חימום תת רצפתי
צפיות: 1419 \\ מילים: 317 \\ פורסם בתאריך: 17.03.16
איך עובדת מערכת חימום תת רצפתי ?

מערכת חימום תת רצפתי בנויה משלושה חלקים מרכזיים, החלק הראשון היא מערכת מים סגורה של צינורות, הפרושים מתחת למרצפות החלל בו אנו מעוניינים להתקין מערכת חימום מתקדמת, קוראים לה מערכת סגורה מפני שהמים במערכת זו אינם מתחלפים אלא עוברים סירקולציה ביחידת החימום על מנת לחמם את המים, המים חוזרים כשהם חמים אל המערכת הזו ומתחילים בפעולת החימום של המרצפות, ושוב פעם אותו תהליך עד שמתחילים להרגיש את החימום עצמו.

החלק השני במערכת זו היא יחידת החימום, יחידה זו יכולה לפעול על גז, נפט, חשמל (ואז גם הצינורות הם צינורות חימום על ידי חשמל ולא על ידי מים חמים) וכמובן משאבות חום, לכל מערכת יתרונות וחסרונות בעיקר בעלות התקנה תחזוקה ותפעול.

החלק השלישי הם הטרמוסטטים ויחידות השליטה בכל מתחם ומתחם, לדוגמה בבית לכל חדר יהיה טרמוסטט משלו, וזה יתרון בשני מובנים: הראשון שכמובן אתה יכול לכבות את המערכת רק בחדר ספציפי שאינו בשימוש כרגע ולחסוך כמובן בעלויות הפעלת המערכת ולא לבזבז אנרגיה לחינם, היתרון השני אתה יכול לשלוט במעלות של כל חדר ולהתאים את מערכת החימום בדיוק למי שיושב בחדר לפי הדרישות שלו.

מערכות חימום תת רצפתי אלו ניחנות בחימום "בריא", תינוק או ילד קטן יכולים לזחול על הרצפה המחוממת ללא חשש שיתקררו ויהיו חולים, בנוסף מערכת זו פועלת חלק וללא יבוש אוויר כמו בחימום על ידי מזגן, או בתופעת גלי חום וגלי קור שיש במזגן, במערכת של החימום התת רצפתי אין  את התופעה הזו והכי חשוב החימום שווה בכל חלקי הבית בהם בחרנו להפעיל את המערכת הזו.

החסרון במערכת זו שאם יש לנו בית בנוי ואנו רוצים להתקין את המערכת הזו זה לא יהיה זול מכיוון שאנו צריכים לצאת מהבית, ולהביא קבלן שיוציא את כל המרצפות, לבצע התקנת צינורות למערכת ולהתקין מרצפות חדשות בבית, וזה כמובן עם הרבה אבק שסביר להניח לא יהיה בריא למוצרי החשמל והריהוט וכמובן בסוף להזמין ניקיון רציני לבית, לכן מערכת זו היא רלוונטית יותר לזמן שגם ככה מתבצעים שיפוצים בדירה או באולם וכמובן בזמן בניה של חלל עם מערכת כזו.
מאמרים מאת אריאל לוי
הדפסה על זכוכית
מעצבי פנים רבים היום משתמשים ביצרנים המבצעים עבודות של הדפסה על זכוכית וכל חומר קשיח אחר, זוהי טכנולוגיית UV בעלת הדפסה באיכות גבוהה וברמת עמידות מהגבוהות ביותר
פורסם בקטגוריה אמנות בתאריך 21.02.16
מאמרים נוספים מהקטגוריה
ליאור הורן
פתרון חכם לבית – מערכת בית חכם אלחוטית
מערכת בית חכם מאפשרת לכם שליטה מלאה על מערכות החשמל הנמצאות בבית - מיזוג אוויר, תאורה, תריסים ועוד
נכתב ע"י ליאור הורן בקטגוריה בית חכם בתאריך 22.04.18
eli levy
פינוי אשפה פנאומטי : ככה נכון לבצע פינוי אשפה!
אורח החיים המודרני שלנו במאה ה-21 מביא אותנו לייצר כמויות עצומות של אשפה. הרבה אשפה שיש לפנות אותה על בסיס יומיומי. כמה פעמים ביום אתן מוצאים את עצמכם יורדים...
נכתב ע"י eli levy בקטגוריה בית חכם בתאריך 11.04.13
מעוניינים ליצור קשר עם אריאל לוי? מלאו את הפרטים הבאים:
*
*
*