חנויות צעצועים - לקנות לילדים את הצעצוע הנכון
צפיות: 1703 \\ מילים: 411 \\ פורסם בתאריך: 09.11.12
כל ילד שנכנס לחנות צעצועים, מרגיש כאילו הוא נכנס לממלכה אינסופית. שם ימצא את כל מה שהוא חולם עליו, שם יגלה דברים שלא האמין שקיימים. כל הורה שנכנס לחנות צעצועים, נכנס למקום שממלא אותו חשש. לא מדובר רק בחשש, שמא הכיס שלו עומד להתרוקן או שמא יצטרך לסרב לילד שלו ולהתמודד עם הכעס והעצב שלו, אלא מדובר גם בחשש, ממה שירכוש לילד שלו.
 
בשנים האחרונות, עלתה מאוד המודעות לחומר ולסוג הצעצועים שנמכרים לילדים. אומנם יצרני צעצועים דואגים להרגיע את ההורים שהצעצועים שהם מייצרים עשויים מחומרים לא מסוכנים ומתאימים לילדים שלהם, אך כולנו יודעים עד כמה מקרה אחד או שניים של ילד שנפגע מצעצוע, יכול לעורר בהלה בקרב כלל ההורים.
 
האמת היא כמובן פשוטה הרבה יותר. חנויות צעצועים מוכרות צעצועים מסוגים שונים, רובם איכותיים וטובים. יצרני צעצועים איכותיים לא ישתמשו בחומרים מסוכנים או זולים, אלא ישתמשו בחומרים טבעיים, טובים, איכותיים ועמידים, על מנת שהילדים לא יסתכנו כאשר ישחקו בהם. יבואן צעצועים ידאג לייבא צעצועים טובים ואיכותיים ממפעלים טובים בחו"ל. זו גם הסיבה שהמחירים של הצעצועים אשר מוכרים יצרני צעצועים מקומיים או יבואן צעצועים מחו"ל, הם מחירים גבוהים (מכאן שהחשש על התרוקנות הכיס של ההורים, הוא חשש מוצדק).
 
עם זאת, ישנן חנויות צעצועים שכן מוכרות צעצועים זולים, וישנן יבואני צעצועים, שמייבאים צעצועים מסין או ממדינות אחרות, שההקפדה על הייצור ועל השימוש בחומרים, הוא הרבה יותר "רך" מאשר במדינות אחרות. אין זה אומר כמובן, שאם נקנה צעצועים מסין או ממדינות אחרות, שישנו ויכוח על איכות החומר בו הם משתמשים, אנו נסכן את ילדינו, אך כדי להיזהר ולבדוק היטב מה אנו קונים.
 
כיצד קונים משחקי ילדים וצעצועים? ראשית, יש לבדוק ממה הצעצוע בנוי. מאיזה חומרים, שחס וחלילה לא נגלה שמדובר בחומרים שבירים מדי, חומרים שיש סכנה לקבל מהם מחלות שונות, חומרים שהגימור שלהם לא טוב ומכאן שיכולים לפצוע את הילד.
 
שנית, יש לבדוק שהצעצוע מתאים לגיל של הילד. לא מדובר רק על התאמה מבחינה אינטלקטואלית או עניינית (מוטב לא לבחור משחקים לפעוטות עבור מי שחצה מזמן את הגיל...) אלא אפילו התאמה של גודל הצעצוע. אם זה צעצוע קטן מדי ויש לנו תינוק, הוא עלול לבלוע אותו בלי לדעת, שאין הוא מיועד לכך. נחסוך מעצמנו את הסכנה הזאת, אם נקנה לו צעצוע שיתאים לו.
 
רכישת צעצועים צריכה להיעשות אחרי שבדקנו היטב, את ההוראות שעל קופסת הצעצוע, מהיכן היא הגיעה, מאלו חומרים עשוי הצעצוע, לאיזה גיל זה מתאים, הוראות שימוש, האם הוא קיבל את התקן הישראלי, והאם יש כתובת ליבואן או ליצרן. כך נוכל לדעת למי לפנות, במידה ונתקל בבעיה.
 
אחרי שחששות אלו יתפוגגו, נישאר רק עם החשש, שמא ילדינו ירוקנו לנו את הכיסים בחנות הצעצועים, אך זה כבר חשש מסוג אחר לגמרי.
אסף ברנר
אסף ברנר
אסף ברנר - קידום רשתות חברתיות
מאמרים מאת אסף ברנר
ארונות חדרי שינה - עולם חדש ומופלא
מי מאיתנו לא זקוק לעוד מקום אחסון בחדר השינה. בגדי חורף, ואז בגדי קיץ. מקום לשמיכת הפוך, מעילים, מגבות, צעצועים ישנים של הילדים.
פורסם בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 08.11.12
תסרוקות כלה – כאן ועכשיו
מזל טוב! הוא הציע לך ואמרת כן? מעולה! עכשיו נתר לכם לחפש אולם, שמלה, חליפת חתן, עיצוב, כיסאות, בר, שתייה, קייטרינג איכותי, תקליטן, צלם, צלמי סטילס, צלם מגנטים ו
פורסם בקטגוריה קוסמטיקה בתאריך 01.11.12
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ניר שרמן
ניקוי חלונות בבתים פרטיים – מה חשוב לדעת?
עבודות ניקוי חלונות מתבצעות היום ללא כל מאמץ, הן מתבצעות תוך שכירת צוותים מקצועיים המונעים מכם ומשאר בני הבית את מטלת הניקיון המסורבלת והמתישה.
נכתב ע"י ניר שרמן בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 14.11.14
דורון עמית
האם אנו מקבלים תמורה לכספנו
בישראל נראה כי צרכנים צריכים לשלם כסף בעבור מוצר או שירות אבל את התמורה לכספם לא חייבים לתת! דברים אלה קורים כמעט בכול סקטור עסקי במשק הצרכני
נכתב ע"י דורון עמית בקטגוריה קניות וצרכנות בתאריך 13.06.14
מעוניינים ליצור קשר עם אסף ברנר? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*