לתופעות ניתן ליצור לאחר שהמטופל מבין את התהליך המלא להתפתחות ההתקף ומצליח לאמוד את עוצמתו. הדבר השני הוא ההתמודדות עם התגובות שמתעוררות בעת התקף, שלב זה של טיפול בחרדות למעשה בוחן איך מגיב הגוף מבחינה פיזית למחשבות וסיטואציות שמעוררות חרדה, טיפול בחרדות מאפשר כאמור ליצור חלופות, כלומר להחליף תגובה או פעולה בפעולה אחרת, אחת מונעת מכוח החרדה והאחרת מכוח ההבנה. הדבר השלישי למעשה הוא הפתרון שמיוצר על ידי טיפול בחרדות, פיתרון זה למעשה הוא הכלי בו משתמש המטופל ברגע שהוא מזהה או נמצא בשלב התקף חרדה.

טיפול בחרדות מאפשר היפטרות מטקסים והתנהגויות
טיפול בחרדות קוגניטיבי לומד ומנתח את המטופל. ההבנה והירידה לעומקם של פרטים נותנת "דוח פעולה" או נכון יותר לומר "מפת התנהגות והתנהלות" מפה זו בעצם מלמדת מה גורם להתקף חרדה, מה החולה עושה כדי להתמודד ומה קורה בעקבות הפעולות האלו. חשוב לציין כי לא אחת בעת התקף חרדה מתבצעים טקסים שונים כגון שפשוף ידיים, אמירת משפטים וכדומה. על ידי ניתוח פעולות אלו ניתן לבצע החלפה בפעולות אחרות או הימנעות מהם, ההימנעות מתאפשרת בזכות ההבנה ששפשוף ידיים אינו עוזר או מיצר את מה שהחולה מצפה לו.
יחי כ
יחי כ
האמור הינו דעה בלבד ולא משמש כהמלצה
מאמרים מאת יחי כ
עיצוב גינות ושלבי ההקמה
עיצוב גינות נכון אינו משפט מדויק מכיוון שאין בעיצוב גינות נכון או לא נכון, בסופו של יום לכל אחד יש טעם וריח שונה, ועל טעם ריח אין להתווכח
פורסם בקטגוריה גינון בתאריך 31.01.15
זהירות מצלמת גו פרו / GoPro לפניך, או בעצם מאחוריך?
מצלמת גו פרו / GoPro הפכה ללהיט בקרב חובבי הספורט האתגרי, במיוחד בספורט ימי. אופנועי ים, גלשני גלים, קייט סרפינג וצלילה כולם היו בעייתיים מאוד לצילום.
פורסם בקטגוריה צילום בתאריך 31.01.15
מאמרים נוספים מהקטגוריה
נעמי בר
מהי חרדה ?
הריאקציה המונחת ביסוד מצבי פחד ודאגה היא הכוננות לקראת סכנה פוטנציאלית אשר הייתה חיונית, ללא ספק, להישרדות במהלך האבולוציה.
נכתב ע"י נעמי בר בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 25.07.14
שירלי קליין
אבחון פסיכולוגי לילדים
אבחון פסיכולוגי מתאים יכול לסייע לילד לקבל את הטיפול המתאים לו ביותר על מנת לתפקד בצורה תקינה במישור הרגשי, הלימודי, החברתי ועל מנת למצות את הפוטנציאל שלו.
נכתב ע"י שירלי קליין בקטגוריה טיפול פסיכולוגי בתאריך 13.10.15
מעוניינים ליצור קשר עם יחי כ? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*