טבעות אירוסין -מה לא מספרים לכם
צפיות: 1398 \\ מילים: 428 \\ פורסם בתאריך: 07.05.14
הדרך המוכרת ביותר בה משתמשים חברות ורשתות שונות , להגדיל את מספר הלקוחות שלהם ,היא על ידי  פרסום מחירים זולים במיוחד. האסטרטגיה הידועה , טוענת שיש לפרסם מוצר מוכר במחיר זול במיוחד, על מנת לפתות את הלקוח אל החנות. באופן עקרוני , לא הגיוני שחברה או חנות מסויימת תפסיד כסף על מוצר מסויים או תעבוד בחינם , כך שלמעשה על כל מוצר שנמכר הם מרוויחים כסף ,רק שהמוצר הוא יותר זול . אך כיצד ניתן להוזיל את מחיר הטבעת ,וליצור רושם של טבעת אירוסין איכותית במחיר זול?  ישנן מספר דרכים בהן החנויות מוזילות את המחיר הטבעת ,ולהלן נפרט אותם ונלמד כיצד להיזהר מהטעיות .

יהלום הטבעת - לא מה שחשבתם 

יהלום הטבעת קובע את מחירה של הטבעת , ומרכיב לרוב  כ80% או יותר ממחיר הטבעת הכולל . לכן ,על מנת להוזיל את מחיר הטבעת , לרוב ישתמשו ביהלום זול יותר , כך שהוא למעשה איכותי פחות . איכות היהלום נמדדת על פי צבע וניקיון , ומאפיין נוסף הקובע את מחירו, הוא משקל היהלום .  לרוב , משתמשים ביהלומים קטנים יותר , שניקיונם וצבעם הוא נמוך ,כך שמחירם הוא זול במיוחד .  לדוגמא , טבעת אירוסין  בה משובץ יהלום חצי קראט איכותי , אמורה לעלות בין 4000 -6000 ש"ח . לעומת זאת ,אם באותה טבעת נשבץ יהלום במשקל 0.30 קראט ,שניקיונו וצבעו נמוך , נוכל להוזיל את מחיר הטבעת  לכדי 1500-2000 ש"ח . אם נוריד את משקל היהלום לכדי 0.15 קראט , נקבל טבעת במחיר של 1000 ש"ח ואף פחות . כך שלמעשה , מחיר הטבעת נקבע במישרין על ידי איכות וגדול היהלום המרכזי .

יהלומים מטופלים

כמו כן, ישנם יהלומים שדרת ניקיונם נמוכה כל כך ,שהם אינם ראויים לשיבוץ . לעיתים נלקחים יהלומים אלו למעבדה, ושם מוזרקים להם חומרים מסויימים על מנת להסתיר את פגמיהם ושבריהם , כך שלא ניתן לראות אותם לאחר השיבוץ בטבעת. יהלומים אלו קרויים "יהלומים מטופלים"  או "יהלום בעל ניקיון מוגבר/משודרג"  . מחיר יהלום שכזה הוא זול במיוחד , וכיום רבות מהחנויות משבצים טבעות אירוסין רבות ביהלומים אלו , על מנת לשוות דימוי של חנות עם מחירים זולים .

זהב הטבעת - משקל ואיכות  

לזהב הטבעת יש משקל מועט במחיר  הטבעת בד"כ ,אך כאשר יהלום הטבעת קטן במיוחד (לדוגמא 0.15 קראט) , חשיבותו גדולה יותר ,כיוון שהוא כמעט משתווה כבר למחיר היהלום . לכן ,רוב הטבעות הזולות יהיו כמעט תמיד  במשקל של 2.5 גרם ומטה , ולרוב יהיו 14K . ההבדל במחיר בין  14K ל18K גם הוא אינו גדול בטבעות במשקל זה , ועומד על כ 15-20% במחיר הזהב . לכן ,יש לשים לב גם על זהב הטבעת . טבעת יהלום ממוצעת צריכה להיות חזקה ומוצקת ,וסור בשום פנים ואופן שתהיה חלולה מבפנים על מנת לחסוך משקל בזהב .


מאמרים נוספים מהקטגוריה
MABROS MAN
גבר, הגיע הזמן להתלבש נכון!
כאשר אתה לובש חליפה נכונה, תוכל לשדר סמכותיות, כריזמטיות יוקרה והצלחה עוד מהמבט הראשון, עוד הרבה לפני שתפתח את הפה. ולכן, כדאי לבחור חליפה שתתאים לך, למבנה גופך
נכתב ע"י MABROS MAN בקטגוריה חתונות ומתחתנים בתאריך 29.12.15
ליאת מנדלסון
למה לא לרכוש טבעת אירוסין דרך האינטרנט?
היום בעידן האינטרנט הכל נראה פשוט והרבה יותר זמין. אם בעבר לאנשים לא הייתה את האפשרות הכה מזמינה להיכנס אל רשת האינטרנט ובעצם לברר אודות כל מוצר
נכתב ע"י ליאת מנדלסון בקטגוריה חתונות ומתחתנים בתאריך 19.05.13
מעוניינים ליצור קשר עם רועי קטה? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*