טיפולים פסיכולוגים לציבור
צפיות: 1633 \\ מילים: 313 \\ פורסם בתאריך: 05.11.12
פסיכולוגיה וקופת חולים

סל הבריאות בישראל מתייחס גם לטיפול נפשי. קופות החולים מציעות למבוטחים שלהם טיפול פסיכולוגי מסובסד בהתאם לנהלי הקופה. ההשתתפות העצמית שיש לשלם, תנאי הזכאות ומספר הטיפולים משתנים בין קופה לקופה. הפערים בין המחירים בשוק הפרטי והמחירים של קופות החולים משמעותיים.

החיסרון המשמעותי ביותר בפנייה אל קופות החולים הוא העומס הרב, ההמתנה לתור פנוי אצל פסיכולוג בקופת חולים עשויה להימשך שבועות ארוכים. במקרים בהם האדם סובל מדיכאון חריף לא ניתן לצפות ממנו להמתין תקופה כה ארוכה.

איך בוחרים פסיכולוג

פסיכולוגים בישראל נדרשים לעבור הכשרה אקדמית ומעשית. במהלך העבודה בוחרים לעצמם הפסיכולוגים את שיטת הטיפול המתאימה להם, משתלבים בקליניקות ואוספים לעצמם מטופלים בהתאם. הטיפול הפסיכולוגי מתמקד במספר שיטות. קיימות שיטות שדוגלות בירידה לפרטים וניתוח כל שלבי ההתפתחות של האדם בכדי לאתר את הגורמים לבעיה.

ישנם פסיכולוגים שרואים בנבירה הזו בנפש האדם תהליך מיותר וכואב, הם דוגלים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי ומעודדים שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות בטווח המיידי. את שיטת הטיפול המתאימה בוחרים בהתאם למצבו האישי של המטופל, מטופלים שמבקשים אוזן קשבת וטיפול לטווח הארוך יוכלו למצוא פסיכולוגים שמתמחים בפסיכותרפיה דינמית. אלו שמבקשים לעצמם שינוי התנהגותי מהיר ופתרון מיידי יגלו את הטיפול הקוגניטיבי יעיל יותר.

טיפול פסיכו-דינמי

שיטת הטיפול מתבססת על התאוריה של פרויד שרואה בתקופת הילדות המוקדמת ובדחפים המיניים מקור לבעיות פסיכולוגיות וקשיים. טיפול פסיכולוגי שמתבסס על תורתו של פרויד דוגל  בבחינת דפוסי ההתנהגות בעבר, יחסים עם הורים ובני משפחה, חוויות ילדות ודיון עמוק שמתמקד ברגשות ומחשבות. הטיפול מתבצע במתכונת שבועית של פגישות אישיות עם המטפל.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

 המילה האחרונה בתחום הטיפול הפסיכולוגי היא שיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. מדובר בשיטת טיפול מהירה בה המטפל מאתר דפוסי מחשבה בעייתיים שמביאים להתנהגות לא רצויה או כפייתית. השיטה מתאימה לטיפול נקודתי בסימפטומים, טיפול בחרדות וטיפול בהפרעות מצב רוח. במידת הצורך אפשר יהיה לשלב מספר שיטות טיפול יחדיו ולהשיג תוצאות מקסימליות. קיימים מקרים בהם לא ניתן יהיה להקל על המטופל מבלי לדון באריכות ברגשות ובגורמים לבעיה. לעומת זאת, קיימים מקרים בהם פתיחת הפצעים הישנים רק מזיקה וכדאי יהיה לפנות לשינוי מהיר של דפוסי התנהגות וחשיבה.
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
טיפול זוגי - לדבר ולהקשיב לפני שיהיה מאוחר מדי
רבים מאיתנו שואלים את עצמם, איפה הימים בהם היינו פותרים את הבעיות בתוך המשפחה,
פורסם בקטגוריה אימון לזוגיות בתאריך 06.11.12
חנות גאדגטים – מתנות לילדים גדולים
כל אדם ישמח לקבל מתנה מקורית ומלאה במחשבה. בעבור אנשים רבים מלאכת רכישת המתנות לחברים, לבני זוג ולבני המשפחה מהווה מטרד של ממש.
פורסם בקטגוריה מחשבים ניידים בתאריך 08.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
אסנת בוקופצר
דמיון מודרך ו-NLP - לחיות ברגע הזה
עצם ההבנה שהרגע הזה הוא הרגע האמיתי היחיד שקיים, ומה שאנחנו עושים בו, רק לו יש משמעות, רק הוא קיים - תאפשר לנו להתחיל לחיות באמת, למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו.
נכתב ע"י אסנת בוקופצר בקטגוריה בריאות נפשית בתאריך 28.03.13
אסנת בוקופצר
חשיבה חיובית, NLP ודמיון מודרך
ההבנה הבסיסית, שלנו ורק לנו יש שליטה במחשבות שלנו, כמו גם שבנו יש היכולת לשנות את המחשבות ולהתאים אותן לחיינו, היא אחת מהנחות היסוד של העבודה עם כלי ה-NLP.
נכתב ע"י אסנת בוקופצר בקטגוריה בריאות נפשית בתאריך 05.05.13
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*